Dali Spektor Vokal Center Merkez Hoparlör Light Walnut

  • Marka: DALI
  • 4.767,64 TL
  • 397,30 TL 'den başlayan taksitlerle
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Merkez sahneyi alan SPEKTOR VOKAL, herhangi bir filme netlik ve derinlik katar.Bu fiyattaki bir konuşmacıdan bu kadar Hi-Fiperformansı elde etmek, yalnızca tüm deneyimimizi ve bilgi birikimimizi değil, aynı zamanda dinleme odasında harcanan saat ve saatleri de aldı. Sürücü ve geçiş, mükemmel ses performansını yaratmak için tasarlar.

Uygun fiyatlı bir merkez kanal arıyorsanız, SPEKTOR VOKAL beklentilerinizi karşılayacaktır. Ayrıntılı, dinamik ve güçlü bir ses üretimi sunuyor ve SPEKTOR serisindeki üç modelden herhangi biriyle mükemmel bir uyum sağlıyor: SPEKTOR 1, SPEKTOR 2 ve SPEKTOR 6 hoparlörler. Ev Sinemasında 3.1 veya 5.1 surround kurulumda kullanmayı planlıyor olsanız da.

Tüm DALI hoparlörler gibi, SPEKTORVOKAL de temel akustik ve elektro-akustik ilkelerimize uygun olarak tasarlanmıştır ve netliğin ve gerçek, dürüst bir ses üretiminin sizi canlı bir konser deneyiminin tam etkisine daha da yaklaştıracağına dair güçlü bir inanç.

GENİŞ DAĞILIM

DALI, hoparlörlerinizi herhangi bir odaya entegre etmenizi kolaylaştırır. SPEKTOR VOKAL'de uygulanan sürücü malzemeleri ve geometri, geniş bir dağılım modeli elde etmek için seçilmiştir.

Önemli ölçüde eksen dışında dinlerken bile iyi entegre edilmiş bir ses deneyimleyeceksiniz. Ve müzik dinlerken genellikle doğrudan hoparlörün önüne oturmadığınız için bu önemlidir.

Eksen dışı dağıtım için ses sinyalini optimize etmek, sinyalin doğrudan kulağınıza ulaşmasına ve sinyalin tutarlı bir dengeye sahip olması için oda yüzeylerinden yansımasına neden olur. Bu, çok daha geniş bir dinleme alanında tutarlı bir yüksek ses kalitesi anlamına gelir. Aynı zamanda, hoparlörlerin konumlandırılmasında daha fazla özgürlük ve esneklik sunar.

Ek bir fayda, büyük ölçüde azaltılmış harmonik distorsiyon ve frekans distorsiyonuna neden olan kırınımdır, çünkü bunlar eksen üstü yanıtta her zaman daha güçlü olacaktır. Bu aynı zamanda, tüm DALI hoparlörlerinin toeing-in için tasarlanmamasının da sebebidir.

TWEETER

SPEKTOR VOKAL tweeter, yüksek frekansları yüksek doğrulukla işleyebilir. Bu, çok kısa geziler anlamına gelir, ancak yüksek hızda veya daha doğrusu yüksek ivmeyle. Başka bir deyişle, düşük hareketli bir kütleye ve güçlü bir motora sahiptir

SPEKTOR VOKAL'da kullanılan tweeter, ultra hafif dokuma kumaşa dayanmaktadır. Piyasadaki çoğu yumuşak kubbeli tweeter ile karşılaştırıldığında, DALI kubbe malzemesi ağırlığın yarısından daha azdır; Mm2 başına 0,056 mg.

Yumuşak kubbeli tweeter'ın güzelliği, yüksek frekans aralığının en düşük kısımlarını bile herhangi bir kesinti olmaksızın çalabilme yeteneğidir. Bu, woofer'dan tweeter'a tüm önemli aktarımı gerçekleştirirken çok önemlidir. Woofer'ı veya tweeter'ı en iyi yaptıklarının ötesine itmek zorunda kalmamak, orta aralıktaki frekanslardaki her detayın kesintisiz bir şekilde geçişi ve korunmasıyla sonuçlanır.

WOOFER

SPEKTOR VOKAL ses imzası, bu hoparlör için özel olarak geliştirilmiş iki adet 4,5 ”woofer etrafında oluşturulmuştur. Ahşap elyafı konisinin açısı ve toz başlığının boyutu gibi küçük ayrıntılar bile, SPEKTOR VOKAL'da mümkün olan en iyi entegrasyon, dağılım ve performans için optimize edilmiştir.

Ahşap lifli koniler bir DALI ticari markası ve kanıtlanmış bir DALI teknolojisidir. SPEKTOR VOKAL koni membranları, ince taneli kağıt ve odun lifi hamurunun karışımından üretilir. Bu, konileri çok eğimli, çok hafif hale getirir ve membranın yapısındaki düzensizlik, istenmeyen yüzey rezonanslarını en aza indirmeye yardımcı olur.

İyi huylu ahşap lifli koniyi düşük kayıplı kauçuk çevre ve örümcek süspansiyonu ile birleştirmek, sinyaldeki en küçük mikro detayın bile - filtresiz ve yüksek doğrulukta - yeniden üretilmesini sağlar.

Şasinin yapısı, optimum güç ve hava akışı için tasarlanmıştır. Woofer yapısını güçlü tutmak, dahili titreşimleri ortadan kaldırır ve koni alanı etrafındaki optimize edilmiş hava akışı, hareketleri engellemeden tutarak amplifikatörden gelen enerjinin olabildiğince büyük bir kısmını harekete dönüştürme yeteneği sağlar.

DÜŞÜK KAYIP

Herhangi bir hoparlörün birincil işlevi, amplifikatörden gelen elektrik sinyalini dinleme odasında gerçekçi bir ses deneyimine dönüştürmektir. Orijinal sinyalin sürücüler veya muhafazalar tarafından herhangi bir şekilde bozulması veya renklenmesi, tanımı gereği sesin bozulmasıdır.

Bir ses sinyalindeki netlik, hem zaman hem de frekans alanında pürüzsüz ve kusursuz bir yeniden üretim oluşturmanın yanı sıra düşük bilgi kaybıyla elde edilir.

Yalnızca DALI tarafından tasarlanmış ve özel olarak oluşturulmuş sürücüleri kullanarak, geçişte frekans düzeltme ihtiyacı ortadan kalkar. Bu, sinyal kaybının sıfıra yakın olmasını sağlayan kaliteli bileşenlerden tam bir geçiş tasarlamamızı sağlar.

Diğer bir temel, mekanik bozulmanın azaltılmasıdır. Bu, bağlı amplifikatörün gerekenden daha büyük bir zorluğa maruz kalmayacağından emin olmak içindir ve bu, hoparlöre ulaşma şansı olmadan önce sinyalde ayrıntı kaybına neden olur.

Çok düşük mekanik kayıp sayesinde, çok düşük dinleme seviyelerinde bile en hassas ses ayrıntıları korunur. Bu, yeniden üretilmiş hoparlör sesinden nihai şeffaflık ve 'canlılık' hissini elde etmenin tek yoludur.

DALI SPEKTOR VOKAL ÖZELLİKLERİ

Ürün serisi SPEKTOR

Frekans Aralığı (+/- 3 dB) [Hz] 66 - 26.000 Hz

Hassasiyet (2,83 V / 1 m) [dB] 87.0 Db

Nominal Empedans [ohm] 6 ohm

Maksimum SPL [dB] 107 dB

Önerilen Amplifikatör Gücü [W] 40 - 120 Watt

Geçiş Frekansı [Hz] 2.100 Hz

Crossover Prensibi 2 yollu

Yüksek frekans sürücüsü, Miktar 1 x 25 mm

Yüksek frekans sürücüsü, Diyafram tipi Yumuşak Tekstil Kubbe

Düşük frekans sürücüsü, Miktar 2 x 4,25 '

Düşük frekans sürücüsü, Diyafram tipi Ahşap Elyaf Koni

Muhafaza tipi Bas Refleks

Bas Refleks Ayarlama Frekansı [Hz] 51,5 Hz

Bağlantı Girişi Tek Telli

Önerilen Yerleştirme Rafı veya standı

Önerilen Duvardan Uzaklık [cm] 1 - 50 cm

Boyutlar (YxGxD) [mm] 152 x 435 x 204 mm

Dahil Olan Aksesuarlar Lastik Ayaklar

Manuel

Ağırlık [kg] 5,3 kg

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...