BOSS AD-10 Akustik Gitar Prosesörü

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
AD-10 kodlu BOSS ürünüdür.

 AKUSTİK ÇALANLAR İÇİN GELİŞMİŞ TON ARAÇLARI

 

 

 

Sahnelerde amfilerle akustik gitar çalan herkes, enstrümanınızı çalarken ilham kaynağı olacak bir ses elde etmenin ne kadar zorlu bir şey olduğunu bilir. AD-10, çok eskilerden beri gelen bu soruna çözümünüz olup, her performanslarınızda zengin, doğal akustik tonlar elde etmenizi sağlayan gelişmiş ses araçları sunmaktadır. AD-10 özünde; birinci sınıf ses kalitesi, derin ses biçimlendirme seçenekleri ve esnek bağlantı özelliklerine sahip tam özellikli, çift kanallı, akustik bir preamp / DI pedal sunmaktadır. Bunun yanı sıra dahilindeki ambiyans, chorus ve delay efektleriyle harici diğer cihazlarınıza gerekli ses işleme gereksinimini ortadan kaldırıyor.

AD-10'nun en çarpıcı özelliği BOSS'un çığır açan Akustik Rezonans işleme ile akustik preamp tasarımını tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Bu ileri teknoloji çoğu manyetik sistemi ile birlikte kaybolan karmaşık yapıdaki gövde ve tel rezonanslarını geri getirerek, akustik deneyim için hayati önem taşıyan gösterişli ve organik tel salınımlarını geri getiriyor. Son derece şeffaf feedback önleyici kontrolleri, kendi yazacağınız sesler için hafıza, 80 saniyelik bir loop yapma özelliği, USB yoluyla ses aktarma ve daha pek çok özellikle birlikte geliyor. Kompakt AD-10, son derece güçlü ancak kullanımı basit, her performans ortamında etkileyici akustik sesler elde etmek için hepsi birarada özellikleri sunuyor.

 

 

 

• Elektrik-Akustik gitarda performans ve kayıt yapmak için profesyonel preamp / DI

 

• Acoustic Resonance çoğu manyetik sistemi ile kaybedilen sıcak ve zengin rezonansı geri kazandırır.

 

• Akustik gitar için optimize edilmiş ton şekillendirme sağlamak üzere ayarlanmış dört bant EQ ve değişken low-cut filtresi

 

• MDP teknolojisine sahip çok parametreli compressor şeffaf dinamik kontrolü sağlar

 

• Yeni geliştirilen anti-feedback işlevleri, dengeli ton sürdürürken feedback'i kontrol eder

 

• İki enstrümanı bağlamak veya çoklu manyetik kaynağını harmanlamak için bağımsız EQ'ye sahip iki kanal

 

• Birden fazla ses türü ve ayarlanabilir parametreyle birlikte yerleşik ambiance, delay ve chorus efektleri

 

• Ayarlanabilir ton ayarıyla boost işlevi

 

• Kendi ses ayarlarınızı kaydetmek için 10 adetlik hafıza fonksiyonu

 

• 80 saniyelik kayıt zamanıyla dahili Loop işlevi

 

• PA sistemleri, sahne monitörleri, amfiler ve harici efektler ile arabirim oluşturmak için XLR ve 1/4 inç'lik bağlantı

 

• Bilgisayara kayıt ve çaldırma için USB ses arabirimi işlevselliği

 

• Hızlı ve doğru dahili akort cihazı

 

• Kompakt ve taşınabilir tasarım; AC adaptör veya altı adet AA-boyutlu pil ile çalışır

 

 

 

 

 

 

Taşınabilir Bir Gövdede İhtiyacınız Olan Tüm Araçlar

 

 

 

Gelişmiş BOSS teknolojileri ve kapsamlı tasarım yaklaşımı ile AD-10, en iyi ses üretimi için sürekli çaba sarf eden ciddi akustik çalıcıları için gerçekleşen bir hayaldir. Geniş yapıdaki sesi şekillendiren özellikleri ve sezgisel, kolay kullanımlı kontrolleri herkesin tercihi olabilecek sesleri çabucak ve kolayca erişebilmesini sağlar. Gelişmiş feedback önleyici yetenekleri de dahilinde bulunur ve performans alanlarındaki kaçınılmaz olarak ortaya çıkan farklı ses sorunlarıyla uğraşmayı kolaylaştırır. Ayrıca dahili hafızasıyla farklı enstrümanlar veya şarkılar için en sevdiğiniz ayarları kaydedebilirsiniz. AD-10 ayrıca, içerdiği bir AC adaptörü veya pille gücü ile çalışmayı destekler ve herhangi bir performans durumu için mükemmel esneklik sunar.

 

 

 

BOSS'un Akustik Rezonansı ile Gerçek Akustik Tonunuzu Geri Kazanın

 

 

 

Sahnelerde kullanılan akustik gitarlarda en çok kullanılan manyetikler, eşik-altında bulunan piezo manyetikleridir. Bu manyetiklerde büyük feedback sorunları bulunur ve bunun yanındaki sakıncaları çok sert, steril ve şımarık bir sese sahip olmalarıdır. Bunun nedeni, yalnızca köprü alanından ses çıkarması, gitarın zengin ve karmaşık sesini tamamlayan gövde ve tel rezonanslarını bırakmasıdır. Ses deliğine yerleştirilen manyetikler ve diğer sistemler de eksik ses üretimi sağlar ve kendi tonlarındaki dezavantajlara neden olur. Elbette bir mikrofonla çalmak doğal sonuçlar verebilir ancak kontrolün çok sıkı olması gereken sahne ortamlarında bunlardan birini kullanmak pratik değildir.

AD-10 yenilikçi Akustik Rezonans özelliğini bünyesinde bulundurur. Gelişmiş BOSS teknolojisini kullanan Akustik Rezonans, giriş sinyalinizi analiz eder ve eksik gövde ve tel rezonanslarını yeniden oluşturarak doğal akustik ses için gerekli olan öğeleri geri getirir. Ayrıca AD-10'un Akustik Rezonans işlevi önceki nesillerdeki cihazlara göre büyük ölçüde daha güçlü işlem, üç farklı rezonans türü ve performans gereksinimlerinizi mükemmel uyacak şekilde ton özelliklerini dengeleme olanağı sağladı.

 

 

 

Sesinizi Çok Seviyeli Feedback Önleyici ile Koruyun

 

 

 

Yüksek rezonanslı yapısından dolayı, akustik gitar sahne koşullarında düşük frekanslı feedback sorunlarına eğilimlidir. Feedback sorunlarının ciddiyetini etkileyen birçok değişken vardır; bunlar arasında enstrümanın türü, manyetik sistemi, cihazın hoparlörlere göre konumu ve daha fazlası bulunur. AD-10'daki gelişmiş ses işlemcisi, diğer preamp'ların ötesine geçer ve çok az tonlamanızdaki renklerde azami kayıpta sonuç elde etmek üzere tasarlanmış çok seviyeli feedback koruması sağlar.

Yeni geliştirilen BOSS teknolojisini kullanan AD-10'un üzerindeki ilk savunma hattınız, rahatsız edici feedback frekansını bulmak ve hafifçe bastırmak için feedback azaltma işlevidir. Aynı zamanda, genel tonunuz şeffaf sonik sonuçlar için gereken şekilde dengelenir. Ayrıca AD-10, gerçekte yaşanan bu tarz problemler için elle ayarlanabilen veya çalarken arka planda anında feedback'i ortadan kaldırmak için otomatik tarama yapabilen iki ayrı notch filtresi içerir. Her filtre, feedback frekansının hem temel hem de ilk üst tonunu çentiklemektedir ve filtrelerin derinliği, mümkün olan en küçük ton etkisi için gerekli olacak şekilde ayarlanabilir.

 

 

 

Geniş Aralıklı EQ ve Olağanüstü Ses Kalitesiyle İki Kanallı Tasarım

 

 

 

AD-10, iki farklı sahne gitarı için sesler ayarlamanıza, iki ses kaynağını tek bir enstrümandan harmanlamanıza veya hatta iki enstrümanı kullanmanıza olanak tanıyan iki giriş kanalına sahiptir. Sinyal yolu, ultra düşük gürültülü, sıcak ve doğru ton için tasarlanmıştır ve her giriş, farklı manyetik türleri ile tamamen optimize edilmiş işleme için hassas bir hassasiyete sahiptir.

Her bir kanal, dört bant (parametrik orta aralıkta dahil) ve çok değişken bir low-cut filtresi sunan bir EQ bölümü ile ayarlanabilir. Diğer preamplarda bulunan standart EQ'lerin aksine, AD-10'un EQ bantlarının ayarlanması gövdesinin altındaki çok sayıda birbirine kenetlenen parametrelerle etkileşime girer ve ince tonlamalarla kesin tonal şekillendirme sağlar. Eğer istenirse EQ'yu kapatabilir ve her kanalın fazını bağımsız olarak ayarlamanız mümkündür.

 

 

 

 

 

 

Akustik Gitarlar için Optimize Edilmiş Dahili BOSS Efektleri

 

 

 

AD-10 temel akustik tonunuzu şekillendirme ve korumaya yönelik güçlü özelliklerin yanı sıra harika sesler ve geniş bir yelpazede kullanımı kolay yerleşik efektler içerir. Tek bir düğme ile compressor'ü, BOSS'un beğeni toplayan MDP teknolojisini kullanarak akıllı işleme ile dinamiklerini şeffaf bir şekilde kontrol etmesiyle göze çarpandan çok daha fazlasını sunar. Akustik gitarlar derinlik efektini çok sever ve AD-10'un Ambient efekti, gitar için özel olarak ayarlanmış üç tür yüksek kaliteli reverb sunuyor. Standart, mod ve ters türlerle birlikte bir delay ve ayrıca BOSS'un ünlü ses genişleten stereo chorus efektinin üç farklı varyasyonu bulunmaktadır.

 

 

 

Akustik Müzisyenler İçin Yararlı Performans Fonksiyonları

 

 

 

AD-10 ayrıca canlı performanslarınızı zenginleştiren birçok düşünceli öğe içerir. Yumuşak dokunmatik ayak kontrol pedalları, sessiz akustik ortamlarda kolayca performans için tasarlanmıştır ve hafızadan ses seçmek, efektleri açmak / kapatmak, dahili akort cihazına erişmek ve daha fazlasını yapmak için yapılandırılabilir. AD-10'un loop işleviyle; egzersizleriniz, jam-session ve sahne yaratıcılığınıza daima hazır olan kullanışlı bir araça sahipsiniz. İsteğe bağlı boost yapabilme işlevi, siz çalarken solo ses seviyesini arttırmak ya da sert çalımlarınızda ses seviyesini azaltmak için harika bir ayarlanabilir ses kontrolü de içermektedir.

 

 

 

Ses Bağlantıları ve Harici Kontrol

 

 

 

AD-10'un arka panelindeki stereo XLR jakları DI beslemesi sağlarken, 1/4 inçlik stereo giriş jakları monitörleme, sahne amfileriyle kurulumuna veya kulaklıklarınıza bağlanmanızı sağlar. AD-10'un panelinden, çıkışlarında efektli ya da efekt içermeyen sinyal göndermeyi ya da iki ayrı girişinizi bağımsız şekilde çıkışlara atamayı seçebilirsiniz. Harici efekt aletleri ile bağlantı yapmak için bir efekt zinciri, iki ayak kontrol pedalı bağlantısı için ve loop işlevleri, ses seviyesi kontrolü, tempo kontrolü, feedback bir kriko veya lüper işlevlerini, ses seviyesini, dokunma temposunu, feedback taramasını ve daha fazlasını denetlemek için bir expression pedalı girişi de bulunur. Buna ek olarak, AD-10 ile bir DAW yazılımına parça kaydetmenizi ve bilgisayardaki müziğinizi AD-10'un ses çıkışlarıyla çalmasını sağlayan iki girişli / iki çıkışlı bir USB ses arabirimi olarak işlev görür.

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Nominal Giriş SeviyesiGUITAR IN 1,2: -10 dBu (Ayarlanabilir)
RETURN: -10 dBu
Giriş EmpedansıGUITAR IN 1,2: 10 M ohms
RETURN: 220 k ohms
Nominal Çıkış SeviyesiSEND: -10 dBu
LINE OUT L/PHONES, R/MONO: -10 dBu
XLR OUT L, R: -10 dBu
Çıkış EmpedansıSEND: 1 k ohm
LINE OUT L/PHONES, R/MONO: 44 ohm
XLR OUT L, R: 600 ohms
ModlarıManual
Memory
Hafıza Sayısı10
EfektlerACOUSTIC RESONANCE (3 Tipte)
COMP (2 Tipte)
4 BAND EQ, LOW CUT
BOOST
CHORUS (3 Tipte)
DELAY (3 Tipte)
REVERB (3 Tipte)
ANTI-FEEDBACK (REDUCTION, NOTCHx2)
Phrase Loop80 saniye
Ekran7 segment, 2 digit LED karakter
BağlantılarGUITAR IN 1,2 jak: 1/4-inç phone tipi
SEND: 1/4-inç phone tipi
RETURN: 1/4-inç phone tipi
XLR OUT L, R bağlantıları: XLR tipi
LINE OUT L/PHONES, R/MONO jak: 1/4-inç phone tipi
EXP/CTL1,2 jak: 1/4-inç TRS phone tipi
USB COMPUTER port: USB tip B
DC IN jak
Güç ÜnitesiAC adaptör
Alkalin pil (AA, LR6) x 6
Akım Gücü300 mA
Sürekli kullanımda beklenen pil ömrüAlkalin pil: Yaklaşık 6 saat
*Bu rakamlar, gerçek kullanım koşullarına bağlı olarak değişecektir.
AksesuarlarKullanım kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
AC adaptör
Opsiyonlar (ayrıca satılır)Expression Pedal: EV-30, FV-500H/L, Roland EV-5
Footswitch: FS-5U
Dual Footswitch: FS-6, FS-7
Ölçüler ve Ağırlık 
Genişlik217 mm
8-9/16 inç
Derinlik161 mm
6-3/8 inç
Yükseklik65 mm
2-9/16 inç
Ağırlık (piller dahil)1.3 kg
2 lbs 14 oz
Yükleniyor...