BOSS GT-1000 Gitar Efekt Prosesörü

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10

GELİŞMİŞ BOSS TEKNOLOJİSİ İLE ENDÜSTRİ LİDERİ TONLAR

 

GT-1000; benzersiz ses kalitesi ve müzikal ifadeleri sunarak amfi / efekt işlemcilerinde yeni bir performans dönemini başlattı. Bu üst düzeyli ses makinesi, onlarca yıl süren gelişmiş BOSS araştırmasıyla gerçekleştirilen ve 32-bit AD / DA, 32-bit floating point işleme ve son derece hızlı bir DSP motoru tarafından desteklenen çığır açan yeni AIRD (Geliştirilmiş İtme Tepkisi Dinamiği) teknolojisini 96 kHz örnekleme hızı piyasaya sürdü.

BOSS'un beğeni toplayan Tube Logic yaklaşımına dayanan GT-1000'deki kapsamlı AIRD sistemi; dijital gitar işlemcisine eşsiz bir müzikal tepki ve esneklik getiriyor. AIRD amplifikatörleri, gerçek lambalı amfiler gibi davranıp ve nefes alıp daha önce ulaşılmayan ilham verici ve orijinal ton dinamikleri sağlarlar. Ayrıca gelişmiş AIRD Çıkış Seçimi işlevselliği ile standart gitar amfilerinden doğrudan kayıt ve sahnede tam güçte dinleme uygulamalarına kadar her alanda, bu şaşırtıcı sesi herhengi bir ekipmanınızla tutarlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

GT-1000 ayrıca, tonlarinizi zenginleştirmek için çok yönlü BOSS efektleri içerir, sayısız yönlendirme seçenekleri ve kapsamlı gerçek zamanlı kontroller tamamıyla sizin komutlarınızdadır. Dahili Bluetooth® kolaylığıyla, BOSS Tone Studio uygulamasını kullanarak sesleri ayarlayabilir, kontrol atamalarını yapılandırabilir ve ses yamalarınızı kablosuz olarak mobil cihazınızdan organize edebilirsiniz. Akıcı bir profesyonel tasarımda, muazzam yaratıcı gücü bir araya getiren GT-1000, her yerde gitaristlere yeni seviyelerde müzikal etkileşimler getiren bir oyun değiştiricidir.

 

Benzersiz ses kalitesi ve eşsiz anlamlı özellikleriyle amiral gemisi gitar / efekt işlemcisi

• Endüstri lideri 32-bit AD / DA, 32-bit floating point işleme ile 96 kHz örnekleme hızı

• Müzik uygulamaları için özel olarak tasarlanmış yeni nesil BOSS DSP ses motoru

• AIRD (Geliştirilmiş İtme Tepkisi Dinamiği) teknolojisi, BOSS'un beğenilen Tube Logic konseptini bir dijital gitar
 işlemcisinde gerçekleştiriyor ve doğal ortamda her türlü harici cihazla entegrasyonunu optimize ediyor.

• Çok gösterişli amplifikatörler, titizlikle AIRD ile hazırlanmış

• DD-500, MD-500 ve RV-500 pedallarından direk olarak aktarılan BOSS MDP efektleri ve
algoritmaları da dahil olmak üzere çok sayıda yerleşik efekt seçimi

• Amfiler ve efektler çok sayıda seride ve paralel kombinasyonlarda yönlendirilebilir

• Ultra hızlı ses yaması değiştirme ve delay / reverb geçişleri

• Yenilikçi Stompbox özelliği, birçok farklı ses yamasında ortak efekt ayarlarını büyük ölçüde basitleştirir

• Büyük ekran ve kullanıcı tanımlı altı düğme ile kolay kullanım

• Kullanıcı tarafından konfigüre edilebilen atamalar ve LED renkleri ile ön ayak kontrolleri ve dahili expression pedalı

• İki görüntüleme moduna ve mono veya polifonik işleme sahip yüksek çözünürlüklü akort cihazı

• ¼ inç ana çıkışları ve bağımsız AIRD Çıkış Seçim ayarlarına sahip XLR alt çıkışlar; Harici stereo veya mono efektler için loop

• Ayak pedalları, expression pedalları, MIDI ve USB aracılığıyla harici kontrol desteği

• IOS ve Android mobil cihazlarda BOSS Tone Studio uygulaması yoluyla kablosuz düzenleme yapmak için yerleşik Bluetooth

• Bilgisayar tabanlı kayıt ve düzenleme için USB ses / MIDI arabirimi


Versiyon 2

Dört adet yeni AIRD preamp: MATCH COMBO, BG COMBO, ORNG STACK, BGNR UB METAL

• Üç adet yeni OD/DS efektler: CENTA OD, HM-2, METAL CORE

• Üç yeni Master Delay tipleri: SPACE ECHO, TAPE ECHO PX, BIN DRUM ECHO


GT-1000 Son Güncellemesi: Versiyon 3

Yeni eklenen bas desteği ve gelişmiş performans işlevselliği

• Üç adet yeni AIRD bas preamp'leri: NATURAL BASS, X-DRIVE BASS ve CONCERT

• MDP compressor, overdrive ve distortion, touch wah, flanger ve daha fazlasının dahil olduğu 16 adetlik yeni eklenen bas efektleri

• Doğrudan erişim kontrolü için yeni Manuel ve Pedalboard modları

• 11 gitar türü ve 2 bas türü de dahil olmak üzere, yerleşik AIRD Output Select kitaplığına yeni türler eklendi.

 

 

Eşsiz Ses Kalitesi için Tasarım

 

GT-1000, BOSS'un şimdiye kadarki en gelişmiş amplifikatör / efekt işlemcisidir ve ses performansı için ödün vermeden tasarlanmıştır. Başlangıç olarak, 32-bit AD / DA, 32-bit floating point işleme ve 96 kHz örnekleme oranı ile çoklu-efektler arasındaki ilk gitar ünitesidir. Müzik uygulamaları için özel olarak tasarlanmış ve önceki kuşaklara oranla üç kat fazla güç sunan tamamen yeni bir DSP motoru bulunur.

Sesleri işleme esnasındaki güçlü kasları sayesinde, şimdiye kadar görülmemiş sonsuz detayı, mümkün olduğunca ön plana çıkararak sonsuz parametre ayarlamaları ve mikroskopik EQ ayarlamaları yapmadan sesleri çabuk ve kolay bir şekilde elde etmenizi sağlar. Şimdiye kadar seslerinizi ayarlamanın ve soundunuzu yaratmanın karmaşıklığından dolayı diğer amplifikatör / efekt işlemcilerinden uzak durduysanız, GT-1000'nin fikrinizi değiştireceğinden emin olabilirsiniz.

 

AIRD: Dijital Amplifikasyon İşleminde Devrim

 

GT-1000, çekirdeğinde, daha önce ulaşılmamış müzik gücü için BOSS'un devrim niteliğindeki AIRD teknolojisini kullanıyor. Ünlü Katana, Waza ve Blues Cube amplifikatörlerinin arkasındaki kapsamlı Tube Logic konseptine dayanan AIRD, amplifikatör işlemcisini yeni bir performans seviyesine, esnekliğe ve pratik kullanışlılığa götürür.

Gitaristlerin sevdiği lambalı amfiler, etkileşimli ve oldukça kompakt bileşenlerin toplamı olan etkileyici müzik aletleridir. Tube Logic tasarım felsefesi, bu interaktif tecrübeyi tamamen yerine getiriyor ve üzerinde uygulanan yerleşik gitar amfilerinde çok başarılı oldu. Bununla birlikte GT-1000 gibi bir gitar işlemcisine bu yaklaşımı getirmek birçok zorluk getiriyor. Çünkü çalıcılar çeşitli harici amplifikasyon sistemleri ile kullanarak kendi ses karakter özelliklerini sound'larına ekleyeceklerdi. BOSS GT-1000'in çığır açan müzikal tepkisinin, işlemcinin kullanıldığı herhangi bir uygulamada tutarlı bir şekilde çalışabilmesini sağlamak için karmaşık teknikler kullanarak bu zorlukları çözmek için AIRD'yi geliştirdi.

 

AIRD ile hazırlanmış, Son Derece Müzikal Gitar Amfisi

 

GT-1000'de son derece gösterişli gitar amfilerinin hepsi de titizlikle AIRD teknolojisi ile hazırlanmıştır. Geleneksel modelleme yöntemlerinin aksine AIRD; lambalı amfilerin karmaşık iç bileşen etkileşimlerini gitar girişinden hoparlör çıkışına kadar aradaki her şeyi yeniden üretir. Sonuç olarak en sevdiğiniz üst düzeydeki lambalı amfiler gibi canlı, nefes alabilen bir enstrüman olan komple bir etkileşimli sistemdir.

AIRD'nin temel odak noktası reaktif amplifikatör / hoparlör ilişkisidir. Bu ilişki, lambalı amplifikatörlerinin dinamik hissi ve müzik tepkisi için gereklidir. Bu hayati ilişki GT-1000'in amfileri ile canlanarak punch, presence ve derinlik ile canlı olan gitar tonları üretiyor. AIRD sayesinde sesi, parmaklarınızın altında her zaman mükemmel bir şekilde hissediyor ve şu ana kadar dijital gitar işlemcilerinden hiç duyulmamış gerçek bir organik müzik deneyimi sunuyor.

GT-1000, tüm gitar stilleri için süper temiz tonlardan ultra sert tonlara kadar geniş bir BOSS orijinal amplifikatör yelpazesine sahiptir. Bir dizi amp tipinin yanında analog tasarımların ötesine geçen dinamik, nüanslı ton için Çok Boyutlu İşleme (MDP) teknolojisini kullanmaktadır. Geçmişteki klasik lambalı ve vintage kombo amfilerden modern yüksek gain'li kafa amfilere kadar birçok çeşit bulunur. Tek bir ses yamasındada aynı anda iki amfi kullanılabilir. Bu sayede iki ses arasında geçiş yapabilir, karmaşık sesler için amfileri harmanlayabilir veya stereo kurulumlarda daha geniş bir ses elde edebilirsiniz.

 

Her Çalım Uygulamaları için Optimize Edilmiş Performans

AIRD, GT-1000'in herhangi bir yaratıcı ekipman sıralamanıza sorunsuzca entegre olabilmesini sağlar ve size en az ayarlamalarla mükemmel bir ton ve tepki alabilmenizi sağlar. Bir gitar amfi girişi, bir amplifikatör efekti geri dönüşü, bir amfinin güç katının zorladığı gitar hoparlörü, bilgisayrınızdaki DAW yazılımı veya tam sürümde bir monitörleme için AIRD'nin geniş seçenekteki AIRD Çıkış Seçenekleri tipinden birini seçebilirsiniz. Çok çeşitli amplifikatörler için yerleşik AIRD Çıkış Seçme tipleri ve ayrıca GT-1000 AIRD Çıkış Seçme Kitaplığı yazılımından ek seçimler yüklemek için iki kullanıcı konumu vardır.

AIRD, GT-1000 amplifikatörlerine her seviyede tamamen entegre olduğundan, nereye bağlı olduğunuzdan bağımsız olarak her zaman özgün ses ve etkileşimli tepki deneyimleyeceksiniz. Ana ve alt çıkışlara farklı AIRD Çıkış Seçim ayarlarını uygulayabilme özelliğiyle, bir gitar amfi girişi ve bir ev seslendirme sistemine doğrudan bağlantı gibi durumlarla aynı anda iki hedef için sesi optimize edebilirsiniz. GT-1000'in çıkışları, bağımsız ground lift işlevlerini de içeriyor ve bu da harici aygıtlarla gelen olabilecek her türlü dip gürültüsü sorununu çözmeyi kolaylaştırıyor.

 

Olağanüstü Efektler

 

Bir amiral gemisi BOSS işlemcisinden beklediğiniz gibi GT-1000'e overdrive'lar ve distortion'lardan Slicer, Slow Gear ve diğerleri gibi özel efektlere kadar her türlü etkileyici efektler yüklenebilir. Birçok seçim bulunan BOSS'un MDP teknolojisini kullanıyor; bu teknoloji, dinamiklerinize akıllıca uyarlanıyor ve mükemmel sesi elde etmek için kayıt yapıyor. Akustik / elektro gitar için AD-10 pedalından gelen karmaşık Akustik Rezonans işleme ile birlikte, ünlü DD-500 Dijital Delay, MD-500 Modulation ve RV-500 Reverb pedallarının gelişmiş algoritmaları da dahil edilmiştir.

Amfiler ve efektler çeşitli seri ve paralel yönlendirme seçenekleriyle yapılandırılabilir ve sinyal yolları birden çok noktada bölünebilir ve karıştırılabilir. GT-1000'in hızlı DSP'si sayesinde ses yaması değişimi son derece hızlıdır ve delay / reverb geçişleri de mümkündür. En sevdiğiniz dış efektleri ve preamp'ları bağlamanıza izin veren iki efekt döngüsü de vardır.

 

Bas Çoklu-Efekt'de Yeni Bir Amiral Gemisi

 

BOSS’un güçlü GT-10B’si uzun zamandır yaratıcı bas gitaristlerin favorisiydi ve tek bir pedalboard üzerinde en iyi amplifikatörleri, efektleri ve DI yeteneklerini sağladı. Şimdi ise GT-1000; yeni nesil ses kalitesi, ultra esnek performans özellikleri ve daha da kompakt boyutuyla bas işlemcisini yeni seviyelere taşıyor. Temel tonunuzu şekillendirmek için üç AIRD bas ön amplifikatörü bulunurken, ek renkler ve kazanç için sekiz farklı overdrive / distortion efekti kullanılabilir. Bir MDP bas kompresörü ve ayrıca chorus, flanger, wah ve bas için özel olarak ayarlanmış diğer birçok efekt tipi bulunur.

 

Akıcı Tasarım, Seyahate Hazır

 

Günümüz müzik dünyasında çalıcıların mümkün olduğunca hafif seyahat etmeleri gerekiyor ve BOSS GT-1000'de minimum düzeyde maksimum kontrol için tasarladı. Sınıfındaki diğer işlemcilerle karşılaştırıldığında, taşınması ve kurulması kolay, kompakt ve aerodinamik bir tasarım sunar. Metal şasi hem güçlü hem de hafif olup, serbestçe atanabilen bir dizi ayak pedalı ve entegre bir expression pedalına sahiptir. Özellikle GT-1000 için geliştirilen düşük profilli ayak pedalları, tüm BOSS ekipmanlarının ünlü olan sağlam dayanıklılığını korurken boyut ve ağırlığı azaltır.

 

Sezgisel Arayüz

 

GT-1000'in geniş ekranı ve altı adetlik kontrol düğmesi ile sesleri yaratma ve ayarlama süreci yumuşak ve verimlidir. Dört farklı çalma ekranı düzenleri çeşitli ses yaması işlevleri için alternatif görüntüleme seçenekleri sunar ve belirli parametrelere hızlı erişim için düğmeleri özelleştirebilirsiniz. Düzenlenirken, sinyal zinciri açıkça görüntülenir ve efekt bloklarını seçmek, parametreleri ayarlamak ve sırayı değiştirmek basittir. Seçili efektler için kullanılabilen parametreler, ekranda her şeyi bir kerede görmenizi sağlayarak katmanlar halinde görüntülenebilir.

GT-1000'de yenilikçi iş akışı özelliği, herhangi bir efekti "Stompbox" olarak kaydetme özelliğidir. Stompbox'a yapılan parametre ayarlamaları, kullanıldığı tüm ses yamalarına yansır ve temel olarak fiziksel pedal kullanma şeklinizi taklit eder. Bu, çoğu zaman aynı ayarları kullandığınız efektler için idealdir, ancak zaman zaman küçük ayarlamalar yapmanız yeterlidir. Artık, bu değişiklikleri birden çok ses yaması karşısında hızlı bir şekilde yapabilirsiniz; böylece her yamanın ayrı ayrı değiştirilmesi ve kaydedilmesi güçlüğü ortadan kalkar.

 

Yoğun Performans Kontrolü

 

GT-1000, on adetlik ayak kontrol pedalları ve expression pedalı ile sahnede ve stüdyoda kapsamlı yaratıcı kontrol sağlıyor. Ayrıca güçlü bir kullanıcıysanız; harici kontrol pedalları, MIDI ve USB aracılığıyla ek kontrol desteği de vardır. Varsayılan olarak ana ayak kontrolleri ses yamaları, ses yamalarının bankalarını ve üç kontrol atamasını seçmek için atanır. İsterseniz, efektleri açma / kapama, tap tempo, parametre ayarı, sistem ayarları ve daha fazlasını içeren neredeyse tüm fonksiyonları kontrol etmek için pedalları yeniden atayabilirsiniz.

GT-1000'in düğmelerini ve güçlü Assign Matrix'ini kullanarak, kontrol atamalarını hızlı ve sezgisel olarak yapabilirsiniz. Ayrıca, anahtarların üzerindeki durum LED'lerine farklı renkler atamak ve geçerli ekran düğmelerini çalma ekranı seçeneği ile kolayca görmek mümkündür.

 

Stompbox-Stili Deneyimleriniz için Manual ve Pedalboard Modları

 

Tüm GT-1000’in ayak kontrolleri ses yaması başına serbestçe atanabilse de, daha fazla kontrole ihtiyaç duyduğunuz zamanlar da olabilir. Manuel mod, ayak pedalı atama ile arasında geçiş yapabileceğiniz ikincil bir katmandaki herhangi bir amfi veya efekte açık / kapalı erişimini ayarlamanıza olanak tanır. Tamamen yeni Pedalboard modu, normal bir kompakt pedal deneyimi yaşamak isteyen, normal ses-yaması yapısının dışında kalan ve gerektiğinde her zaman kullanıma hazır bir dinamik efekt düzeni sağlayan çalıcılar için daha doğrudan bir yaklaşım sergiliyor. Üstelik, tüm ayak pedalı modları artık fonksiyon atamalarına ve atanmış efektler için parametre kontrolüne en üst düzeyde erişim sağlayarak anında derin bir menü dalışına gerek kalmadan ayarlama yapmanızı sağlar.

 

Bluetooth Yoluyla Kablosuz Düzenleme ve USB Audio / MIDI

 

GT-1000'in iyi organize edilmiş panel arayüzü gezinmek akıllı telefonunuz veya tabletinizle daha da kolaylaşıyor. GT-1000; iOS ve Android için ayrılmış BOSS Tone Studio uygulamasından gelen sesleri kablosuz olarak yönetmenize olanak tanıyan yerleşik Bluetooth-ile bir profesyonel seviyeli amplifikatör / efekt işlemcisi için bir ilk ile donatılmıştır. İster evde, ister provada veya ister sahnede olsun GT-1000'i donanım üzerinden eğip bükülmeden cihazınızdan rahatça ayarlayabilirsiniz. GT-1000'in dahili looper'ında bir riff kaydı yapmak ve daha sonra mekanı dolaşmak ve ses tonlarını seyirci pozisyonundan ayarlamak bile mümkündür!

GT-1000, esnek bir bilgisayar kaydı ve etkili re-amp için çok kanallı ses çalışması ile birlikte bir USB Audio / MIDI arabirimi de içerir. Kayıt modu, çeşitli dahili hoparlör ve mikrofon türleri arasından seçim yapmanızı sağlar ve ayrıca GT-1000 IR Loader yazılımı ile WAV formatındaki hoparlör tepkileri ve yanıtlarını almak mümkündür.USB bağlantısı yoluyla Mac ve Windows için BOSS Tone Studio düzenleyicisinin masaüstü sürümüyle sesleri düzenlemek için de kullanılabilir.


 

BOSS GT-1000 SES PAKETİ

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Örnekleme Frekansı96 kHz
AD Çevirimi32 bit + AF method
*AF yöntemi (Uyarlanabilir Odak yöntemi),Roland ve BOSS'un AD ve DA dönüştürücülerininsinyal-gürültü (SN) oranını büyük ölçüde geliştiren tescilli bir yöntemdir.
DA Çevirimi32 Bit
Efektler145 Tipte
Ses Yamaları250 (Kullanıcı) + 250 (Ön Tanımlı)
Phrase Loop38 sec. (MONO)
19 sec. (STEREO)
Akort Cihazı Dahili Algılama+/-0.1 cent
Nominal Giriş SeviyesiINPUT: -10 dBu
RETURN1: -10 dBu
RETURN2: -10 dBu
Maksimum Giriş SeviyesiINPUT: +18 dBu
RETURN1: +8 dBu
RETURN2: +8 dBu
Giriş EmpedansıINPUT: 1 M ohm
RETURN1: 1 M ohm
RETURN2: 1 M ohm
Nominal Çıkış SeviyesiMAIN OUTPUT (L/MONO, R): -10 dBu
SUB OUTPUT (L, R): +4 dBu
PHONES: -10 dBu
SEND1: -10 dBu
SEND2: -10 dBu
Çıkış EmpedansıMAIN OUTPUT (L/MONO, R): 1 k ohm
SUB OUTPUT (L, R): 600 ohms
PHONES: 20 ohms
SEND1: 1 k ohm
SEND2: 1 k ohm
Tavsiye Edilen Yükleme Empedansı MAIN OUTPUT (L/MONO, R): 10 k ohm veya daha üstü
SUB OUTPUT (L, R): 600 ohm veya daha üstü
PHONES: 44 ohm veya daha üstü
SEND1: 10 k ohm veya daha üstü
SEND2: 10 k ohm veya daha üstü
KontrollerDOWN anahtarı, UP anahtarı CTL1--3 anahtarları, 1--5 anahtarı, POWER anahtarı
EFFECT butonu, MENU butonu, EXIT butonu, WRITE butonu, PAGE butonu
1--6 düğmeleri, OUTPUT LEVEL düğmeleri
Expression pedal
EkranGrafik LCD (512 x 160 noktalı, arkadan aydınlatmalı LCD)
BağlantılarINPUT jak, MAIN OUTPUT (L/MONO, R) jak, SEND1 jak, RETURN1 jak, SEND2 jak, RETURN2 jak: 1/4-inç phone tipi
SUB OUTPUT (L, R) bağlantıları: XLR tipi
PHONES jak: Stereo 1/4-inç phone tipi
CTL4, 5/EXP2 jak, CTL6, 7/EXP3 jak, AMP CTL1, 2 jak: 1/4-inç TRS phone tipi
USB COMPUTER port: USB B tipi
DC IN jak
MIDI (IN, OUT) bağlantıları
Güç ÜnitesiAC adaptör
Akım Gücü1.2 A
AksesuarlarAC Adaptör
Kullanım Kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
Opsiyonlar (ayrıca satılır)Footswitch: FS-5U, FS-5L, FS-6, FS-7
Expression Pedal: EV-30, FV-500L, FV-500H, Roland EV-5
Ölçüler ve Ağırlık 
Genişlik462 mm
18-3/16 inç
Derinlik248 mm
9-13/16 inç
Yükseklik70 mm
2-13/16 inç
Maksimum Yükseklik95 mm
3-3/4 inç
Ağırlık3.6 kg
7 lbs 15 oz

 

 

 

 

Yükleniyor...