BOSS Nextone Artist Kombo Elektro Gitar Amfisi

Adet
NEX-ARTIST kodlu BOSS ürünüdür.

DÖRT FARKLI GÜÇ SEÇENEĞİ, SINIRSIZ İFADE

 

 

 

Klasik lamba sesini yeni nesil ton çeşitliliği ile bir araya getirip birleştiren BOSS Nextone serisi, profesyonel gitar amfilerinde heyecan verici yeni bir konsept sunuyor. Farklı kanallardaki sesleri çok çeşitli ilham verici tonlar sağlarken, dört seçilebilir Class AB analog güç amplifikatörü tipi 6V6, 6L6, EL84 ve EL34 çıkış lambası bölümlerinin benzersiz özelliklerine anında erişim sağlar. Bizim gelişmiş Tube Logic yaklaşımımız ile yaklaşımımızla desteklenen, her bir güç amplifikatörü türü; girişten çıkışa kadar devrelerin, bu imzalı karakterlerdeki güç kademelerinin sonic deneyimini ilk defa tek bir amfiye yerleştiriyor.

Daha fazla ses özelleştirme ile daha derine dalmak ister misiniz? Nextone Editor'a bağlanın ve bireysel tarzınıza ve dokunuşunuza mükemmel bir şekilde uyacak şekilde sanal bir amfi teknisyeni haline gelerek; ince ayarlı bias, sarkma, EQ ve diğer dahili ayarları kontrol edin. Ayrıca Nextone; dahili efektler, mikrofon içermeyen doğrudan ton için bir line çıkışı ve ayarlanabilen ses seviyelerinde etkileyici kırılmış-zorlanmış amfi sesleri için güç kontrolü gibi sahnede çalmak için kullanışlı modern özellikler içerir. Tube Logic sayesinde, en sevdiğiniz lamba tasarımlarının mükemmel ses ve dönüş tepkilerini, taşıma ağırlığı ve devam eden bakım zorlukları olmadan elde edersiniz.

 

 

 

 

 

 

• Otantik Tube Logic tonu ile profesyonel performans amplifikatörü

 

• Panel üzerinden seçilebilen, dört farklı analog Class AB güç katı devresi: 6V6, 6L6, EL84 ve EL34

 

• 80 watt güç ve özel 12-inç hoparlör ile taşınabilir kombo tasarım

 

• Standart ve Özel modlarıyla Clean ve Lead kanalları

 

• Düşük ses seviyelerinde kırılmış amfi sesleri ve tepkileri için dinamik olarak tepki veren güç kontrolü

 

• Ton katı tipleri, EQ, sag, bias, efektler, sistem ayarları ve daha fazlası için dahili amfi parametrelerini kişiselleştiren Nextone Editor (Mac/Windows) yazılımı

 

• Boost ve Tone anahtarı crunch ve parlaklık ekler

 

• Dahili delay, tremolo ve reverb efektleri, buna ek olarak harici efektler ile eşleştirmek için döngü giriş-çıkışları

 

• Harici hoparlör jakları: bir adet 8 ohm ve iki adet 16 ohm

 

• Nextone Editor üzerinden seçilebilen üç adet Air Feel mikrofonlu kabin ayarlarıyla Line, USB ve telefon / kayıt çıkışları

 

• USB yoluyla re-amp ve direkt kayıdı destekler.

 

• Her amplifikatörün çekirdeğinde derin ton optimizasyonu sağlayan her lamba tipi için Karakter Şekli

 

• Güç kontrolü tamamen açıkken daha fazla güçlü tonlar için ilave headroom ayarları

 

• Preamp bölümünden önce veya sonra ton şekillendirme için artık iki EQ seçeneği mevcut, seçtiğiniz parametrik veya 10-band grafik EQ

 

• Yedi yeni boost türü eklendi

 

• Özel modda kanal başına bağımsız efekt ataması artık mümkün

 

• Grafik EQ bölümü, şimdi sistem ayarları bölümünde mevcuttur

 

• Yeni eklenen ses koleksiyonu içe ve dışa aktarma işlevleri ve ayrıca 20 yeni hazır ayar

 

 

 

 

 

 

Tube Logic ile Yeni Nesil Gitar Amplifikasyonu

 

 

 

Yaygın olarak gitaristler tarafından çok beğenilen Tube Logic tasarımı, lambalı amfilerin karmaşık etkileşimli davranışlarını her şekilde yeniden üreterek gerçek ses, his ve tepki verir. Bu kapsamlı süreç, aynı zamanda daha fazla güvenilirlik, düşük ağırlık ve bakım gerektirmeyen işlemler dahil olmak üzere günümüz çalıcıları için değerli avantajlar getirmektedir. Tube Logic, Nextone serisi ile daha da gelişiyor, geleneksel lambalı tasarımlarıyla pratik olmayan veya imkansız olan derin ton kişiselleştirme özelliklerine erişimin kilidini açıyor. Bir Nextone amfi, en ünlü amfi tasarımlarının gerçek tepki özelliklerini parmaklarınızın ucuna getirir ve sesinizi eşsiz bir hassasiyetle ayarlamanıza olanak tanır.

 

 

 

 

 

 

Anında Güç Katında Yeniden Ses Şekillendirme

 

 

 

Lamba tabanlı bir gitar amplifikatöründe preamp, temel ton şekillendirme için önemlidir. Ancak; bu genel ses katrakterini ve çalma hissini gerçekten tanımlayan, güç amplifikatörü tasarımıdır. Çoğu amplifikatör belirli bir çıkış lambası tipini kullanırken, nadiren birkaç tanesi farklı güç lambalarını değiştirmenize izin verir. Ne yazık ki, bu süreç genellikle bir teknisyen ile fiziksel lamba değiştirme ve işçilik zamanı gerektirir. Bu da pahalı ve rahatsız edici bir durumdur. Çoğunlukla,çıkış lambası bölümünden gelen eşsiz ton özelliklerine erişmek için gerçekten birden fazla farklı amplifikatör satın almanız gerekiyordu; Şimdiye kadar!

Nextone; tüm bunları analog Class AB güç amplifikatörünü dört klasik tasarımdan biriyle anında yeniden seslendirme yeteneği ile değiştirir. Amerikan soundları 6V6 ve 6L6 çıkış lamba tipleri ile temsil edilirken, İngiliz soundları EL84 ve EL34 tipleri ile temsil edilir. Önceden ısıtılmış amfi modelleri, sadece reaktif olmayan bir amplifikatör üzerinden besleyen modelleme amfilerinden farklı olarak, Nextone'da bir güç amplifikatörü tipi seçilmesi, preamp ve hoparlörün onunla etkileşime girdiği kadar, tüm çıkış devresini fiziksel olarak değiştirir. Bu, tüm amplifikatörün her ayarda otantik olarak gerçekleştirilmesini sağlar, böylece yalnızca gelişmiş Tube Logic yaklaşımı ile mümkün olan gerçekçilik sağlar.

 

 

 

 

 

 

Nextone Güç Katı Tipleri

 

 

 

• 6V6—Birçok efsanevi düşük voltajlı Amerikan amfilerinin kalbinde yer alan 6V6 çıkış lambası, kendine özgü tatlı, net tonu ve organik sıkıştırmasıyla bilinir.


• 6L6—Klasik Amerikan sahne amplifikatörlerinde ve bazı modern yüksek gain'li tasarımlarda kullanılan 6L6 çıkış lambası, yuvarlak ve tam sürüm mid karakterli yüksek ses aralığında sound sağlar.


• EL84—50'li yılların sonlarında ve 60'ların başında piyasaya sürülen İngiliz kombo amplifikatörlerinde kullanılan güç lambasıyla ünlü olan EL84, daha düşük hacimlerde cam gibi, temiz bir parlaklık ve zorlandığında seste zengin, yumuşak bir bozulma meydana getirir.


• EL34—İkonik İngiliz kafa-kabin amfilerde bulunan güç lambası EL34, sıcak, şişman tonu ve belirgin rock crunch tonlarıyla sevilir.

 

 

 

 

 

 

Kırılmış-Zorlanmış Amfi Seslerini Düşük Ses Seviyelerinde Hissedin

 

 

 

Herhangi bir lambalı amfiyle, gerçekten en iyi soundu çıkarmak için çıkış lambalarını biraz zorlamak gerekir. Ne yazık ki bu, ses mühendislerinin, grup arkadaşlarının ve komşularının neredeyse her zaman çatışmasına neden olacak sesi açmanız anlamına geliyor. Tube Logic tarafından yönlendirilen Nextone, çıkış lambalarının karmaşık distortion karakteristiklerini ve çıkış transformatörü ve hoparlör ile etkileşimlerini, sevdiğimiz zengin-dinamik olarak yanıt veren sesi sağlayarak sunar. Ayrıca Nextone'un ayarlanabilir güç kontrolü ile bu zorlanmış amfi tonunu her zaman, ev, stüdyo ya da sahne olmak üzere herhangi bir duruma eşleştirirken yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Kendinizin Amfi Teknisyeni Olun ve Stilinize ve Dokunuşlarınıza Göre Tonlarınızı Kişiselleştirin

 

 

 

Nextone, clean ve lead kanalları tarafından paylaşılan üç bant ton kontrolleri ve presence kontrolü ile çift kanallı bir tasarıma sahiptir. Boost ve Ton anahtarları da elinizin altında olup, gerekirse ekstra gain ve parlaklık eklemenizi sağlar. Hızlıca bir tuşa basarak, amplifikatörü standart clean ve lead kanallarının fabrika ayarları ile değiştirilmiş varyasyonlarını sağlayan özel moda geçirebilirsiniz. Daha da iyisi, özel mod kanalları Nextone Editor yazılımı ile beğeninize göre ayarlanabilir.

Nextone Editor; kullanıcı dostu bir arayüzle, kişisel tarzınızı ve favori pedallarınızı mükemmel şekilde eşleştirmek için sesi düzeltmek için size derin düzenleme araçları sunar. Bir kanalın tonunu, Amerikan ya da İngiliz lamba tiplerine göre ayarlayın. Genel sesi, güçlü bir EQ kanalıyla şekillendirin ve hatta lambaların uyum (bias), sarkma ve daha fazlasını ayarlayarak çalımınıza yanıtını değiştirin. Ton anahtarı; iki farklı türe atanabilir ve Boost anahtarı ise farklı karakterler için ayarlanabilir veya hatta bir kompresör olarak atanabilir. Tüm amfilerin ton dengesini tanımlamanızı sağlayan sistem çapında bir EQ da mevcuttur. Ayrıca 99 farklı kullanıcı ayarı mevcut olduğundan, çaldığınız her şarkıya göre Nextone'nun sesini özelleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Dahili Efektler ve Seçilebilen Efekt Döngüsü

 

 

 

Dahilindeki delay, reverb ve tremolo efektleriyle Nextone, gitaristlere daha da çok yönlülük ve rahatlık getiriyor. Nextone Editor'ü kullanarak, özel moddaki delay bölümü analog, teyp veya SDE-3000 delaytiplerine veya tremolo efektine serbestçe atanabilirken, reverb; plate, spring veya salon tiplerine atanabilir. Ayrıca, her efekt tipi, mükemmel ton arayışını yapmanız için derin bir parametre seti sunar. Amfi ayrıca, kendi efektlerinizi entegre etmek için seri / paralel kullanımlı, efekt döngüsü pozisyonu ve Nextone Editor aracılığıyla daha seçilebilir bir döngü içerir.

 

 

 

 

 

 

Performans ve Kayıt için Pratik Özellikler

 

 

 

Sadece tek bir kablo ile bağlanan opsiyonel GA-FC ayak kontrol ünitesi; Kanal seçimi, Ton, Boost, Efektler, Pedal ses seviyesi ve daha fazlası için bir komuta merkezi sağlar. Daha hafif seyahat etmek isterseniz, çeşitli işlevleri kontrol etmek için üç taneye kadar FS serisi ayak kontrol pedalı kullanılabilir. Ayrıca; bir seslendirme sistemine doğrudan sinyal göndermek için bir line çıkışı, ayrıca sessiz uygulamalarınız ve kanal kayıtlarınız için bir telefon ve kayıt çıkışı vardır. Nextone Editor'ü kullanarak, doğrudan sesin karakterini bir dizi mikrofonlanmış kabinler gibi ayarlamak için üç adetlik Air Feel ayarından biriyle ayarlanabilir.

Harici hoparlör jakları da dahil olmak üzere, daha büyük tonlar için iki adet 16-ohm 4x12 kabine kadar bağlantı desteği ile birlikte gelmektedir. Nextone Editor ile iletişim sağlamaya ek olarak amfinin USB girişi, favori DAW yazılımınız için doğrudan kayıt arabirimi olarak işlev görür. Çoklu kanallar desteklenir, böylece kabin simulatörlü ve re-amp sayesinde kuru bir doğrudan ton kaydetme sayesinde Nextone'da daha sonra yeniden ton ayarlayabilmeniz de mümkündür.

 

 

 

Nextone Versiyon 2: Kişisel Sesinizi Geliştirmek için Daha Fazla Ton Şekillendirici Araçlar

 

 

 

Versiyon 2 Firmware güncellemesi Nextone Editor ile bir dizi yeni ton kişiselleştirme seçeneği sunar. Ana özelliğindeki güç amplifikatörünün tam kalbinde tasarımcı düzeyinde ses kontrolünün kilidini açan Karakter Şekillendirme'dir. Buna ek olarak, ayrı bir preamp öncesi veya sonrası EQ çeşitleri de eklenmiştir (yeni bir 10-bant grafik EQ'nun da dahil olduğu), yedi adet boost tipi eklenmiştir ve efektler özel mod kanalları için bağımsız olarak ayarlanabilir. Ayrıca, daha fazla güçlü gelebilecek bir ton için seçilebilen bir ekstra Headroom ayarı bulunmaktadır. Yeni ses koleksiyonlarını içe ve dışa aktarma işlevleriyle, farklı Nextone kurulumlarınızla çalışmak her zamankinden daha kolay olacaktır.

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 

Çıkış Gücü

80 W

Nominal Giriş Seviyesi

INPUT: -10 dBu (1 M ohm)
RETURN IN: -10 dBu (100 k ohm)

Hoparlör

30 cm (12 inç) x 1

Kontroller

CH SELECT butonu
BOOST butonu
TONE butonu

[CLEAN]
VOLUME düğmesi

[LEAD]
GAIN düğmesi
VOLUME düğmesi

[EQUALIZER]
BASS düğmesi
MIDDLE düğmesi
TREBLE düğmesi

[EFFECT]
DELAY butonu
TAP butonu
DELAY düğmesi
REVERB düğmesi

PRESENCE düğmesi
MASTER düğmesi
POWER AMP SELECT anahtarı (6V6, 6L6, EL84, EL34)
POWER CONTROL anahtarı (STANDBY, 0.5 W, HALF, MAX)
POWER anahtarı

Göstergeler

CLEAN
LEAD
CUSTOM MODE
BOOST
TONE
DELAY
TAP

Bağlantılar

INPUT jak: 1/4-inç phone tipi
REC OUT/PHONES jak: Stereo 1/4-inç phone tipi
SEND jak: 1/4-inç phone tipi
RETURN jak: 1/4-inç phone tipi
LINE OUT jak: 1/4-inç phone tipi
SPEAKER OUT 16 ohms A jak: 1/4-inç phone tipi
SPEAKER OUT 16 ohms B jak: 1/4-inç phone tipi
SPEAKER OUT 8 ohms jak: 1/4-inç phone tipi
CH SELECT/BOOST jak: 1/4-inç TRS phone tipi
DELAY/GA-FC jak: 1/4-inç TRS phone tipi
USB port: USB B tipi
AC IN jak

Güç Tüketimi

77 W

Aksesuarlar

Kullanım Kılavuzu
Güç kablosu
GA-FC etiketi

Opsiyonlar (ayrıca satılır)

Footswitch: BOSS FS-5L, BOSS FS-6, BOSS FS-7
Expression pedal: Roland EV-5, BOSS FV-500L, BOSS FV-500H
GA FOOT CONTROLLER (GA-FC)

Ölçüler ve Ağırlık

 
Genişlik572 mm
22-9/16 inç
Derinlik248 mm
9-13/16 inç
Yükseklik475 mm
18-3/4 inç
Ağırlık16.2 kg
35 lbs 12 oz
Benzer Ürünler
Yükleniyor...