KAWAI K-300 AR2 MPEP AURES / 122 cm Hibrit Parlak Siyah Duvar Piyanosu

Adet
K-300(KI) AR2 MPEP kodlu KAWAI ürünüdür.

Kawai'nin yeni Aures AR2 teknolojisi piyanoların silent (sessiz) çalma özelliğini dijital teknolojiler ve gelişmiş bir ses tahtası hoparlör sistemi ile birleştirir. Bu sayede geleneksel akustik piyano deneyimini yaşarken farklı enstrüman sesleri, ayarlanabilir ses seviyesi ve Bluetooth bağlantısı gibi bir takım farklı fonkisyonları da elde edebilirsiniz.

Aures AR2 hibrit enstrümanlar, Kawai'nin usta akustik piyano işçiliğini gelişmiş dijital piyano teknolojileri ile harmanlıyor. Her piyano, Kawai'nin ödüllü piyanolarının altyapısı ile üretilir ve dünyanın en iyi piyano mekanizması olarak kabul edilen Millennium III gibi sınıfında lider özellikler sunar. Kawai'nin en gelişmiş dijital ve ses teknolojileri ile donatılmış Aures AR2 serileri akustik ses tahtası aracılığıyla veya kulaklıklarla sessizce çalınabilen birinci sınıf dijital piyanolardır. Performanslarınızı çok çeşitli dijital seslerle tamamlayabilir veya benzersiz kombinasyonlar oluşturmak için bu sesleri akustik piyano ile katmanlayabilirsiniz. Yerleşik metronomu kullanarak yeni parçalar çalışın, ardından performanslarınızı kaydedin veya Bluetooth bağlantılı bir akıllı cihazdan parçalarla birlikte çalın ve harikulade bir performansının keyfini çıkarın.

Tüm Aures AR2 piyanolar mekanizma üzerinde çekiçlerin tellere çarpmasını etkili bir şekilde önleyen ve böylece çalındığında her notanın sesini susturan Kawai'nin özel olarak geliştirilmiş akustik susturma sistemlerini içerir. Aures AR2 piyanolarının hassas çekiç hareketleri, geleneksel tuş tabanlı sensör sistemlerinden daha fazla doğruluk sağlamak için yüksek çözünürlüklü temassız optik sensörler kullanan Kawai'nin Entegre Çekiç Algılama Sistemi (IHSS) ile ölçülür. Bu daha gelişmiş yaklaşım, piyano mekanizmasının mekanik akışını yeniden üreterek, tüm dinamiklerin enstrümanın güçlü dijital piyano ses motoru tarafından doğal akıcılıkla ifade edilmesini sağlar.

Shigeru Kawai SK-EX kuyruklu konser piyanosu, piyano sanatını geliştirmede bir sonraki adım olarak tasarlandı. 'Japonya'nın en iyi piyanosu' olarak ün kazanan SK-EX, olağanüstü netliğiyle evrensel düzeyde beğeni toplayarak dünya çapındaki konser salonlarının ve müzik kurumlarının sahnelerini süslüyor. SK-EX, Chopin, Tchaikovsky ve Rubinstein uluslararası piyano yarışmaları gibi prestijli etkinliklerde profesyonel piyanistler tarafından seçilmiştir. Muhteşem tonu ve harika tepki veren dokunuşuyla onu tarif etmek için tek bir kelime yeterlidir: "Eşsiz!" Aures AR2 enstrümanları, son derece saygın Concert Artist ve Novus ürün serilerinden Kawai'nin en yeni dijital piyano sesi teknolojilerini içerir. Kulaklıkla çalarken veya Aures modu etkinken, piyanistler amiral gemisi Shigeru Kawai SK-EX tam konser kuyruklu piyanosunun, gelişmiş SK-EX Rendering ses motoru kullanılarak şaşırtıcı bir şekilde yeniden üretilen güzel sesinin keyfini çıkarabilirler.

SK-EX Rendering motorunun çok kanallı örneklemesi, Shigeru Kawai konser salonunun farklı noktalarından gelen sesleri yakalar. Bu modern teknik, yalnızca daha geniş bir ton karakteristiğinin kaydedilmesine ve yeniden üretilmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda klavye ve piyano sesi arasında hissedilen bağlantıyı da geliştirerek dinamiklerdeki değişikliklere daha canlı ve özgün bir yanıt verir. Bütün doğallığıyla Shigeru Kawai'nin sesi, akustik piyanonun telleri ve çeşitli diğer bölümleri tarafından üretilen karmaşık ton etkileşimlerini modelleyen rezonans algoritmaları ile daha da zenginleştirilmiştir. SK-EX Rendering, damper pedalı ve 88 tuşun tümü için kademeli olarak rezonanslar oluşturarak Aures AR2'nin dijital piyano sesinin tıpkı bir akustik piyano gibi tınlamasını sağlar.

Güzel akustik piyano sesleriyle öne çıkan Aures AR2 piyanoları ayrıca, elektrik piyanolardan kilise orglarına, yaylı çalgılara, koro seslerine ve synth pad'lere kadar değişen mükemmel bir ek enstrüman seçkisine sahiptir ve müzisyenleri performanslarına daha fazla çeşitlilik katmaya davet eder. Ayrıca, Dual (İkili) çalma modu ayrıca kuyruklu piyano ve yaylılar gibi iki farklı sesin daha zengin, daha tatlı bir ton için bir araya getirilmesine izin verirken, Split (Bölme) ve Four Hands (Dört El) modları klavyeyi her biri için ayrı seslerle iki bağımsız bölüme ayırır. Her çalma modu için ses dengeleri ve diğer ayarlar, özel PianoRemote uygulaması kullanılarak da kolayca ayarlanabilir.

Sessiz çalma ve dijital ses özelliklerine ek olarak, Aures AR2 enstrümanları ayrıca Kawai'nin gelişmiş Soundboard Hoparlör Sisteminin en son teknolojisi ile donatılmıştır. Bu yenilikçi teknoloji, piyanonun masif ladin ağacından üretilen ses tahtasına özel olarak yerleştirilmiş dört yüksek performanslı dönüştürücü kullanır. Bu dönüştürücüler, Aures AR2 cihazının dijital olarak üretilen sesini ses tahtası aracılığıyla kanalize ederek, geleneksel koni hoparlörlerin ürettiğinden daha geniş, doğal bir akustik ton elde edilmesini sağlar. Piyanistler daha sonra dijital piyanonun sunduğu çok çeşitli enstrüman seslerini seçme, kişinin performansını kaydetme ve çalma veya sevdiklerini rahatsız etmekten kaçınmak için ses seviyesini serbestçe ayarlama gibi esneklik ve rahatlığın keyfini çıkarabilir.

Modern piyanistlerin bağlantı ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Aures AR2 piyanoları, bilgisayarlara veya diğer enstrümanlara bağlanmak için standart USB ve MIDI jaklarının yanı sıra desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz iletişime olanak tanıyan entegre Bluetooth® MIDI ve Audio ses aktarım teknolojisine sahiptir. Bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirdikten sonra çalışma ve çalma deneyimlerini geliştiren çok çeşitli heyecan verici müzikle ilgili uygulamaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Aures AR2 piyanolarının dijital özellikleri, hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilen özel Kawai PianoRemote uygulaması aracılığıyla uzaktan kontrol edilebilir. PianoRemote, Virtual Technician (Sanal Teknisyen) özelliği aracılığıyla ses seçimi ve özelleştirme, entegre metronom ile performans kaydı ve çalma ve keyfini çıkarmak için yüzlerce klasik parçadan oluşan yerleşik bir piyano müzik kitaplığı dahil olmak üzere bir dizi işlev sunar.

Aures AR2 piyanolarının Uzamsal Kulaklık Sesi (SHS) teknolojisi, kulaklık veya kulaklıkla dinlerken enstrümanın dijital piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini artırır. Sesin uzamsal konumunu ayarlayan ve aynı zamanda uzun süre kulaklık kullanırken işitsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olan üç farklı akustik ön ayardan birini seçebilirsiniz. Aures AR2, üstün kaliteli bir kulaklık amplifikatörüne sahip olmanın yanı sıra, optimum bir dinleme deneyimi sağlamak için kullanılan kulaklık tipini (Açık, Yarı Açık, Kapalı, Kulak İçi vb.) seçmenize de olanak tanır.

Tüm Aures AR2 modellerinin standart akustik piyanoların üstün kalitesi ve mükemmel çalınabilirliği ile eşleşmesini sağlamak için Kawai'nin Ar-Ge mühendislik ekibi, şirketin bünyesindeki usta piyano zanaatkarları ile yakın bir şekilde çalıştı. Bu son derece bilgili ve deneyimli teknisyenler, dijital piyano ses motorunu tetiklemek için kullanıldığında bile piyanonun akustik klavye hareketinin son derece duyarlı ve dengeli kalmasını sağlamak için Aures AR2 geliştirme sürecinin her aşamasını denetlediler ve Soundboard Hoparlör Sistemi'nin, akustik bir piyanonunkine mümkün olabilecek en yakın halde olmasına yardımcı oldular.

 

 

 

Teknik Özellikler

Sensör SistemiIntegrated Hammer Sensing System (IHSS)
Susturma SistemiGP: GP Touch Muting System
UP: Hammer shank stopper (orta pedal)
Dijital Piyano Ses İşlemcisi・SK-EX Rendering
 - 88-key multi-channel piano sampling
 - 88-key resonance modelling
 - SK-EX recording

・Harmonic Imaging XL (HI-XL)
 - 88-key stereo sampling
 - SK-EX, SK-5, EX recording

256 nota polifoni
Piano Ayarları・Virtual Technician (21 parametre)
 - Touch Curve
 - Voicing
 - Damper Resonance
 - Damper Noise
 - String Resonance
 - Undamped String Resonance
 - Cabinet Resonance
 - Key-off Effect
 - Fall-back Noise
 - Hammer Noise
 - Hammer Delay
 - Topboard Simulation
 - Decay Time
 - Release Time
 - Minimum Touch
 - Stretch Tuning 
 - Temperament 
 - Temperament Key
 - Key Volume 
 - Half-Pedal Adjust
 - Soft Pedal Depth


・Virtual Technician Smart Mode (10 presets)
Ses SayısıSK-EX Rendering : 10 ses
Harmonic Imaging XL : 90 ses
ReverbSK-EX Rendering : Ambience (10 tip)
Harmonic Imaging XL : Reverb (6 tip)
Brilliance Efekti
Diğer Efektler24 tip
Hoparlörler4 Hoparlörlü Ses Tahtası Hoparlör Sistemi (Low-Mid Range × 2, High Range × 2)
Kontrol ve Kayıt UygulamalarıUzaktan Kontrol: PianoRemote (iOS / Android)
Kayıt: PianoRemote Uygulaması Aracılığıyla SMF/ WAV/ FLAC/ AAC Formatlarında
EkranYok
Temel FonksiyonlarDual
Split
Four Hands
Transpose
Tone Control
Line In Level
SHS Mode
Phones Type
Phones Volume
MIDI setting
Bluetooth setting
DemoSes Demoları39 şarkı
Piyano Eserleri29 şarkı
Eğitim ŞarkılarıAlfred’s Premier Piano Course Lesson 1A
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1B
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
Alfred’s Basic Adult Piano Course Lesson Book Level 1
Burgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Czerny 100 (Hundert Übungsstücke, Opus 139)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
J.S. Bach: Inventionen
Sonatinen Album 1
Chopin Walzer (Chopin waltzes series 1-19)
Chopin Etüden (Opus 10 Urtext)
MetronomRitimler1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8
Davul Ritimleri100 adet
Bluetooth *Bluetooth (Ver. 4.1; GATT uyumlu)
Bluetooth Low Energy MIDI Specification compliant
Bluetooth Audio (Version 3.0, Profile: A2DP, Codecs: SBC, AAC, aptX)
BağlantılarKulaklık1 x 1/4", 1 x 1/8" Stereo jak girişi
MIDIMIDI IN, MIDI OUT
Line Out1/8” Stereo
Line In1/8” Stereo
USB to Host
USB to Device-
OthersUSB Bağlantısı (Güncellemeler İçin)
Güç Gereksinimi58 W
Diper / AksesuarlarGüçGüç Kablosu
AC adaptör (PS-242)
KulaklıkKawai SH-9
DiğerKullanım Kılavuzu
Benzer Ürünler
Yükleniyor...