ROLAND BC-ART212B 2X12 Blues Cube Combo Elektro Gitar Amfisi

Stok yok sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
BC-ART212B kodlu ROLAND ürünüdür.

GÜÇLÜ TUBE LOGIC TONLARI İLE İKİ HOPARLÖRLÜ KOMPAKT AMFİ

 

 

 

 

 

 

Blues Cube Artist 212 ile gitaristler, Roland'ın alkışlanan Tube Logic tonlarıyla ve iki hoparlörlü yeni modeli ile daha büyük sahnelere hazır hale geliyor. Artist 212 modeli; kuzeni olan 1x12" modeli ile aynı teknik özelliklere sahiptir ve 85 watt gücü ile 2x12" hoparlörlerinin sağladığı daha geniş ses seviyesi ile clean kanallarınızda yüksek ses seviyelerinde bile bozulmalar olmadan çalabilmenize olanak verir. Tipik 2x12" amfilere göre kıyaslandığında düşürülmüş ağırlığı ve ölçüleri ile tur yapan müzisyenler için ideal olmasıyla birlikte, geniş sesleri ve ikili hoparlör seslerini sevenler için en iyi seçenek olarak sunuluyor.


Modelleme teknolojisini ileriye götüren Roland Tube Logic vintage tweet tube amfi çalışma prensiplerini ve karakterlerini gitar girişinden, hoparlör çıkışına kadar en iyi şekilde yansıtarak, tube amfi performansını ve tecrübesini size sunar. Clean ve crunch kanalları bağımsız kullanılabildiği gibi beraberde kullanılarak en düşük volüm seviyelerinde bile tube amfi performansı ve geniş ton çeşitliliği sağlanabilir. Devamlı turneye çıkan ünlü gitaristlerinde istekleri ve yorumları doğrultusunda geliştirilmiş Blues Cube lezzetli ve büyülü tonları ile bir gitar amfisinden beklentilerinizi karşılayacaktır.

 

 

 

 

 

 

• Geleneksel lambalı amfi tonu ve tuşe duyarlılığına sahip 85 watt 2x12 kombo gitar amfisi

 

• Roland Tube Logic tasarımı ünlü vintage tube tonlarını, preamp ve çıkış tube distortion karakteristiği, compression, ve daha fazlasını gerçek bir deneyim ile sunar.

 

• Bağımsız Clean ve Crunsh kanalı ayrıca eşsiz Dual Tone modu ile 2 kanalı aynı anda kullanarak geniş ton yelpazesine ulaşabilirsiniz.

 

• Master volume, 3-bant EQ ve Presence kontrollerine artı olarak her iki kanal içinde Boost ve Tone kontrolü bulunmaktadır.

 

• 4 yollu güç kontrolü (0.5 W, 15 W, 45 W, Max) ile en düşük volüm seviyelerinde bile tam performans alabilirsiniz.

 

• Yüksek kaliteli reverb ve tremolo efektleri, 2 effect loop

 

• Arkası açık kabin tasarımı, 2 x12-inç hoparlörler

 

• Vintage tasarım

 

• Tone kalitesinden ödün vermeden daha hafif, efektif, portatif

 

• USB çıkışı sayesinde bilgisayara direkt yüksek kaliteli kayıt imkanı

 

• Opsiyonel GA-FC Foot Controller ile kanal seçimi, çift kanal ve EFX Loop kontrolü.

 

 

 

 

 

 

Tube Logic ile Gerçek Tube Amfi Tonları

 

 

 

Sıcak, canlı, duyarlı, dinamik, esnek… bunların hepsi gitaristlerin en sevdiği tube amfileri anlatırken kullandıkları kelimeler. Roland Tube Logic sayesinde bu kelimelerin hepsi Blues Cube Artist 212 içinde geçerli. 90’ların ilk jenerasyon orijinal sıcak Blues Cube amfi tonları, bugün Tube Logic ile daha da geliştirilerek klasik tasarım tube amfi ton, karakter ve detaylarını birebir vererek Blues Cube serisini basit bir ses sisteminden öteye yaşayan, canlı ve karakterli bir müzik enstrümanına dönüştürmüştür.

 

 

 

Profesyoneller için Yüksek Performans Amfisi

 

 

 

Blues Cube 212 85 watt gücü, 2 adet Tube Logic için özel tasarlanmış 12-inch özel üretim hoparlörü ile sahne performansınızı arttıracak. Arkası açık kasa tasarımı ve sağlam kasa yapısı ile sahnede ve stüdyoda en iyi tonları almanızı sağlar.

 

 

 

 

 

 

Clean, Crunch, ve Dual Tone

 

 

 

Blues Cube Artist 212 bağımsız iki kanala sahiptir. Biri temiz clean tonlar için, diğeri ise crunch tonlar için. Her iki kanalında kendine ait Boost ve Tone kontrolleri var. Clean kanalın tek volüm kontrol düğmesi parlak natural tube tonlarını kontrol ederken volum biraz açıldığında tatlı hafif overdrive tonları alınabilir. Crunch kanalının gain düğmesi ile de hafif overdrivedan sert tonlara geniş aralıkta tonlar elde edilebilir. Eşsiz Dual Tone düğmesine basılarak iki kanalı aynı anda kullanarak zengin tonlar elde etmenizi sağlar. Diğer vintage tube amfiler gibi Blues Cube’de tüm efekt pedalları ile uyumlu çalışır ve pedalınızın karakterini ton kaybı yaşamadan verir.

 

 

 

Her Volüm Seviyesinde Geniş-Açık Ton

 

 

 

Tüm lambalı amfi kullanıcıları lambalı bir amfinin lambalarının ısındıktan sonra ve yüksek volümde zorlandığında en iyi performansı ve amfinin karakterini yansıttığını bilir. Fakat çoğumuz büyük sahneler dışında bu yüksek volümü açacak yer bulamayız. Tube Logic ile Blues Cube lambalı amfinin volümü açıkken zengin ve daha dinamik tepkili tonları üretilmesini sağlayan, lambaların kompleks distortion karakteristiklerini ve çıkış transformatörleri ile etkileşimlerini düşük volüm seviyelerinde bile üretebilir. Blues Cube değiştirilebilir güç kontrolü ile her volüm seviyesinde ve her ortamda gerçek lamba tonları elde etmenizi sağlar.

 

 

 

 

 

 

Bakım Gerektirmeyen ve Kolay Taşınabilir

 

 

 

Blues Cube sahnede çalınabilecek güçteki lambalı amfilerin 2 büyük dez avatajını ortadan kaldırmaktadır; lambalı amfiler inanılmaz derecede ağırlar ve vibrasyondan dolayı ve belli bir kullanımdan sonra lamba değişim gibi pahalı olabilecek devamlı bakım ihtiyaçları vardır. Blues Cube ile her konserinizde kolay taşınabilir ve bakım masrafı olmaksızın, lambaların sizi yarı yolda bırakma korkusu olmadan harik lambalı amfi tonlarını alabilirsiniz.

 

 

 

Efekt, Ayak Kontrolü ve USB ile Direkt Kayıt

 

 

 

Blues Cube Artist 212 amfi reverb ve tremolo efeklerine sahiptir. Ayrıca iki adet efekt loop ile efektlerinizi amfinize ton kaybına en aza indirmek için bağlayabilirsiniz. Arka panelde GA-FC gibi opsiyonel bir footswitch bağlayarak kanalar arasında geçiş ve efekt loop için açma kapama yapabilirsiniz. USB girişi ile kolayca direkt olarak bilgisayarınıza yüksek kaliteli kayıt alabiliriniz.

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Çıkış Gücü85 W
Nominal Giriş SeviyesiINPUT HIGH: -10 dBu (1 M ohm)
INPUT LOW: 0 dBu
EFX LOOP RETURN: -10 dBu
Hoparlörler30 cm (12 inches) x 2
KontrollerPOWER switch
DUAL TONE switch
CH SELECT switch
[CLEAN kanal]BOOST button
TONE button
VOLUME knob
[CRUNCH kanal]BOOST button
TONE button
GAIN knob
VOLUME knob
[EQUALIZER]BASS knob
MIDDLE knob
TREBLE knob
[EFFECT]TAP button
EFX LOOP button
TREMOLO knob
REVERB knob
PRESENCE knob
MASTER knob
POWER CONTROL switch
BelirteçlerCLEAN CHANNEL
BOOST
TONE
CRUNCH CHANNEL
BOOST
TONE
TAP
EFFECT
POWER
BağlantılarINPUT HIGH/LOW jack: 1/4-inch phone type
LINE OUT jack: 1/4-inch phone type
PHONES jack: Stereo 1/4-inch phone type
FOOT SW (TIP: TREMOLO, RING: EFX LOOP) jack: 1/4-inch TRS phone type
FOOT SW (TIP: CH SELECT, RING: DUAL TONE) jack: 1/4-inch TRS phone type
FOOT SW (GA-FC) jack: 1/4-inch TRS phone type
EFX LOOP SEND jack: 1/4-inch phone type
EFX LOOP RETURN jack: 1/4-inch phone type
REC OUT port: USB type B
AC IN jack
Güç Tüketimi68 W
AksesuarlarKullanım Kılavuzu
Güç Kablosu
GA-FC sticker
Opsiyonlar (ayrı satılır)Footswitch (BOSS FS-5L, BOSS FS-6, BOSS FS-7)
GA Foot Controller (GA-FC)
Ölçüler ve Boyut 
Genişlik677 mm
26-11/16 inches
Derinlik271 mm
10-11/16 inches
Yükseklik45 mm
21-1/2 inches
Ağırlık21 kg
46 lbs 5 oz.
Benzer Ürünler
Yükleniyor...