Boss BB-1X Bas Driver Pedal

Stok yok sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
BB-1X kodlu BOSS ürünüdür.

MODERN BASÇILAR İÇİN MODERN ÇÖZÜMLER

 

 

 

BOSS BB-1X Bass Driver, bas gitarınızın sesi daha zengin ve güçlü olsun diye tasarlanmış özel bir pedal. Standart, kompakt bas pedallarından farklı olarak, BB-1X bir preamp gibi, kaliteli sese ulaşmakta çok önemli bir nokta. Enstrümanınızın ve amfinizin kendine özgü sesini ve en küçük detaylarını algılarken; karakteristik özelliklerini ön plana çıkararak deneyimlemek imkanı sağlar.

BOSS’un en güncel MDP teknolojisi ile, BB-1X, geniş bir skalada, doğal clean tonlardan ağır distortion’a kadar mükemmel tonu yakalamanıza olanak veriyor. Çalma tarzınıza, bulunduğunuz oktav aralığına göre kendini adapte eden bu sistem, gövde ve kök tonları kaybetmeden bir cevap sağlıyor. BB-1X doğal soundlu distortion, dinamik ve belirgin sesin en ince detaylarında karşılık buluyor.

BB-1X temiz işitsel bir çerçevede sesi zenginleştirilen, düşük frekans skalasında da bu berraklığı koruyor. Blend düğmesi ile tonunuz direkt sinyal ile karıştırabilir.

 

 

 

Bas gitarınızın veya amfinizin orjinal tonlarını ve seslerini değiştirmeyen kalın ve punchy sesler

 

•BOSS’un en son distortionı, her tarz çalım ve müzik pasajlarına mükemmel uyumlu, en alt sesleriniz asla susmayacak

 

•Blend düğmesi ile direkt sinyal ve efektli ses arasında mix yapabilme imkanı

 

•Ayrı ayrı Low ve High düğmeleri sayesinde ultra geniş ses ayarlamaları

 

•İki çıkışı ile bas amfilerine normal çıkış ve ses sistemleri yada kayıt için balanslı direk çıkış gönderim imkanı

 

•Line Çıkış jakı ile modern ve genişlemiş direk ses tonunuza yeni karakter getirir

 

•BOSS kompakt pedalların X serisi özel sürümlülerinin yeni üyesi olarak üst düzey görünüm, ses ve hisler

 

 

 

 

 

 

Normal Bir Bas Pedalından Daha Fazlası

 

 

 

BB-1X'in görünümünün sizi kandırmasına izin vermeyin. O sadece diğer kompakt pedallar gibi bir pedal değildir. Standart bas pedallarının aksine, müzikal pasajlar veya sololar için bir preamp ve DI gibi bas gitar sesinizi genişletir ve güçlendirir.Birçok preamp bas gitar sesinizi renklendirir veya büyük ölçüde karakterini değiştirir, fakat BB-1X farklıdır. Bas gitarınızın veya amfinizin doğal sesini ve özelliklerini çalım tarzınıza bağlı olarak nüans katarak vurgular ve canlandırır. BB-1X Bass Driver'ı kolayca pedal zincirinize ekleyebilir ve soundunuzu daha iyi yapabilirsiniz.

 

 

 

Temel Tonunuzu Oluştururken Sonu Gelmeyen Olasılıklar

 

 

 

Tüm basçılar geniş aralıktaki temel tonlarını oluştururken gövde sesini, güçlülüğü ve sesi oluşturan diğer elementlerin hepsini düşünürler. İşte BB-1X in gerçekten parladığı nokta da budur. Bizim en son teknolojimiz ile profesyonel sesinizi oluştururken sonu gelmeyen olasılıklara sahip olacaksınız. High ve Low ton düğmelerinin kombinasyonalarında, Blend düğmesinin sağladığı herkes tarafından kabul gören ayarları ile kişisel tonunuzda mükemmel bir balans yaratabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Sihirli BB-1X Sesleri

 

 

 

Geleneksel bas pedalları ile bir punchy ses elde etmek için, frekans aralıklarında genellikle biraz doğal olmayan daraltma ile bir ses elde edilir. Şeffaf ve yüksek çözünürlüklü distortion sesi elde etmeye çalışırken, en alt seslerde boğuk ve susturamama gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Distortion seviyesi arttıkça da dinamik tepki ve müzikal ifadeler sınırlanır, azalır.

BOSS'un gelişmiş teknolojisi sayesinde, BB-1X bas sinyalinizi birkaç farklı boyutta eş zamanlı olarak analiz eder. Muhteşem ses işleme sanatı enstrümanınıza, çalım stilinize, müzik döngüsüne, dinamikler ve daha birçok parametreye bağlı olarak çalışır. İşte bu sanat size, geniş aralıkta sesi şekillendirme olasılıkları ve enstrümanınızın, amfinizin doğal seslerini değiştirmeden temel ton yapınızı genişletmenizi sunar. Doğal yapısındaki tek parça alt sesler ile yüksek çözünürlükteki distortion efektini kombine ederek, her modern basçının gereksindiği eşsiz reflekslere karşı BB-1X dinamik tepkiler ile gelmektedir.

 

 

 

Etkileyici Bir Sound için Optimize Edilmiş Çıkışlar

 

 

 

Sahnede bas gitar sinyali genellikle iki ayrı çıkışlar ile bölünerek, birinde DI box kullanılarak ses sistemine gönderilir, diğer çıkış ise bas amfisine gönderilir. BB-1X özellikleri arasında bulunan kullanışlı balanslı Line Çıkışı ile DI Box kullanımına ihtiyacınız olduğunda sizin yardımınıza koşmaktadır. Fakat hata yapmayalım, bu basit bir line çıkışı değildir. BOSS bu çıkışı sizin için süper ötesinde bir ton alabilmeniz için özel olarak ayarlamış ve optimize etmiştir.

Sahne üzerinde amfiniz ve DI çıkış ile yarattığınız imza tonunuz seyircilere sunumu anında biraz farklılaşabilir. Çünkü ses mühendisinin ana konsantrasyonu çalan grubun genel ses seviyesi ve balansı üzerinedir. Birçok üst seviye başçı ve profesyonel ses mühendisine danıştıktan sonra, BOSS onların önerilerini özenle dikkate alarak, BB-1X Line Çıkışı üzerinde bazı eşsiz geliştirmeler yapmıştır.

BB-1X'in Line Çıkışı ile temel tonu ve tonun gövdesi oluşturulurken, sadece en alt seslerin basitçe güçlendirilmesi değil; genel ses sistemine giden sonuçta güçlendirilmiştir. Bu özel ayar, balanslı sesin tüm spectrum'umunda gövde sesinin, punch ve parlaklığını asla kaybetmeden verebilmesini sağlar.

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Nominal Giriş Seviyesi-20 dBu
Giriş Empedansı1 M ohm

Nominal Çıkış Seviyesi

OUTPUT jak: -20 dBu
LINE OUT jak: -20 dBu
Çıkış EmpedansıOUTPUT jak: 1 k ohm
LINE OUT jak: 600 ohms
Tavsiye Edilen Yükleme EmpedansıOUTPUT jak: 10 k ohms veya daha üstü
LINE OUT jak: 600 ohms veya daha üstü
KontrollerPedal Açma / Kapama Anahtarı
LEVEL Düğmesi
BLEND Düğmesi
LOW Düğmesi
HIGH Düğmesi
DRIVE Düğmesi
GöstergeCHECK göstergesi (Aynı zamanda pil durumunu da gösterebilir)
BağlantılarINPUT jak
OUTPUT jak
LINE OUT jak (1/4-inç TRS phone tipi)
AC adaptor jak (DC 9 V)
Güç ÜnitesiAlkalin Pil (9V, 6LR61) veya Carbon-zinc Pil (9V, 6F22)
AC adaptör (ayrıca satılır)
Akım Gücü54 mA
Yaklaşık Pil Ömrü (Bu figür kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir.)Alkalin: Yaklaşık 6 saat
AksesuarlarKullanım Kılavuzu
Güvenli Kullanım ve Bilgi Kartı
Alkalin Pil (9V, 6LR61)
Opsiyonlar (ayrıca satılır)AC adaptör (PSA serisi)
Ölçüler ve Ağırlık (Pil Dahil) 
Genişlik73 mm
2-7/8 inç
Derinlik129 mm
5-1/8 inç
Yükseklik59 mm
2-6/16 inç
Ağırlık450 g
0 lbs. 16 oz.
Benzer Ürünler
Yükleniyor...