BOSS DM-101 Delay Pedalı

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10

En Üst Düzey Analog Delay İle Tanışın

 

Klasik ses, modern güçle DM-101 Delay Machine ile buluşuyor, en üstün analog delay. Akıllı CPU kontrolü altında sekiz BBD tarafından yönlendirilen bu ilham verici pedal, 12 benzersiz mod, stereo işlevi ve geniş bir ton yelpazesi sunar; tüm bunlar sırasında %100 oranında analog sinyal işlemeyi korur. Ayrıca 127 kullanıcı hafızası, tap tempo, carryover, MIDI ve daha fazlasıyla DM-101, size gelişmiş bir dijital pedalın özelliklerini ve çok yönlülüğünü sunar-ancak otantik analog BBD devreleriyle mümkün olan canlı, karakteristik bir sese sahiptir.


 İleri BOSS teknolojisiyle üretilmiş en üstün analog delay pedalı

• Tamamen analog BBD ses devreleri, hassas dijital CPU kontrolü ile şekillendirilmiş

• Sıcak, doyurucu ve son derece müzikal ton

• On iki mod, sekiz iç BBD kullanılarak oluşturulan geniş bir mono ve stereo delay dokusu sunar

• Esnek sinyal yönlendirme seçenekleriyle stereo çıkış

• Ayrıntılı düğmelerle ayarlanabilir modülasyon hızı ve derinlik

• Her mod için benzersiz olan birden fazla parametreyi kontrol etmek için "Varyasyon" düğmesi

• Efekt devre dışı bırakıldığında delay etkisini korumak için seçilebilir carryover

• Mini TRS konektörlerde MIDI Giriş/Çıkış

• Ritmik delay'ler oluşturmak için tap tempo işlevi ve tap division anahtarı seçeneği

• Mevcut panel ayarlarına ek olarak dört yerleşik hafıza

• MIDI program değiştirme ile erişilebilen 127 kullanıcı hafızası

• Harici footswitchler, bir expression pedalı veya MIDI ile genişletilebilir kontrol
 

21. Yüzyıl İçin Analog Delay

BBD (bucket-brigade device) mikroçiplere dayalı analog delayler, 1970'lerde dönemin standart tape delaylerine kompakt ve etkili bir alternatif olarak ortaya çıktı. Sıcak, doyurucu ve son derece müzikal sesleri, birçok müzisyen ve ses mühendisi tarafından tercih edilen özgün bir delay stili oluşturdu. Modern CPU kontrolünü kullanarak DM-101, günümüz müzisyenleri için gelişmiş yeteneklerle bu klasik etkiyi güçlendiriyor.

 

BOSS İnovasyonu İle Üst Düzey Performans

 

DM-101, analog delayi daha önce hiç gitmediği noktalara taşıyarak temiz seslere ve geleneksel tonların yanı sıra uzatılmış delay sürelerine erişim sağlar. Bu çok yönlülüğü elde etmek için, daha yaygın olan 4096 aşamalı BBD yerine sekiz adet 2048 aşamalı BBD kullandık. Bu daha küçük BBD'lerin davranışını hedeflenen CPU kontrolü ile ince ayarlayarak, BBD efektlerinin istenen tüm analog özelliklerini korurken çok daha geniş bir ses yelpazesi elde edebilirsiniz.

 

Vintage'den Modern'e Sesler

 

DM-101, yüksek frekanslı berraklık ile modern analog delay tonları arasında zahmetsizce geçiş yapar. Her biri 12 farklı modu tanımlamak için birden fazla dahili devre elemanı anahtarlanır, bunlar arasında aktif BBD'lerin sayısı ve bağlantı sıralamaları, düşük geçiş filtresi ayarları ve saat hızları bulunur. Varyasyon düğmesini çevirerek farklı modlara özgü parametreler arasında dönebilirsiniz. Ve Intensity düğmesini artırarak delayleri doygun kendiliğinden titreşime sürükleyebilirsiniz.

Gerçek Analog Sıcaklığıyla Stereo Delayler

 

DM-101'in CPU kontrolünün büyük bir avantajı, diğer BBD analog delaylerde bulunmayan karmaşık stereo sesleri elde etme yeteneğidir. Örneğin, Pan modu her BBD'yi ve feedback döngüsünü stereo sahada alternatif noktalara yönlendirirken, Dual Mod her çıkış için modülasyon fazını kaydırarak geniş, ferahlatıcı bir delay efekti oluşturur. 12 modun altısı stereo işlemi destekler, kısa reverb benzeri seslerden genişletilmiş modüle delaylere ve yoğun ritmik etkiler için desenli delaylere kadar her şeyi sunar.

Kapsamlı ve Yaratıcı Kontroller

 

DM-101, gelişmiş bir delay pedalından beklediğiniz tüm yaratıcı avantajları sunar. tap tempo ve nota altbölümleri çoğu modda kullanılabilir ve efekt devre dışı bırakıldığında tekrarları korumak için devralma özelliği bulunur. Dört yerleşik bellek ile favori ayarları kaydedebilir ve çağırabilir, iki adede kadar footswitch veya bir expression pedalı bağlayabilir ve genişletilmiş gerçek zamanlı kontrol elde edebilirsiniz. MIDI Giriş/Çıkış, 127 kullanıcı belleğine uzaktan erişim, MIDI senkronizasyonu ve daha fazlasını sağlayarak işleri daha da ileriye taşır. Ses çıkışları varsayılan olarak karışık işlem için ayarlanmıştır, ancak wet/dry düzenlemeler ve sadece wet paralel kurulumlar için kolayca yeniden yapılandırılabilir.

 

DM-101 Delay Modları

 

Classic—Geleneksel sıcak analog delay sesi, 1200 ms'ye kadar uzatılmış delay. Modülasyon hareketini Varyasyon düğmesi ile üçgen, sinüs ve daha karmaşık dalga şekilleri arasında geçiş yaparak ayarlayın.

 

Vintage—1981 yılında tanıtılan ikonik BOSS DM-2 Delay pedalından esinlenerek oluşturulan retro analog delay sesi. Modülasyon hareketini Varyasyon düğmesi ile üçgen, sinüs ve daha karmaşık dalga şekilleri arasında geçiş yaparak ayarlayın.

 

Modern—Benzersiz berrak analog delay sesi, belirgin bir yüksek tonla birlikte 840 ms'ye kadar delay süresi. Modülasyon hareketini Varyasyon düğmesi ile üçgen, sinüs ve daha karmaşık dalga şekilleri arasında geçiş yaparak ayarlayın.

 

Multi-Head—Benzersiz bir analog BBD ses karakteri kazandırarak multi head tape delay sesini taklit eder. Varyasyon düğmesini kullanarak 10 farklı kombinasyon arasında geçiş yapın.

 

Non-Linear—Art arda ardışık kısa delayler (35–190 ms) üretir. Varyasyon düğmesi ile ilk delay sonrası delay sürelerini kontrol edebilirsiniz.

 

Ambience—Küçük bir alanı simüle eder. Delay boyutunu ve erken yansımaları Varyasyon düğmesi ile değiştirin.

 

Reflect—Reverb tarzı bir etki üreten stereo delay sesi. Pre-delay'i Varyasyon düğmesi ile ayarlayın.

 

Doubling+Delay—Bir uzun delay ile çiftlenmiş bir sesi birleştiren stereo bir etki. İki sesi stereo çıkış üzerinde dengelemek için Varyasyon düğmesini kullanın.

 

Wide—Genişletilmiş bir ses için sol/sağ delay sürelerinde offsetli stereo bir delay. Gecikme offset miktarını ayarlamak için Varyasyon düğmesini kullanın.

 

Dual Mod—Sol ve sağ çıkışlarda farklı modülasyon faz ayarlarına sahip bir stereo delay. Faz miktarını ayarlamak için Varyasyon düğmesini kullanın (maksimum ayarlamada faz tamamen ters çevrilir).

 

Pan—Farklı delay sürelerinin ses alanına dağıtıldığı bir tıklama yaparak stereo bir delay. Gecikme süre miktarlarını ince ayarlamak için Varyasyon düğmesini kullanın.

 

Pattern—Farklı ritmik desenlerle stereo bir delay. 10 mevcut pattern türünden birini seçmek için Varyasyon düğmesini kullanın.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Hafıza127 + Manual
Nominal Giriş SeviyesiINPUT: -10 dBu
Giriş EmpedansıINPUT: 1 M ohm
Nominal  Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: -10 dBu
Çıkış EmpedansıOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: 1 k ohm
Önerilen Yük EmpedansıOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: 10 k ohms veya üstü
Delay ModlarıCLASSIC
VINTAGE
MODERN
MULTI-HEAD
NON-LINEAR
AMBIENCE
REFLECT [STEREO]
DOUBLING+DELAY [STEREO]
WIDE [STEREO]
DUAL MOD [STEREO]
PAN [STEREO]
PATTERN [STEREO]
BypassBuffered bypass
KontrollerON/OFF switch
MEMORY switch
TAP switch
MOD RATE knob
MOD DEPTH knob
VARIATION knob
MODE knob
DELAY TIME knob
INTENSITY knob
DELAY VOLUME knob
MEMORY button
TAP DIVISION button
BağlantılarINPUT jakı, OUTPUT A/MONO jakı, OUTPUT B jakı: 1/4 inç telefon tipi
CTL 1, 2/EXP jakı: 1/4 inç TRS telefon tipi
MIDI (IN, OUT) jakları: Stereo minyatür telefon tipi
DC IN jakı
USB bağlantı noktası: USB mikro B tipi (yalnızca program güncellemesi)
Güç KaynağıAC Adaptor
Aktif Akım260 mA
AksesuarlarAC adaptor
Owner’s Manual
Leaflet (“USING THE UNIT SAFELY“, “IMPORTANT NOTES“ and “Information“)
Rubber foot x 4
Opsiyonlar (Ayrı Satılır)Footswitch:
Dual footswitch: , FS-7
Expression pedal: FV-500H, , ,
MIDI/TRS bağlantı kablosu: , , BMIDI-2-35,
Ölçüler ve Ağırlık 
Genişlik192 mm
7-9/16 inç
Derinlik133 mm
5-15/64 inç
Yükseklik52 mm
2-3/64 inç
Yükseklik (lastik ayak dahil)53 mm
2-3/32 inç
Ağırlık830 g
1 lb 14 oz
Benzer Ürünler
Yükleniyor...