BOSS MD-200 Modulation Pedalı

Stok yok sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
MD-200 kodlu BOSS ürünüdür.

KULLANIMI KOLAY VE DETAYLI

 

 

 

200 serisi ile BOSS, pedalboard'larınızda yer tasarrufu sağlayacak şekilde düzenlenmiş, gelişmiş ses ve çok yönlülüğü bir boyuta toplayan yeni nesil pedallar sunar. Kolay ve hızlıca ulaşabileceğiniz kontrolleri ve çok işlevli anahtarları, işlemi kolay ve sezgisel hale getirirken, yerleşik hafıza anında geri çağırma için birden fazla ayarı saklamanıza izin verir. Tüm 200 serisi pedallar, 32 bit AD / DA, 32 bit dahili işleme ve 96 kHz örnekleme oranına sahip üstün ses kalitesinin yanı sıra harici pedallar, expression pedalı veya MIDI üzerinden ek kontrol desteği sunar.

Amiral gemisi MD-500'ün algoritmalarıyla donatılan MD-200 Modulation, küçük ve kullanışlı bir pedalda dünya standartlarında bir dizi efekt sunar. On iki farklı mod, ihtiyacınız olan her mod sesini ve daha fazlasını sağlar; hıza, derinliğe ve seviyeye doğrudan erişime ek olarak her efekt türüne uyarlanmış ek parametreler sağlar. Ayrıca performans sırasında ayak pedalıyla da kontrol edilebilir ve ritim alt bölümleri özel panel kontrolleriyle kolayca ayarlanır ve izlenir. Ayrıca, güçlü giriş fonksiyonuyla seçilebilir pre / post mod işlemesi için drive pedallarına veya diğer efektlere bağlantı yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

• 32 bit AD / DA, 32 bit floating point ses işleme ve 96 kHz örnekleme hızı ile sınıfında lider ses kalitesi

 

• On iki çok yönlü mod ve çok çeşitli modülasyon türleri sunar

 

• Özel hız, derinlik ve seviye kontrolleri, ayrıca seçilen mod ile fonksiyonu değiştiren üç parametre düğmesi

 

• Mod efektlerinden önce veya sonra harici pedalları konumlandırmak için Loop işlevini girişleri

 

• Panelden veya MIDI program değişikliğinden 128 kullanıcı ayarına erişin

 

• Gerçek zamanlı panel ayarlarınıza ek olarak ardaşık hafızayı çağırmak için footswitch veya özel panel butonu

 

• Global ayarları, gitar veya bas için flanger, phaser ve otomatik wah efektlerini optimize eder

 

• Panel Kilidi işlevi, istenmeyen değişiklikleri önlemek için denetimleri devre dışı bırakır

 

• Tap temposu, hafıza seçimi ve daha fazlası için özelleştirilebilir çok fonksiyonlu ayak kontrolleri

 

• Kontrol pedalları, ekspresyon pedalı veya MIDI ile genişletilmiş kontrol desteği

 

• Mini TRS jakları ile birlikte verilen tam MIDI Giriş / Çıkışları (BMIDI-5-35 adaptör kablosu ayrıca satılır)

 

• Firmware güncellemeleri için Micro USB jakı

 

• PSA serisi AC adaptörü veya üç adet AA boyutlu pille çalışır

 

 

 

Tek Bir Pedalda, Temel 12 Mod

 

 

 

Kompakt ve güçlü olan MD-200, her temel mod efektlerinde en az yeri kaplar. Modern ve klasik BOSS chorus efektleri, buna artı olarak phazer, flanger, rotary, vibrato ve tremolo dahildir. Ekstra çok yönlülük için seçilebilir distortion ile birlikte klasik vibe ve ‘70'lerin phaser efektleri de mevcuttur. BOSS’un ünlü Slicer’ı çok sayıda havalı ritmik groove'lar sunarken zengin Overtone efekti dolgun oktav tonları ve eşsiz ses tonları yaratıyor. Ayrıca, bir expression pedalı bağlandığında ayarlanabilen otomatik wah efektini ayak pedalı ile kontrol ederek, gücünüzü iki katına çıkarabilirsiniz.

 

 

 

Seslerinizi Hızlıca Ayarlayın

 

 

 

MD-200’ün basit ve herşeye doğrudan ulaşabileceğiniz arayüzü ile anında sıcak ve ilham verici sesleri üretmek kolaydır. Özel kontrolleri kullanarak, herhangi bir seçilen mod için hızı, derinliği ve seviyeyi hızlıca arayabilirsiniz. Çalma sırasında ayak pedalı ile de değerleri ayarlayabilir ve doğrudan panelden notanın alt bölümlerini görsel olarak ayarlayabilirsiniz. Daha da ileri giderek, üç ek parametre düğmesiyle her bir modda dinamik olarak fonksiyonları değiştirerek, menü içerisine dalmaya gerek kalmadan uzatılmış ton şekillendirme sağlar.

 

 

 

Favori Ayarlarınızı Saklayın ve Geri Çağırın

 

 

 

MD-200'de 127 kullanıcı hafızasına ek olarak gerçek zamanlı panel ayarlarında seçiminiz için toplam 128 kurulum sunar. Bir ayak pedalından kontrol erişimi için herhangi bir ardışık hafıza kaydırma aralığı veya anlık panel ayarı atanabilir. Daha hızlı geri çağırma için kaydırma aralığını sınırlamak veya doğrudan bellek atamak da mümkündür. Daha derin kontrol istemeniz durumunda, kurulumlar harici bir MIDI cihazından program değiştirme mesajları aracılığıyla doğrudan geri çağrılabilir.

 

 

 

Optimum Ton için Anında Efekt Değiştirme Sırası

 

 

 

MD-200'ün insert loop işlevini kullanarak harici pedalları seslerinize ekleyebilir, ideal efekt sırasını ayarlayabilir ve ayarı dahili belleğe kaydedebilirsiniz. Örneğin, bir hafızada harici bir pedalın önüne bir phaser veya klasik vibe, bir sonrakinden sonra bir chorus veya flanger yerleştirebilir ve sonra bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, sinyal sırasının seçilen mod sesi üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabileceği drive pedallarında özellikle yararlıdır.

 

 

 

Derin Eş-Zamanlı Kontrol

 

 

 

MD-200’ün çok işlevli ayak pedalları varsayılan olarak bypass, hafıza değiştirme ve tempo girebilmenizi kontrol eder. Ancak gerektiğinde bunları alternatif işlevlere kolayca yeniden de atayabilirsiniz. Harici kontrol, ayak kontrol pedalları veya bir ekspresyon pedalı ile de mümkündür ve MIDI Giriş / Çıkış, yerden tasarruf sağlayan mini TRS jaklarında bile sağlanır. MIDI ile birden fazla 200 serisi pedalı bağlayabilir, hepsine aynı anda hafızaları seçebilir ve aynı zamanda ES-8 veya ES-5 efekt değiştiricileri gibi MIDI cihazlarından çeşitli fonksiyonları kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

Sürüm 1.1 Güncelleme: Kullanıcı Belleği Genişletme

 

 

 

Ücretsiz Sürüm 1.1 yazılım güncellemesi, BOSS 200 serisine daha fazla esneklik getirerek seslerin depolanması ve geri çağrılması için yerleşik bellek kapasitesini büyük ölçüde artırır. Şu anda 128 kullanıcı ayarı mevcut. Ayarlar MIDI program değişikliği ile doğrudan da çağrılabilir. Sürüm 1.1 güncellemesi, her 200 serisi pedal için İndirilenler bölümünde bulunur.

 

 

 

MD-200 Modulation Modları

 

 

 

• Chorus—MD-500'deki gelişmiş Prime Chorus'dan türetilmiş son teknoloji BOSS chorus.


• CE-1 Chorus—Efsanevi CE-1 Chorus Emsemble orjinal yeniden canlandırmasıdır ve orijinal pedaldan chorus ve vibrato modlarını da içerir.


• Flanger—MD-500'deki gelişmiş Prime Flanger'dan türetilmiş son teknoloji BOSS flanger.


• Phaser—MD-500'deki gelişmiş Prime Phaser'dan türetilmiş son teknoloji BOSS phaser.


• Vintage Phaser—‘70'lerin Script-tipi phaser'ın yanı sıra seçilebilir bir distortion efekti.


• Classic Vibe—Vintage Uni-Vibe sesleri ve buna ek olaraka seçilebilen fuzz efekti


• Vibrato—Çok yönlü modülasyon ve ton ayarı ile çok yönlü vibrato etkisi.


• Tremolo—Seçilebilir tremolo ve stereo pan modları, ayrıca dalga şekli ve ton kontrolleri.


• Rotary—Ayarlanabilir yavaş / hızlı dönüş hızları ve horn / rotor balansı ile klasik dönen hoparlör efekti.


• Auto Wah—Frekans, rezonans ve üç filtre tipi ile etkileyici wah efekti, ayrıca seçilebilen gitar veya bas işlemi. İsteğe bağlı bir expression pedalı ile kontrol edilebiler de kullanılabilir.


• Slicer—Original BOSS pattern - Vintage Uni-Vibe sesleri, ve buna ek olarak popüler SL-20 Slicer pedalından türetilmiş seçilebilir bir fuzz effect efekti.


• Overtone—Değiştirilmiş perde ve harmonik özelliklere sahip benzersiz yeni sesler oluşturmak için gelişmiş MDP teknolojisini kullanan orijinal BOSS efekti.

 

*Bu sayfada belirtilen ürün adları, ilgili sahiplerinin tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Bu isimler, çünkü simüle edilen sesleri tanımlamanın en pratik yoludur.

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Örnekleme Frekansı96 kHz
AD/DA Çeviricisi32 bits
İşlem32-bit floating point
Modlar12 mod CHORUS, CE-1 CHORUS, FLANGER, PHASER, VINTAGE PHASER, CLASSIC VIBE, VIBRATO, TREMOLO, ROTARY, AUTO WAH, SLICER, OVERTONE
Hafıza4 + Elle Kontrol
Nominal Giriş SeviyesiINPUT A/MONO, B: -10 dBu
Maksimum Giriş SeviyesiINPUT A/MONO, B: +7 dBu
Giriş EmpedansıINPUT A/MONO, B: 2 M ohm
Nominal Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, B: -10 dBu
Maksimum Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, B: +7 dBu
Çıkış EmpedansıOUTPUT A/MONO, B: 1 k ohms
Tavsiye Edilen Yükleme EmpedansıOUTPUT A/MONO, B: 10 k ohm veya daha üstü
BypassBuffer destekli bypass
KontrollerON/OFF anahtarı, MEMORY/TAP anahtarı MODE düğmesi, RATE düğmesi, DEPTH düğmesi, E. LEVEL düğmesi, PARAM1 düğmesi,PARAM2 düğmesi,PARAM3 düğmesi, TAP DIVISIONdüğmesi, MEMORY butonu
Ekran7 segmentli, 3 karakter (LED)
GöstergeTAP DIVISION göstergesiı, MEMORY (MAN, 1--4) göstergeleri
BağlantılarINPUT (A/MONO, B) jak, OUTPUT (A/MONO, B) jak: 1/4-inç phone tipi CTL 1, 2/EXP jak: 1/4-inç TRS phone tipi MIDI (IN, OUT) jak: Stereo minyatür phone tipi DC IN jak USB port: USB micro B-tipi (sadece program güncellemesi)
Güç ÜnitesiAlkalin Pil (AA, LR6) x 3, AC adaptör (ayrıca satılır)
Akım Gücü225 mA
Sürekli Kullanımda Beklenen Pil ÖmrüAlkalin: Yaklaşık 4 Saat * Bu rakamlar fiili kullanım koşullarına bağlı olarak değişecektir.
AksesuarlarKullanım Kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
Alkalin piller (AA, LR6) x 3
Kauçuk Ayak x 4
Optionlar (ayrıca satılır)AC adaptör: PSA-S serisi
Footswitch: FS-5U
Dual footswitch: FS-6, FS-7
Expression pedal: FV-500H, FV-500L, EV-30, Roland EV-5
TRS/MIDI kablosu: BMIDI-5-35
Ölçüler ve Ağırlık 
Genişlik101 mm
4 inç
Derinlik138 mm
5-7/16 inç
Yükseklik63 mm
2-1/2 inç
Yükseklik (kauçuk ayaklar dahil)65 mm
2-9/16 inç
Ağırlık610 g
1 lb 6 oz
Ağırlık (piller dahil)680 g
1 lb 8 oz

 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...