BOSS MD-500 Modülasyon Pedalı

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
MD-500 kodlu BOSS ürünüdür.

BİR MODÜLASYON CANAVARI

 

 

 

Gelişmiş BOSS teknolojisi ile güçlendirilmiş ultra-çok yönlü MD-500, müzisyenlerin isteyebileceği neredeyse her türlü modülasyon efekti ve daha fazlasını sunar. İçinde yoğun bir programlama parametresine sahip 28 farklı algoritması ile yaratılması neredeyse sınırsız olan bir ses paleti sunar. Ayrıca sınıfındaki diğer cihazların çok ötesinde olan 32 bit AD / DA, 32-bit işlem yapabilme ve 96 kHz örnekleme hızı ile, en iyi stüdyo donanımının ötesine uzanan bozulmamış ve kayıpsız ses kalitesinden yararlanabilirsiniz.


MD-500'deki efektler arasında, BOSS teknolojisi ile geliştirilen bir çok en yeni özel efekt tipleri ve CE-1 Chorus Ensemble, Roland Dimension D, 70'lerin phaser'ı ve 80'lerin tri-chorus gibi klasikleşmiş efektlerin orijinal ve sonik rekreasyonları da yer alıyor. A / B Simul modunda bir defada iki ses yama kullanma yeteneğiyle MD-500; muhtemelen tek bir kullanışlı pedalla tüm modülasyon efekti ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. MD-500'ün esnek loop girişlerine pedallarızı bağlayarak, en iyi ses için mod efektlerinizi loop bağlantılarınızdan önce veya sonra şeklinde yerleştirme imkanı sunabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

• Sınıfında ilk 32-bit AD/DA çeviricisi, 32-bit işlemcisi ve 96 kHz örnekleme hızı ile stüdyo-seviyeli sound

 

• 12 modu ve 28 modülasyon tipi ile tüm parametrelerde derin ayarlamalar

 

• Klasik mod efektleri ve BOSS orijinalleri, en son teknoloji ile yeni geliştirildi

 

• A / B Simül modu, seri/paralel bağlantı ve karışık veya bölünmüş A/B çıkışı tercihinize göre aynı anda iki ses yamasını kullanmak içindir.

 

• Insert Loop (Döngü Girişleri) fonksiyonu; drive pedallarınızı öncesi, sonrası veya arasında şeklinde mod efektlerinizle kullanmanıza izin verir

 

• Grafik LCD ve yoğun gerçek zamanlı kontrol seçenekleri

 

• 297 dahili ses yaması belleği ve elle kontrolleri

 

• Seçilebilir buffered bypass veya gerçek bypass işlemi

 

• MIDI kontrol cihazlarınız ile arayüz için MIDI giriş-çıkışları

 

• MD-500 Editör / Library veya DAW yazılımlarınıza bağlanmak için USB-MIDI bağlantısı

 

• Dört AA boyutlu pil veya PSA serisi AC adaptörle çalışır

 

 

 

 

 

Oniki Modu ve 28 Mod Efekt Tipi

 

 

 

MD-500; 28 farklı mod efekt algoritmasıyla 12 farklı mod içerir ve bunların her biri bu pedal için özel olarak geliştirilmiştir. Tüm çalımınıza hazır olan standartlar burada: chorus, vibrato, flanger, phaser, tremolo, rotary, classic vibe ve ring mod. Otomatik wah ve tuşeye bağlı wah efektleri de elinizin altında olamasına ek olarak, ayrıca Slicer ve Overtone gibi BOSS orijinalleri de mevcuttur. Slicer severler; orijinal SL-20 slicer pedalı için ek bir özellik olan özel desenleri programlama olanağını da bulabilecektir. 1980'lerden Roland'ın Dimensions D'nin reaksiyonlarını MD-500'ün üzerinde izlediğinizde ise, her zaman en çok saygı duyulan stüdyo rack efektlerinden biriyle soundunuza şaşırtıcı genişlik ve derinlik katabilirsiniz.

 

 

 

Asal Tonlar

 

 

 

MD-500 için; chorus, flanger, phaser ve diğerleri gibi standart efektler, BOSS'un yeni gelişmiş Prime algoritmaları ile yenilendi. Ultra hızlı, yüksek güçlü DSP ve en yeni teknolojiyi kullanan BOSS mühendisleri, gelişmiş ifadeler, genişletilmiş aralık ve maksimum şeffaflık için bu temel etkileri tekrar belirlemiştir. Her efekt tipi için ayarlanabilir bir dizi parametre ile, parmaklarınızın ucunda büyük bir ses şekillendirme potansiyeline sahip olursunuz. Bazı efektler ise daha önce BOSS efektlerinde görülmemiş yeni parametrelere sahiptir. Örnek olarak Bell ve Sweetness gibi ayarlar Prime Chorus algoritmasına dahil olan ayarlardır.

 

 

 

Sıradışı Sesler

 

 

MD-500, pedal temelli efektler arasında tüm endüstri standartlarını aşan 32-bit / 96 kHz AD / DA özelliğine sahiptir. Tüm dahili işlemcisi 32-bit işlem ve 96 kHz örnekleme hızıyla çalışıyor ve en iyi profesyonel stüdyolarda kullanılan üst düzey dijital işlemcilerin ötesine geçen bozulmamış-sonik bir sound kalitesi sunuyor. Seçilebilir true bypass veya buffered bypass işlemi ile herhangi bir pedal kurulumunun ihtiyaçlarına en uygun ayarı seçebilirsiniz.

 

 

 

Gelişmiş Arayüz, Sezgisel Çalışma

 

 

 

MD-500; ses yamasının adını ve diğer hayati performans bilgilerini net bir şekilde gösteren geniş bir LCD ekran ile donatılmıştır. Ayrıca, ünitenin derin düzenleme parametrelerini ve gelişmiş kontrol özelliklerini görüntülemeyi ve ayarlamayı kolaylaştırır. Kolay kullanımlı panel düğmeleriyle, derinlik ve efekt seviyesi gibi temel ayarlarınızda üst düzey erişime sahip olursunuz ve seçilen efekt türüne göre dinamik olarak değişen iki parametre kontrolü daha bulunur. Ayrıca USB yolula bilgisayarınıza bağlanarak ücretsiz sunulan MD-500 Editor / Librarian yazılımını kullanabilir, ayarlarınızı kontrol edebilir, ses yamalarınızı yedekleme ve daha fazlasını kolayca yapabilirsiniz.

 

 

 

A/B Simul Modu ve Loop Girişleri Fonksiyonu

 

 

 

A/B Simul modu; MD-500'ün aynı anda iki ses yamasını çalıştırmasına izin vererek çok yönlülüğünü daha da genişletir. Seçilebilir seri veya paralel bağlantı, her türlü ton şekillendirme imkânı sağlar ve isterseniz her efekti kendi çıkışına gönderebilirsiniz. MD-500 ayrıca gain ve drive pedallarınızı yerleştirmenizi ve ideal efekt sırasını per-patch bazında ayarlamanızı sağlayan harici bir loop girişine de sahiptir. Örneğin, bir ses yamasında bir drive pedalından önce bir phaser veya classic vibe, bir sonraki ses yamasında drive pedalından sonra bir chorus veya flanger yerleştirebilirsiniz. Ve A / B Simul modundayken, loop dönüşünü iki farklı mod efekti arasında konumlandırmak bile mümkündür.

 

 

 

Yoğun Gerçek-Zamanlı Kontroller

 

 

 

MD-500, özgürce görev atayabileceğiniz butonları ve geniş kapsamlı gerçek zamanlı kontrol desteği sayesinde eşsiz bir ifade ve performans esnekliği sunar. Üzerinde bulunan; A, B ve TAP/CTL anahtarları, ses yaması/banka seçimi ve bypass, buna ek olarak tap tempo kontrolü veya, bir yada daha fazla parametrenin gerçek zamanlı ayarı için kontrol sunar. İsterseniz, butonlar üç farklı mod ses yamasına, A / B Simul moduna ve diğer işlevlere erişmek için özelleştirilebilir. Arka paneldeki CTL 1,2 / EXP jakı üzerinden, daha fazla kontrol için iki ayak kontrol pedalı, wah veya efekt oranını ve diğer parametreleri ayarlamak için bir expression pedalı takabilirsiniz. Ayrıca MIDI Giriş / Çıkışları bulunur ve gelişmiş ayarlarla daha yaratıcı olanaklar sağlar.

 

 

 

MD-500 Modları ve Algoritmaları

 

 

Chorus—Dört Tipte: Prime, CE-1 Chorus, CE-1 Vibrato ve TRI-CHO.
Flanger—İki Tipte: Prime G (gitar için) ve Prime B (bas gitar için).
Phaser— Üç Tipte: Prime G (gitar için), Prime B (bas gitar için), ve Script.
Classic Vibe—İki Tipte: Chorus (Mix Çıkış) ve Vibrato (Sadece efektli çıkış).
Vibrato—İki Tipte: Prime ve Scanner (tonewheel organ-style vibrato).
Tremolo—Dört Tipte: Prime T ve Prime P, ek olarak Twin ve Deluxe amfi stilinde tremolo.
Dimension—Efsanevi Roland SDD-320 Dimension D rack ünitesini modeller; Orijinal dört ses modunu ve tamamen yeni beşinci modu ve ayrıca herhangi bir mod kombinasyonunu kaydetmek için bir kullanıcı ayarını içerir.
Ring Mod—Klasik ring modulation efektleri, buna ek olarak gamları çaldığınızda gelişmiş bir netlik için akıllı mod
Rotary—Yavaş ve hızlı ayarlarıyla vintage rotary speaker efekti
Filter—Auto wah ve tuşeye duyarlı wah (Gitar ve bas için optimize edilmiş bağımsız türlerle), ek olarak pattern filter tipi.
Slicer—Popüler SL-20 Slicer'dan türemiş orijinal BOSS efekti, SL-20 pedalında bulunmayan programlanabilir seçeneklerle.
Overtone—MO-2 Multi Overtone pedalına dayanan orijinal BOSS efekti; Giriş sinyalinin aralığı ve armonik karakteristiklerini değiştirmek için MDP teknolojisini kullanır ve benzersiz yeni ses dokuları oluşturmanızı sağlar.

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Örnekleme Hızı96 kHz
AD/DA Çeviricisi32 bit
İşlemcisi32-bit
Modları12 mod
CHORUS
FLANGER
PHASER
CLASSIC VIBE
VIBRATO
TREMOLO
DIMENSION
RING MOD
ROTARY
FILTER
SLICER
OVERTONE
Hafıza198 (99 banka x 2 [A] [B]), 297 (99 banka x 3 [A] [B] [C])
Nominal Giriş SeviyesiINPUT A/MONO, B: -10 dBu
Maksimum Giriş SeviyesiINPUT A/MONO, B: +8 dBu
Giriş EmpedansıINPUT A/MONO, B: 1 M ohm
Nominal Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, B: -10 dBu
Maksimum Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, B: +8 dBu
Çıkış EmpedansıOUTPUT A/MONO, B: 2 k ohms
Tavsiye Edilen Yükleme EmpedansıOUTPUT A/MONO, B: 20 k ohms veya daha üstü
BypassBuffered bypass ve True bypass (röle ile)
KontrollerA anahtarı, B anahtarı, TAP/CTL anahtarı
DOWN butonu, UP butonu, EXIT butonu, EDIT butonu
MODE düğmesi, RATE/VALUE düğmesi, DEPTH düğmesi, E.LEVEL düğmesi, PARAM 1 düğmesi, PARAM 2 düğmesi
EkranGrafik LCD (128 x 64 noktalı, arkadan aydınlatmalı LCD)
BağlantılarINPUT (A/MONO, B) jak, OUTPUT (A/MONO, B) jak: 1/4-inç phone tipi
CTL 1,2/EXP jak: 1/4-inç TRS phone tipi
USB COMPUTER port: USB tip B
MIDI (IN, OUT) bağlantıları
DC IN jak
Güç ÜnitesiAlkalin pil (AA, LR6) x 4, AC adaptör (ayrıca satılır)
Akım Gücü225 mA
Sürekli kullanımda beklenen pil ömrüAlkalin: Yaklaşık. 4.5 saat
* Bu rakamlar, gerçek kullanım koşullarına bağlı olarak değişecektir.
AksesuarlarKullanım Kılavuzu
Broşür"ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
Alkalin Pil (AA, LR6) x 4
Opsiyonlar (ayrıca satılır)AC adaptör: PSA-S serisi
Footswitch: FS-5U, FS-5L
Dual Footswitch: FS-6, FS-7
Expression Pedal: FV-500H, FV-500L, EV-30, Roland EV-5
Ölçüler ve Ağırlık  
Genişlik170 mm
6-3/4 inç
Derinlik138 mm
5-7/16 inç
Yükseklik62 mm
2-1/2 inç
Ağırlık1.0 kg
2 lbs 4 oz
Benzer Ürünler
Yükleniyor...