BOSS RC-1 Loop Station

Stok yok sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
RC-1 kodlu BOSS ürünüdür.

BAŞKA YERDE ARAMA! LOOP KELİMESİNİN TAM KARŞILIĞI BOSS!

 

 

 

 

BOSS RC-1 bizim şimdiye kadar ki en basit ve kullanıcı dostu Loop Station pedalımızdır ve eğlenceli tonlar ile doludur. RC-20 Loop Station pedalımızın 2001 yılında ilk sunulmasından bu yana, BOSS yeni loop ürünlerini sunarak birçok müzisyene yollar açmıştır. Bu pedallar çeşitli loop artistlerinin ve performansçıları tarafından kullanmışlar ve yaratıcılığın keyfini çıkarılmıştır. BOSS bu pedallar üzerinde yoluna devam ederek en kolay kullanımlı ve daha uygun fiyatlı çözümler aramaya devam etmektedir. RC-1 kullanımı çok kolaylaşmış bir loop pedalıdır. BOSS'un bu kompakt pedalı ile kayıt alırken; kayıt, playback, üzerine kayıt, geri al veya ileri al fonksiyonları ile loop almanın keyfini deneyim edebilirsiniz. Tabii ki; tüm dünyada ki müzisyenlerin beklentilerini karşılayacak kalitesi ve performansı ile gelmektedir.

Ön panelinde bulunan yeni ve yenilikçi loop göstergesi, 24-segment led ışıklar ile dairesel bir desen ortaya koyar. Bu sayede kolayca ve basitçe Kayıt/Üzerine Kayıt/ Çalma modlarından birindeki durumunuzu belirleyebilirsiniz. Maksimum 12 dakikalık stereo kayıt zamanı ile RC-1 tasarladığınız ya da yaratmakta olduğunuz genişleyen performanslarınızı anında yakalama imkanı sunmaktadır. Dahilindeki stereo giriş/çıkış jakları ile stereo efekt üniteleriniz ve amfileriniz ile kullanım imkanı sunar. Buna ek olarak, synthesizer gibi stereo enstrümanların bağlanmasına izin verebilmektedir. Diğer kullanışlı özelliklerinden, pil ile kullanım ve adaptör ile kullanımın yanında, harici ayak kontrol pedalı ile kullanım esnekliğini de sunmaktadır. RC-1 özellikle loop yapmanın keyfini çıkarmaya başlayacağınız mükemmel bir partneriniz olacaktır.

 

 

 

• Sağlam ve kolay kullanım

 

• Yeni dizayn edilen loop gösterge ekranı ile loop modu (Kayıt / Üzerine Kayıt / Çalma) durumunuzu görebilme

 

• Tek bir 9 Volt alkalin pil ile çalışabilme (yaklaşık 4,5 saatlik çalışma)

 

• Opsiyon olarak kullanılabilecek AC adaptörü (PSA serisi adaptör ayrıca satılır)

 

• 12 dakikalık stereo kayıt zamanı

 

• Stereo giriş ve çıkışlar

 

• Harici ayak kontrol pedal bağlantısı ile esneklik

 

• Kaydedilmiş olan loop RC-1 kapatıldıktan sonra bile bellekte tutulma özelliği

 

 

 

Asla Döngünüzün "Dışında” Kalmayacaksınız

 

 

 

Herkes kafasında tasarladığı loop'u (döngü) kaydetmek ister, fakat diğer loop kaydediciler sizin her döngünüzü istediğiniz kadar alabilecek ya da genişletebilecek kadar yeterli kayıt zamanına sahip değillerdir. 12 dakikalık stereo kayıt zamanı ile RC-1, bu seviyedeki en fazla stereo kayıt yapabilen üründür.

 

 

 

RC-1 Sizin için Doğru Seçim Midir?

 

 

 

Profesyonel, bir turne müzisyeni ya da yeni başlangıç seviyesinde olmanız hiç önemli değil... RC-1, her gitarist, bas gitarist veya klavyeciler için kullanışlılığı ve basitliği ile mükemmel bir seçimdir.

 

 

 

RC-1'in Uygulama Alanları Nelerdir?

 

 

 

RC-1'i elinizdeki bir pedalboard veya efekt sistemine entegre edebilirsiniz. Kendi alt yapı kanallarınızı yada jam-session eğlencenizi yaratmayı öğrenmenin, etüd yapmanın veya çalımınızı geliştirmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca synthesizer gibi stereo enstrümanlar da bağlayarak, keyfinizi daha katlayabilirsiniz.

 

 

 

Yeni Loop Göstergesi Sadece Görsel için Mi?

 

 

 

Hem evet, hem hayır. Tabi ki yeni gösterge cool bir görünüm kazandırmıştır fakat; yeni gösterge RC-1'i aynı zamanda çok kullanışlı hale getirmektedir. Çok daha rahat ve kolayca Kayıt/ Üzerine Kayıt / Çalma modlarındaki durumunuzu belirleyebilirsiniz. Ayrıca göstergeyi alternatif moduna getirerek döngünüzün sanal kanallarını da görüntüleyebilirsiniz. Üzerine kayıt veya playback esnasında, gösterge üzerindeki düğmeyi çevirerek döngünüzün uzunluğunu da ayarlayabilirsiniz.

 

 

 

Stereo Giriş-Çıkışlar ile Neler Yapabilirsiniz?

 

 

 

Görünüşe göre diğer marka ürünler mono kayıt ve playback temelinin size yeterli olacağı inanışına göre ürünler üretirler. Fakat, biz bugünler de BOSS olarak, bunların stereo looper ürünlere karşı sizlere yeterli geleceğine inanmıyoruz. Stereo giriş ve çıkışları ile yaratımlarınızı stereo olarak kayıt edebilir ve yeniden çaldırarak, müzik yolunuzu çalım,performans ve keyfinize göre tasarlayabilirsiniz.

 

 

 

Neden Harici Bir Kontrol Pedalını İsteyeceksiniz?

 

 

 

Opsiyonel FS-7 kontrol pedalı ile kontrol da çok basit ve kullanımı kolaydır. Kompakt ölçüleri ile pedal board içerisinde fazla alan kaplamadan kullanabilirsiniz. "A" switch'ine basarak Kayıt / Üzerine Kayıt / Çalma modlarını durdurabilir, aynı switch'e 2 saniye veya daha fazla basılı tutarak kayıt ettiğiniz döngünüzü silebilirsiniz. “B” switch'ine basarak, döngünüze geri al yada ileri al komutlarını kolayca verebilirsiniz.

 

 

 

Teknik Özellikler 

Nominal Giriş Seviyesi

-20 dBu

Giriş Empedansı

1 M ohm

Nominal Çıkış Seviyesi

-20 dBu

Çıkış Empedansı

1 k ohm

Tavsiye Edilen Yükleme Empedansı

10 k ohms veya daha üstü

Maksimum Kayıt Zamanı

Yaklaşık 12 dakika

Kontroller

Pedal açma / kapama anahtarı
LEVEL düğmesi

Göstergeler

CHECK göstergesi
LOOP göstergesi

Bağlantılar

INPUT A (MONO) jak: 1/4-inç phone tipi
INPUT B jak: 1/4-inç phone tipi
OUTPUT A (MONO) jak: 1/4-inç phone tipi
OUTPUT B jak: 1/4-inç phone tipi
STOP/UNDO jak: 1/4-inç TRS phone tipi
DC IN jak

Güç Ünitesi

Alkalin Pil (9 V, 6LR61)
AC adaptör (ayrıca satılır)
* Yeniden şarj edilen Ni-MH piller kullanılamaz.

Akım Gücü

95 mA

Yaklaşık Pil Ömrü (Bu figür kullanım şekillerine göre değişiklik gösterebilir.)

Alkalin: Yaklaşık 3 saat

Aksesuarlar

Güvenli kullanım ve bilgi kartı
Alkalin Pil (9 V, 6LR61)

Opsiyonlar (ayrıca satılır)

AC adaptör (PSA serisi)
Footswitch: FS-5U, FS-6, FS-7

Ölçüler ve Ağırlık 

Genişlik

73 mm
2-7/8 inches

Derinlik

129 mm
5-1/8 inches

Yükseklik

59 mm
2-3/8 inches

Ağırlık

440 g
0 lbs. 16 oz.

Benzer Ürünler
Yükleniyor...