Boss RE-202 Space Echo Delay/Reverb Pedalı

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10

Başyapıt Modern Çağa Geri Döndü

 

1974'te tanıtılan Roland RE-201 Space Echo, şimdiye kadar üretilmiş en efsanevi ve aranan efekt üniteleri arasında yer alıyor. Bu bant temelli klasik, 14 yılı aşkın bir süredir üretimde kaldı ve kendine özgü ritmik echo sesleri, sıcak karakteri ve son derece çalınabilir sonik tuhaflıkları, kırk yılı aşkın bir süredir müzisyenlere, yapımcılara ve ses mikserlerine hala ilham veriyor.

Yoğun Ar-Ge çalışmaları ve en son yeniliklerimizle desteklenen RE-202, Space Echo'nun otantik sesini ve davranışını daha önce hiç olmadığı kadar sadakatle sunar. Orijinalini tasarlayan şirket tarafından üretilen bu gelişmiş pedal, RE-201'in büyüsünü manyetik bant ve motor özelliklerinden olan canlı bir Spring Reverb ve renkli bir preamp devresine kadar kusursuz ayrıntılarla yakalar. Ve işleri daha da ileri götürmek için, günümüz müziği için ayarlanmış birçok yeni özellikle klasik Space Echo deneyimini genişlettik.

 

 Efsanevi Roland RE-201 Space Echo'nun sesini ve davranışlarını özgün bir şekilde yeniden yaratır

• Genişletilmiş delay süresi ile klasik çok kafalı bant echo sesi

• Orijinal üç kafalı konfigürasyona ek olarak 12 benzersiz echo kombinasyonu için ek bant kafası

• Orjinal spring reverb tipine ek olarak hall, plate, room ve ambience tipleriyle bağımsız stereo reverb bölümü

• Manyetik bant sıkıştırması ve preamp renkleri eklemek için Saturation kontrolü

• Doğal bant modülasyonunun çeşitli seviyelerini eklemek için Wow & Flutter kontrolü

• Yeni ve eskimiş bant kondisyonları arasında seçim yapın

• Enstrüman ve line çıkışlı cihazlar ile en üst düzey performanslar için seçilebilen giriş modu

• Ayak kontrolleri ile kontrol edilebilen Warp ve Twist efektleri

• İşlenmemiş analog kuru sinyal akışı veya orijinal Space Echo preamp'ın modellenmiş sesi arasında seçim yapın

• Dört dahili hafızaya ek olarak anında ulaşabileceğiniz panel ayarları

• Harici MIDI program değişikliği ile 127 hafızayı kaydedin ve seçin

• Tap tempo ve ses bankaları arasında geçiş yaparken efekt kuyruğunu taşıma

• Gerçek stereo giriş ve çıkış

• Harici kontrol pedalları, bir expression pedalı veya MIDI aracılığıyla genişletilebilir kontrol

 

Tape Echo Sihiri

 

Tape echo, elektronik müzisyenler için mevcut olan ilk delay efekti ve ilk efekt işlemcilerinden biriydi. Günümüzün CPU tabanlı dijital birimlerinin aksine, bir bant echo efekti, bir veya daha fazla kayıt/oynatma kafası boyunca manyetik bandı çekmek için bir motor kullanan basit bir makinedir. Sıcak, dolu ve dinamik bant echo sesi birçok faktörden etkilenir. Sürekli değişen giriş seviyesi, sesi değişen miktarlarda bant compressor ve saturation'ı renklendirir. Ek olarak, motor hızı dalgalanmaları, sürtünme, wow & flutter ile diğer unsurlar, incelikli ve sürekli gelişen çekici, modüle edilmiş bir karakter sunar.

 

RE-201 Space Echo: Tek Kelimeyle Efsane

 

RE-201, referans bir Roland ürünüydü ve çağının önde gelen bant echo ünitelerinden biriydi. Tipik tek kafalı tasarımlardan daha geniş bir echo efekti yelpazesi üreten eşit aralıklı üç kafaya ve ayrıca minimum bant aşınmasıyla üstün performans sağlayan yenilikçi bir serbest çalışan bant sistemine sahipti. Kolayca erişilebilen kontrolleri, yoğun, ritmik echo'lar için temiz, tek delay'lere veya çeşitli kafa kombinasyonlarına hızlı erişim sağladı. RE-201'i kaliteli Ambiance efektleri için tek durak noktası yapan bir Spring Reverb tankı da dahil edildi. Son olarak, analog preamp devresi, Space Echo'nun zengin sonik tarifindeki bir diğer önemli bileşendi.

 

Yeniden Doğmuş Bir Başyapıt

 

BOSS ve Roland fabrika arşivinden hiç modifiye edilmemiş orijinal bir ünite de dahil olmak üzere birçok eski RE-201'in en son teknolojileri ve kapsamlı analizi ile gerçekleştirilen RE-202, eksiksiz Space Echo deneyimini çok yönlü modern bir pedalda hayata geçiriyor.

Önceki BOSS tasarımları, Space Echo'nun gerçek sonik tadını ve temel özelliklerini yakalarken, yeni gelişmeler her zamankinden çok daha derine inmemizi sağladı. RE-202 ile mühendislerimiz, RE-201'in ölümsüz karakterine katkıda bulunan tüm karmaşık, doğrusal olmayan davranışları tamamen yeniden ürettiler. Sesi etkileyen her şey dikkatlice incelendi ve teyp yolu, kayıt/oynatma mekanizması, motor varyasyonları, preamp renklendirme, teyp yaşı, spring reverb karakteri ve daha fazlası dahil olmak üzere tamamen yeni algoritmalarla yeniden oluşturuldu.

 

Retro Sesler Parmaklarınızın Ucunda

 

RE-202, düzenli bant değiştirme ve donanım bakımı gerektirmeden RE-201'in tam vintage havasını sunar. İkonik 12 konumlu mod seçici de dahil olmak üzere orijinalin tüm temel kontrollerini burada sunuyor. Repeat Rate düğmesi ince ayar yapıldığında meydana gelen kademeli pitch değişikliği veya Intensity düğmesi maksimuma ulaştığında meydana gelen cool feedback sesleri gibi her davranış tam bir doğrulukla tekrarlanır.

Seçilebilir bant yaşı ve değişken kontrollerle, yepyeni bir Space Echo'dan çok sevilen bir vintage parçanın yıpranmış karakterine ve tuhaflıklarına kadar her şeyi arayabilirsiniz. Intensity kontrolü, RE-201'in gerçek manyetik bant ve ön amfi davranışlarına dayalı olarak dikkatlice kalibre edilmiştir ve düğmeyi çevirdikçe ses daha sıcak ve compressor ile daha sıkıştırılmıştır. Etkileyici Wow & Flutter kontrolüyle Space Echo sesi için gerekli olan tüm doğal modülasyon özelliklerini bir araya getirebilirsiniz.

 

Sonik Geliştirmeler

 

RE-202, günümüz müzisyenleri için Space Echo'yu genişleten birçok yeni özellik içerir. Beş ek ses kombinasyonunu açan dördüncü bir sanal bant başlığı ile birlikte iki kat delay süresi mevcuttur. Ayrıca kafalar arasındaki mesafeyi değiştiren bir echo türü de var ki bu orijinalinde mümkün değildir. Mono RE-201'in aksine RE-202, gitar veya line çıkışlı cihazlar için gerçek stereo Giriş/Çıkışlar ile seçilebilir çalışma alanı sağlar. Kuru ses sinyali için, sıcak ve dolgun RE-201 preamp tonu veya sıfır işleme ile temiz bir sinyal arasında seçim yapabilirsiniz.

RE-201'den gelen orijinal Spring Reverb sesinin stereo versiyonuna ilave olarak çok yönlülük için Hall, Plate, Room ve Ambiance türleri de dahildir. Etkileyici Warp ve Twist efektleri de mevcuttur ve performans sırasında bir ayak pedalına basarak sesi uzaya fırlatmanıza olanak tanır.

 

Modern Kontrol

 

 

 

Eski kalbini ve ruhunu tamamlamak için RE-202, gelişmiş bir delay pedalından bekleyeceğiniz tüm modern özelliklere sahiptir. Favori sesleri depolamak ve geri çağırmak için dört dahili hafıza vardır ve MIDI program değişikliği yoluyla 123'e daha erişilebilir. Tap temposu da mevcuttur ve hafızalar arasında geçiş yaparken seçilebilir delay aktarımı da mevcuttur. Paralel efekt kurulumları ve stüdyo kullanımı için kuru sinyali susturmak da mümkündür. Genişletilmiş kontrol, aynı anda birden fazla parametrenin gerçek zamanlı çalışması dahil olmak üzere harici ayak pedalları, bir expression pedalı ve MIDI aracılığıyla mevcuttur.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Örnekleme Frekansı48 kHz
AD Çeviricisi24 bit + AF method
AF method (Adaptive Focus method) Bu, AD dönüştürücünün sinyal-gürültü (SN) oranını büyük ölçüde iyileştiren Roland & BOSS'un tescilli bir yöntemidir.
DA Çeviricisi32 bit
İşleme32-bit floating point
Modlar12 mod
Hafıza127 + Manual Kullanım
Nominal Giriş SeviyesiINPUT A/MONO, INPUT B: -10 dBu
Maksimum Giriş SeviyesiINPUT A/MONO, INPUT B: +7 dBu
Giriş EmpedansıINPUT A/MONO, INPUT B: 1 M ohm
Nominal Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: -10 dBu
Maksimum Çıkış SeviyesiOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: +7 dBu
Çıkış EmpedansıOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: 1 k ohm
Tavsiye Edilen Yükleme EmpedansıOUTPUT A/MONO, OUTPUT B: 10 k ohm veya daha üstü
BypassBuffer destekli bypass
Kontroller

ON/OFF anahtarı
MEMORY anahtarı
TAP anahtarı
SATURATION düğmesi
WOW & FLUTTER düğmesi
MODE SELECTOR düğmesi
BASS düğmesi
TREBLE düğmesi
REVERB VOL düğmesi
REPEAT RATE düğmesi
INTENSITY düğmesi
ECHO VOL düğmesi
MEMORY butonu
INPUT butonu
TAPE butonu

BağlantılarINPUT A/MONO jak, INTPUT B jak, OUTPUT A/MONO jak, OUTPUT B jak: 1/4-inç phone tipi
CTL 1, 2/EXP jack: 1/4-inç TRS phone tipi
MIDI (IN, OUT) jacks: Stereo minyatür phone tipi
DC IN jak
USB port: USB micro B-tipi (sadece program güncelleme)
Güç ÜnitesiAC adaptör
Akım Gücü140 mA
AksesuarlarAC adaptör
Kullanım Kılavuzu
Broşür ("ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM," "ÖNEMLİ NOTLAR," ve "Bilgilendirme")
Kauçuk Ayaklar
Opsiyonlar (ayrıca satılır)Ayak Kontrol Pedalı:
İkili Kontrol Pedalı: ,
Expression Pedalı: , Roland
MIDI/TRS Bağlantı Kablosu: , BMIDI-1-35, BMIDI-2-35, BCC-1-3535
Ölçüler ve Ağırlık 
Genişlik192 mm
7-9/16 inç
Derinlik133 mm
5-15/64 inç
Yükseklik52 mm
2-3/64 inç
Yükseklik (kauçuk ayaklar dahil)53 mm
2-3/32 inç
Ağırlık860 g
1 lb 15 oz
Benzer Ürünler
Yükleniyor...