Boss SDE-3000EVH Delay Pedalı

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
SDE-3000EVH kodlu BOSS ürünüdür.

BOSS ve EVH, Size Efsane Eddie Van Halen’ın Dual Delay Sesini Getirmek İçin Bir Arada!

 

 

EVH ve BOSS güçlerini birleştirerek, size Eddie Van Halen'in canlı performanslarının devasa üç kabinli gitar seslerinin kalbindeki stereo delay efektlerinin gerçek bir yeniden yaratımı olan SDE-3000EVH Dual Dijital Delay’i sunar. Klasik Roland SDE-3000 rack standına monte edilebilen delay ünitesini temel alan bu güç merkezi işlemcisi, tıpkı Eddie'ninki gibi efektli/efektsiz/efektli diziliminde bir donanım oluşturmak için kapsamlı bağlantıyla birlikte iki tam özellikli SDE-3000'i tek bir pedala yerleştirir. Ayrıca, bu usta ismin geniş uzamsal delay tonunu kendi kurulumunuzda deneyimlemenize olanak tanıyan, gerçek delay birimlerinden gelen tam ayarlarla EVH tarafından küratörlüğünü yapılan sekiz ön tanımlı seslere de sahip olacaksınız.

 

 

Temel Özellikler

 

 

 • EVH ve BOSS tarafından ortaklaşa geliştirilen özel sürüm Dual Delay Pedalı
 • 1980'lerden kalma efsanevi Roland SDE-3000 rack standına monte edilebilen dijital delay ünitesini temel alır
 • Eddie Van Halen'in canlı performans ekipmanlarındaki iki adet SDE-3000 delay ünitesinden gelen tam ayarlara sahip sekiz adetlik EVH ön tanımlı ayarı (EVH ön ayarları dahili olarak kilitlenir ancak çıkış seviyesi ayarlamalarına izin verir)
 • Bir EVH efektli/efektsiz/efektli dizilimiyle donanım oluşturmak ve çeşitli mono ya da stereo kurulumlarla entegrasyon için çok yönlü bağlantı
 • EVH imza logosu ve çizgileriyle klasik görünüm
 • Modern performanslar için genişletilmiş özelliklere sahip sıcak ve eski dijital delay sesi
 • Orijinal SDE-3000’den gelen ayırt edici retro ekran ve panel kontrolleri
 • Her biri bağımsız parametrelere, mono/stereo modülasyona ve pan yapabilme özelliğine sahip, iki tam özellikli delay içerir
 • İki farklı aralık ayarıyla geniş ölçüde ayarlanabilir delay süresi: 0–1500 ms ve 0–3000 ms
 • Orijinal devre tasarımından ilham alan karakteristik modülasyon
 • Birincil delay ve delay’in geri dönüş döngüsü için phase anahtarları
 • Delay’in geri dönüş seslerini şekillendirmek için ayarlanabilen low-cut ve high-cut filtreleri
 • Dört kablo metoduyla kullanmak veya diğer efekt pedallarına eklenmek için Send/Return fonksiyonları
 • Farklı amplifikatörlerle tonu optimize etmek için efekt dönüşünde seçilebilir empedans
 • İki delay için de seçilebilir seri veya paralel çalışma
 • 92 kullanıcı hafızası ile sesleri kaydedin ve geri çağırın
 • Ayarlanabilen gürültü kesici fonksiyonu
 • Tap-tempo, Hold ve daha fazlası için görev atanabilir dahili ayak pedalı kontrolü
 • Dört adede kadar ayak pedalı, iki expression pedalı veya GA-FC/GA-FC EX ayak kontrol pedalıyla genişletilmiş çalışma için giriş ve çıkışlar
 • Yerden tasarruf sağlayan mini TRS jaklar ile MIDI Giriş/Çıkışlar
 • Çoklu amfiler ile kurulumlarda oluşabilecek topraklama dip gürültüleri için 3 adetlik ground-lift kablosu dahildir

 

 

 

 

 

 

Eddie Van Halen ve SDE-3000

 

 

Eddie Van Halen, tüm zamanların en büyük ve en etkili gitaristlerinden biridir ve yormayan müzikalitesi, canlı performansları ve doğaüstü teknikleri, gelecek nesillerdeki çalıcılara ilham vermeye devam edecektir. Eddie'nin harika tonu da aynı derecede efsanevidir ve mümkün olan en iyi sesi elde etmek için kariyeri boyunca amfisini ve efekt seçimlerini sürekli geliştirmiştir.

Roland SDE-3000 delay efektleri, benzersiz efektli/efektsiz/efektli dizilimiyle canlı donanım yaklaşımı için mükemmeldi; zengin, yüksek kaliteli ton ve sesi titiz tercihlerine göre mükemmel bir şekilde ayarlamasına olanak tanıyan özel delay efekt parametreleri sağladı. SDE-3000'leri yıllarca kullandıktan sonra, her zaman hırslı ve rekabetçi olan Eddie, rakip bir ürünle sesini iyileştirip geliştiremeyeceğini görmeye çalıştı. Ancak daha iyi çalışan başka bir delay ünitesi bulamadı ve iki SDE-3000'i, uzun kariyeri boyunca sahne donanımının temel bileşenleri olarak kaldı.

“Pek çok delay efekti için ürün karşılaştırdığımız, yaklaşık iki haftalık bir süreçten geçtik. Ve sonunda Ed, SDE-3000'lerin en iyisi olduğu sonucuna vardı..” — Matt Bruck, EVH Genel Müdürü

 

 

 

EVH ve BOSS, SDE-3000EVH'yi Yaratmak İçin Birleşti

 

 

EVH, Eddie'nin mirasını sürdürüyor ve gitar ekipmanlarına yönelik vizyoner fikirlerini dünyanın dört bir yanındaki müzisyenlerle paylaşıyor. Birkaç yıl önce EVH ve BOSS, efsanenin klasik SDE-3000'lerle kendine özgü yaklaşımını herkese getirme fikrini tartışmaya başladı.

EVH ve BOSS, SDE-3000EVH'nin geliştirilmesinde, Eddie'nin kişisel delay tonunu tam bir özgünlükle sunmasını sağlamak için yakın bir şekilde çalıştı. EVH ekibi için gitaristin ünlü 5150 kayıt stüdyosundaki ayarları ve sesleriyle titizlikle karşılaştırılan birçok test ünitesi hazırladık. Uzun bir test ve geri bildirim sürecinden sonra, ön ayarlarının tam ses kopyalarıyla dolu ve imza niteliğindeki EVH şeritleriyle süslenmiş bitmiş ürünü size sunmaktan gurur duyuyoruz.

“Ed, yarattığı belirli şeylerle insanların neler yaptığını görmekten her zaman gerçekten keyif almıştır. Onun eşsiz delay yaklaşımını kutsamanın ve başkalarının bununla kendi ilhamlarını bulmasına izin vermenin harika olacağını düşündük.” — Matt Bruck

 

 

 

 

 

Eddie Van Halen Delay Ayarlarını Yeniden Oluşturma

 

 

Orijinal SDE-3000 mono delay ünitesiydi ve Eddie, sesini elde etmek için her birinde benzersiz ayarlara sahip iki birim kullandı. SDE-3000EVH, iki SDE-3000'i tek bir pedalda birleştirir ve dual delay için tüm ayarları bir dokunuşla yüklemenizi sağlayan bir EVH ön tanımlı ayar bankası ile birlikte gelir.

Efektli/Efektsiz/Efektli Dizilimiyle Yapılandırma Kolaylaştırıldı

Eddie, 1990'ların başında üç kabinli efektli/efektsiz/efektli dizilimli kuruluma öncülük ederek, merkez kabindeki tek bir amplifikatörden efektsiz, yalnızca delay efektleriyle güçlendirilmiş, geniş ve çok boyutlu bir ses için sol ve sağ kabinlerden efektli bir ses alma yolunu kullandı. SDE-3000EVH'deki çoklu çıkışlar ve çok yönlü yönlendirme modları ile bu kurulumu kendi amfilerinizle yeniden oluşturmak mümkündür.

“Ed, efektli/efektsiz/efektli dizilimin farkına vardığında ve bunu ekipmanlarına uyguladığında, canlı ekipmanlarının şimdiye kadar ortaya koyduğu en büyük miktarda boyuta, en büyük miktarda derinliğe ve etkiye ulaşmıştı..” — Matt Bruck

Tek Bir Dokunuşla EVH Tanımlı Sesleri

SDE-3000EVH, özel bir panel anahtarı aracılığıyla erişilen sekiz EVH ön tanımlı ayarına sahiptir. İlk dört ön tanımlı ayar, efektli/efektsiz/efektli dizilimli kurulum için tasarlanmıştır ve Eddie'nin canlı ekipmanlarında kullandığı gerçek ön ayarları temsil eder. Sonraki dört ön tanımlı ayar ise, standart bir stereo amplifikatör kurulumu için uyarlanmış aynı sesleri sağlar.

“EVH ön tanımlı ayarları, tam olarak Eddie'nin rack ünitesindeki ön ayarlar gibidir. Mix seviyeleri, giriş seviyeleri veya delay süreleri arasında bir fark yoktur - bire birdir.” — Matt Bruck

 

 

 

 

 

 

Vintage Delay Yeniden Doğdu

 

1980'lerdeki diğer dijital delay ünitelerinin net ve kesin tonlarının aksine, SDE-3000 güzel, sıcak sesi ve davetkar müzikalitesi ile bir çoğunun arasından sıyrıldı. Bu, destekleyici analog devreden doğrusal olmayan davranışlarla birleştirilmiş akıllı ve karmaşık dahili dijital işlemenin sonucuydu. Bu davranışlar, giriş kazancına bağlı olarak preamp'ın değişken frekans yanıtını, kenar yumuşatma filtresindeki manyetik doygunluğu ve o dönemde kullanılan bileşenler tarafından üretilen gelişen modülasyonu içeriyordu. BOSS, SDE-3000EVH'yi yaratırken bu birçok faktörü derinlemesine analiz ederek, bu eskimiş klasiğin tüm karakterini modern çağ için canlı hale getirdi.

 

 

 

 

 

Otantik Detaylar, Modern Geliştirmeler

 

 

SDE-3000EVH, eski orjinalinden türetilen retro bir arayüz aracılığıyla erişilen SDE-3000'deki hemen hemen her parametreyi içerir. İki farklı seçilebilir delay aralığı, orijinal gibi farklı frekans özellikleri sunar ve ayırt edici modülasyon devresi de yeniden yaratılmıştır. Derinlik ve oran kontrollerinin yanı sıra, modülasyonun tepki verme biçimini etkileyen ilk delay fazını ve delay feedback loop'u bağımsız olarak değiştirmek mümkündür. 92 kullanıcı hafızası, aktarım ve daha fazlasını içeren birçok gelişmiş özellik de mevcuttur.

 

 

 

 

 

İki Tane SDE-3000 Tek Bir Pedalda!

 

 

SDE-3000EVH, her birinde bağımsız parametreler ve mono veya stereo modülasyon bulunan iki ayrı delay efekti sağlar. Delay'leri paralel olarak çalıştırın ve sürekli gelişen stereo renkler için pan yapın. Veya karmaşık ritimler ve reverb benzeri derinlik oluşturmak için bunları seri olarak birbirne bağlayın. EVH efektli/efektsiz/efektli konfigürasyonunun yanı sıra esnek Giriş/Çıkışları, çeşitli mono ve stereo kurulumları destekler. Optimum ton için seçilebilir empedans ile tamamlanan dört kablo yöntemiyle harici pedallar veya bir amplifikatörün efekt döngüsüyle arayüz eklemenize izin veren harici bir döngü de vardır.

 

 

 

 

 

Modern Kompakt Güç

 

 

Pedal tabanlı tasarımı ve genişletilmiş kontrol seçenekleriyle SDE-3000EVH, rack standına monte edilebilen orjinalinden çok daha fazla çok yönlülük sunar. Dahilindeki üç ayak kontrol pedalı, hafıza seçimi, tap-tempo, delay hold, anlık efekt katılımı ve daha fazlasının anında kontrolünü sağlar. İki kontrol jakı, harici çalıştırma için dört adede kadar ayak kontrol pedalı, iki expression pedalı veya bir GA-FC/GA-FC EX bağlamanıza izin verir ve TRS MIDI Giriş/Çıkışlar da dahildir. Orijinal SDE-3000'in yeteneklerinin çok ötesine ulaşan derin gerçek zamanlı kontrol sağlayan, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda görev atanabilir hedef vardır.

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Örnekleme Frekansı

48 kHz

AD Çevirici

24 bits + AF method
AF method (Adaptive Focus method)

Bu, AD ve DA dönüştürücülerin sinyal-gürültü (SN) oranını büyük ölçüde iyileştiren, Roland & BOSS'un tescilli bir yöntemidir.

DA Çevirici

32 bit

İşlem

32-bit floating point

Efektler

SDE-3000 STEREO DELAY x2
NOISE SUPPRESSOR
FOOT VOLUME

Hafıza

100

Nominal Giriş Seviyesi

INPUT MONO: -10 dBu
INPUT L/MONO: -10 dBu
RETURN/INPUT R: -10 dBu

Maksimum Giriş Seviyesi

INPUT MONO: +12 dBu
INPUT L/MONO: +12 dBu
RETURN/INPUT R: +12 dBu

Giriş Empedansı

INPUT MONO: 1 M ohm
INPUT L/MONO: 1 M ohm
RETURN/INPUT R: 1 M ohm veya 180 k ohm (değişimli)

Nominal Çıkış Seviyesi

OUTPUT (DIRECT, EFX L, EFX R): -10 dBu
OUTPUT (L/MONO, R): -10 dBu
SEND: -10 dBu

Çıkış Empedansı

OUTPUT (DIRECT, EFX L, EFX R): 1 k ohm
OUTPUT (L/MONO, R): 1 k ohm
SEND: 1 k ohm

Kontroller

TIME buton, FEEDBACK buton, OUT buton, RATE buton,

DEPTH buton, 1--4 butons, BANK A/B buton, EVH buton,

LEFT buton, RIGHT buton, FILTER buton, TIME×2 buton,

DELAY PHASE buton, MOD buton, FEEDBACK PHASE buton, DIGITAL DELAY1 buton,

DIGITAL DELAY2 buton, SETUP buton, DDL1 anahtarı, DDL2 anahtarı, TAP/CTL1 anahtarı,

GND LIFT anahtarı, RETURN IMPEDANCE anahtarı

Ekran

7 segmentli, 12 karakterli LED

Bağlantılar

INPUT MONO jak, INPUT L/MONO jak, OUTPUT (DIRECT, EFX L, EFX R) jak, OUTPUT (L/MONO, R) jak, SEND jak, RETURN/INPUT R jak: 1/4-inç phone tipi
CTL2,3/EXP1 jak, CTL4,5/EXP2/GA-FC jak: 1/4-inç TRS phone tipi
MIDI (IN, OUT) jak: Stereo minyatür phone tipi
USB port: USB Type-C(R)
DC IN jak

Güç Ünitesi

AC adaptör

Akım Gücü

450 mA

Aksesuarlar

AC adaptör (PSB-1U + AC Kablo Seti)
GND LIFT Kablosu x 3
Başlangıç Kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
Broşür "GND LIFT KABLOSUNUN KULLANIMI"
Lastik Ayaklar x 4

Opsiyonlar (ayrıca satılır)

Footswitch: FS-5U, FS-5L
Dual footswitch: FS-6, FS-7
Expression Pedal: Roland EV-5, EV-30, FV-500L, FV-500H
Ayak Kontrol Pedalı:GA-FC, GA-FC EX
MIDI/TRS Bağlantı Kablosu: BMIDI-5-35, BMIDI-1-35, BMIDI-2-35, BCC-1-3535, BCC-2-3535

ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK 
Genişlik

199 mm 7-7/8 inç

Derinlik

135 mm 5-3/8 inç

Yükseklik

54 mm 2-1/8 inç

Ağırlık

1.1 kg - 2 lb - 7 oz

Benzer Ürünler
Yükleniyor...