CASIO PX-870BN Privia Gülağacı Dijital Piyano (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Adet
PX-870BNC2 kodlu CASIO ürünüdür.

Mağaza Teşhir Ürünüdür, Lütfen Satın Almadan Önce İletişime Geçiniz

CASIO'nun yeni geliştirilen Çok Boyutlu Morphing AiR* Ses Kaynağı piyanoya özgü zengin, tınlayan tonların ifadesinde ayrıntıya gösterilen kapsamlı özeni yansıtmaktadır. Daha uzun bir örnekleme süresi ve gelişmiş dalga biçimli veri kalitesi elde etmek için yüklü bellek kapasitesi artırılmıştır. Yalnızca bir piyanodan bekleyeceğiniz sesi oluşturan tonda zaman içinde meydana gelen değişiklikler, ilk sesle başlayıp nihayet ses kayboluncaya kadar güzel bir şekilde uzayarak doğal bir şekilde yaratılır.da
*AiR = Akustik ve Akıllı Rezonatör

Yeni geliştirilen ses sistemi, sesi kuyruklu piyanoda olduğu gibi yukarı ve aşağı yansıtır. Ses, enstrümanın içinde kapalı kalmayıp hoparlörlerden doğal bir şekilde geçer. Böylece, tıpkı kuyruklu piyano gibi etkileyici dinleme deneyimi sağlanır.

Kuyruklu piyano ile dijital piyanonun ses yapıları arasındaki fark, enstrümanın çalındığı andan sesin işitilebilir olduğu süreye kadar olan zamanlama farkı olarak ortaya çıkar. Yeni Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II, tuş dokunuşlarını sırasıyla algılayan üç sensöre sahip bir sistem kullanarak tepki verir.

Benzetilmiş abanoz ve fildişi kaplama tuşlar kuyruklu piyano klavyesinin yumuşak dokunuşunun yanı sıra konforlu hissini ve dokusunu da sunar. Çok hassas ayrıntıya sahip kıvrımlı yüzey kaplaması terleme nedeniyle parmak kaymasını önler ve uzun süre çalındığında bile mükemmel bir parmak ucu uyumu hissi verir.

Kuyruklu piyanonun kapağı kaldırıldığında veya indirildiğinde ses düzeyi ve kalitesi değişir. Kapak Simülatörü dijital piyanodan daha çok keyif almak için aynı akustik efektleri üretir. Kapağın açık veya kapalı olmasıyla ilişkili akustik efektler ince ayrıntılarıyla simüle edilir. Çalarken istediğiniz piyano sesini kapağın açık veya kapalı olma derecesini seçerek elde edebilirsiniz.

Damper pedalının kullanılmasından kaynaklanan derin, güzel rezonans da 88 tuşun tümüne yerleştirilmiş bir stereo rezonans simülatörü tarafından doğal olarak üretilir ve bu yaklaşım efekt işleme kullanan geleneksel simüle edilmiş reprodüksiyondan farklıdır. Ayrıntıya gösterilen özen pedala basıldığında damper'ların kendiliğinden kalkmasıyla oluşan rezonansı simüle etmeye kadar ilerlemiştir. Damper pedalı için sürekli değişen bir sistem uyarlanmıştır, dahası pedala kısmen basılarak uygulanan hassas basınca tepki olarak gerçekleşen yankılanmada çok daha hafif değişimler oluşur. Bu da müzisyenin pedal kullanarak zarif gösteriler sergilemesine olanak tanır.

Salon Simülatörü işlevi, dünyaca ünlü konser salonlarının olağanüstü ton şeffaflığı sunan saf yankılanmadan özgür ruhlu, şaşırtıcı yankılanmaya, farklı akustik özelliklerini simüle eder. Gelişmiş dengeleme sistemi, piyanistin önemli piyano sesinden keyif almasını sağlar.

10 canlı orkestra performansının yüksek kaliteli ses verisi kayıtları yüklenmiştir. Piyanistler kayıtlara eşlik edebilir ve kendilerini muhteşem bir performansın parçasıymış gibi hissedebilir.  

Kulaklık Modu, kulaklık takılıyken otomatik olarak geniş sonik bir görüntü oluşturur ve akustik piyano çalma hissi yaratır. Bu sayede, son derece gelişmiş kulaklıklar takan piyanistler, doğal biçimde piyano çalmanın ve geleneksel kuyruklu piyanonun ses alanını hissetmenin keyfine varır.

Ses Senk. EQ, özellikle evde çalarken ya da hoparlör sesini düşük tutmak istediğiniz zamanlarda kullanışlıdır. Bu işlev, düşük ve yüksek ses perdelerindeki ses kalitesini ayarlayarak sesi düşük seviyede dengeler. Sonuç, ses ayarı hangi seviyede olursa olsun daima keyifli bir çalma deneyimidir.

Akustik piyanoda üretilen ses yalnızca basılan tuşun çıkardığı sesle ilişkili değildir. Sesleri üreten tellerle yakın ilişkili frekanstaki diğer teller de titreşir, müziğe kendi seslerini katarak benzersiz, zengin bir rezonans üretir. Sıradan dijital piyanolarda, tel rezonansı efekti sanal olarak tellerle üretilir. Ancak Çok Boyutlu Morphing AiR ses kaynağı yeni bir yaklaşım getirerek 88 tuşun tümü için stereo rezonans simülatörü kullanan bir "tel rezonansı" sistemini adapte etmiştir. 88 tuşun rezonansı tam ve doğal bir şekilde üretilir. Tek bir tonun çalınmasıyla elde edilen rezonans, rezonansta doğal bir şekilde oluşan varyasyonları üretmek için çalınan bir akorla elde edilen rezonanstan farklıdır. Hatta bu, çalanın dokunuş kuvvetiyle bunları kontrol ederek değişen rezonanslar elde etmesini sağlar, böylece akustik bir piyanonun benzersiz tınısını sergilemesine olanak tanır.   Bir piyanonun ürettiği yankılanmaların ve ifadelerin uzunlukları çalanın tuşlara dokunduktan sonra parmağını ne kadar hızlı kaldırdığına bağlı olarak değişir. Yeni klavye sistemi, tuşun bırakılmasından kaynaklanan bu nüansları doğal şekilde üreten bir Tuş Bırakma Simülatörü içermektedir. Sonuç olarak kuyruklu piyanodan elde edilenlere benzer otantik yankılanmalar ortaya çıkar.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Klavye
88 tuş, Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II (Benzetilmiş abanoz ve fildişi kaplama tuşlar)
Dokunuş Tepkisi
3 hassasiyet seviyesi, Kapalı
Ses Kaynağı
AiR Ses Kaynağı
Açık Tel Rezonansı, Damper Rezonansı, Damper Parazit, Çekiç Tepkisi, Kapak Simülatörü, Tuş Bırakma Simülatörü, Tuş Hareketi Paraziti
Maksimum Polifoni
256
Tonlar
19 dahili ton: Kuyruklu Piyano (Konser, Hafif, Canlı), Modern Piyano, Rock Piyanosu, Caz
Piyanosu, Elektrikli Piyano 1, Elektrikli Piyano 2, FM E. Piyano, 60'lardan E. Piyano, Klavsen,
Vibrafon, Telli 1, Telli 2, Borulu Org, Caz Orgu, Elektrikli Org 1, Elektrikli Org 2, BAS 2
(DÜŞÜK)
Katman/Bölme
Katman (Bas tonları hariç), Bölme (Yalnızca alt aralıktaki bas tonları)
Dijital Efektler
Salon Simülatörü (4 tür), Chorus (4 tür), Brilliance (-3 - 0 - 3), DSP (Bazı tonlarda ön ayar)
Dahili Şarkılar
10 Konser Çalma, 60 (Müzik Kitaplığı)
Şarkı Genişletme
10 şarkı (maks.) Şarkı başına en fazla yaklaşık 90 KB
Ders İşlevi
Bölüm AÇIK/KAPALI (Ders bölümü: Sağ el/Sol el)
Metronom
Vuruş: 0 - 9 (Tempo aralığı: dörtlük = 20 - 255)
Kaydedici
[MIDI Kaydedici] 2 kanal x 1 şarkı, maksimum yaklaşık 5.000 nota, gerçek zamanlı kayıt/oynatma
[Ses kaydı] Maks. 99 şarkı, şarkı başına yaklaşık 25 dakika (44,1 kHz WAV Formatı)
Diğer İşlevler
 • Ses Yansıtma
 • Kulaklık Modu
 • Ses Senk. EQ
 • Uygulama Bağlantısı
 • KUYRUKLU PİYANO düğmesi, ELEKTRİKLİ PİYANO 1 düğmesi
 • Kayan tip klavye kapağı
 • Otomatik Kapanma: Yaklaşık 4 saat (varsayılan ayar) boşta beklediğinde kapanır
 • Düet Modu
 • Oktav kaydırma: ±2 oktav
Notaya Aktarma2 oktav
(-12 yarı ton ~ 0 ~ +12 yarı ton)
Akortlama KontrolüA4 = 415,5 Hz ~ 440,0 Hz ~ 465,9 Hz
Pedallar3 pedal (damper, yumuşak, sostenuto)
* damper = pürüzsüz kullanım
MIDIBu üründe MIDI terminalleri bulunmaz. Ürün ve bilgisayar arasındaki MIDI iletişimi, USB bağlantı noktası aracılığıyla yapılır.
Hoparlörler12 cm x 2, 4 cm x 2 (2 Yönlü 4 Hoparlör)
Amp Çıkışı20W + 20W
Giriş/Çıkış Uçları
 • KULAKLIK/ÇIKIŞ x 2 (Stereo standart)
 • USB: tip A, tip B
 • Harici güç (24 V DC)
* Bilgisayara bağlanmak amacıyla USB terminalini kullanmak için USB kablosu (A-B tipi) gereklidir.
Güç GereksinimleriAC adaptör: AD-E24250LW
Birlikte Verilen AksesuarlarAC Adaptörü (AD-E24250LW), Nota Sehpası
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK
Boyutlar (G x D x Y)
1.393 x 299 x 801 mm
(nota sehpası hariç)
Ağırlık
34,3 kg (nota sehpası hariç)
Gövde Rengi/KaplamasıPX-870BN: Meşe tonu kaplama
Benzer Ürünler
Yükleniyor...