KAWAI CA59B Siyah Dijital Piyano - ÖN SİPARİŞ - (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Stok yok sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
CA59B kodlu KAWAI ürünüdür.

 • TAHMİNİ GELİŞ TARİHİ : 25 KASIM - 5 ARALIK
 
 • KAWAI CA59B (SİYAH) MODELİ, ÇOK YAKINDA YENİDEN STOKLARIMIZDA.
 
 • HEMEN SİPARİŞ VERİN

En yeni Grand Feel Compact ahşap tuşlu klavye eylemini ve çarpıcı SK-EX, SK-5 ve EX kuyruklu piyano seslerini güçlü 4 hoparlör çıkışı, kullanışlı USB ses özellikleri, Bluetooth® MIDI ve Ses bağlantısı ve güçlü bir seçim ile birleştirir. CA59, sınıfının en iyisi dokunuş, ton ve özellikleri olağanüstü bir fiyata sunar.

Müzisyen adaylarını başarılı piyanistler olmaya teşvik edecek ve oturma odalarını büyük konser salonlarına dönüştürecek bir piyano. Bu, Kawai'nin Concert Artist (Konser Sanatçısı) serisinin ardındaki iddialı felsefedir - muhteşem bir konser piyanosu çalmanın özünü yakalayan ve her yaştan ve yetenekten müzisyene gerçek sanatsal potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham veren birinci sınıf enstrümanlar.

CA59, mükemmel Grand Feel Compact ahşap tuş klavye mekanizmasını kullanan Kawai dijital piyanolardan biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, GF Compact mekanizma, sektör lideri Grand Feel klavye mekanizmasının özgün dokunma ağırlığı özelliklerini daha küçük bir form faktöründe yeniden üretmek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, daha küçük boyutuna rağmen, GF Compact genişletilmiş bir tuş pivot uzunluğuna sahiptir ve tuşların dip kısımlarına doğru çalım yapıldığında daha tutarlı bir dokunma ağırlığı sağlamaktadır. Bu önemli detay, CA59'un kendi sınıfında en gerçekçi çalım deneyimini ortaya çıkartmaktadır.

Derecelendirilmiş ağırlıklara sahip çekiçlere ek olarak, Grand Feel Compact klavye mekanizması ayrıca bas tuşlarının ön tarafına takılan karşı ağırlıklar içerir.
Akustik bir piyanoda olduğu gibi, bu ince dengeye sahip ağırlıklar, pianissimo pasajlar çalarken klavyenin dokunuşunu hafifletir ve kuvvetli çalarken de daha fazla hissiyata sahip olmanıza yardımcı olur.

Grand Feel Compact klavye mekanizma teknolojisi ile geliştirilmiş klavye, geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanmaktadır.
Eklenmiş olan üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığını artırıyor ve pek çok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemcisinin aksine; basılan tek bir notayı, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli olarak "katmanlı" hale gelmesini sağlıyor.
Kawai'e ait Grand Feel Compact klavye mekanizması ile her tuşun kaldırılma hızını izlemektedir. Bu durum, karakteristik piyano seslerinin serbest bırakılmasını etkileyerek, staccato ve legato çalma arasında daha geniş bir ifade yelpazesi sunar.

Etkileyici CA59’un özellikleri arasında Kawai’nin artık standart hale gelmiş Ivory Touch teknolojisi - fildişi hissiyatlı tuş yüzeyi bulunmaktadır. Bu ince dokuya sahip malzeme, parmak uçlarındaki terlemeyi ve yağ gibi maddeleri emerek, absorbe etmektedir. Böylece sadece nemli bir bez kullanarak, kolayca silinmesini sağlayabilirsiniz. CA59 klavyesi, Ivory Touch özelliği sayesinde kaygan olmayan, mat ve ipeksi yapıya sahiptir.
 

Sınıfındaki en özgün dijital piyano klavye mekanizması olarak Grand Feel Compact, akustik piyanolarda gerçekleşen “Bırakma” özelliğini üretmektedir.
Bu ince “çentik” hissi, piyano tuşlarını çok nazikçe çalarken hissedebilir ve pianissimo pasajları çalarken, deneyimli piyanistler tarafından kullanılabilir özellikler arasında yer almaktadır.

Shigeru Kawai SK-EX konser piyanosu, piyano sanatının gelişmesindeki bir sonraki adım olarak tasarlandı. "Dünyanın önde gelen Japon piyanosu" olarak ün kazanan bu serideki piyanolar, konser salonları ve müzik kurumlarını onurlandırarak, olağanüstü netlik ve dinamik aralıkları ile evrensel müziği desteklemektedir.
SK-EX, profesyonel piyanistler tarafından sık sık Chopin, Tchaikovsky ve Rubenstein Uluslararası Piyano Yarışmaları gibi prestijli etkinliklerde kullanılmak üzere seçilmektedir. Gerçekten muhteşem ses tonuyla ve olağanüstü duyarlı dokunuşuyla SK-EX, tek bir sözcükle ile eşsiz olarak  tanımlanabilir.

Piyano hissiyatını ve tonunu, olağanüstü SK-EX ve EX Concert Grand piyanolarının zengin etkileyici seslerinden alan CA59, birinci sınıf bir akustik piyanonun 88 tuşunun da Harmonic Imagining teknolojisi ile titizlikle analiz edilip, özenle kaydedilerek, dijital notalara en doğru şekilde yansıtılmasıyla benzersiz hale gelmektedir. Dolayısıyla, her bir tuşun verdiği notayı doğru kılmak, bu büyüklükteki akustik piyanoların eşsiz harmonik karakterini de korur. Böylece, CA59 ile performans sergileyen bir konser sanatçısının herhangi bir tuşa basarken duyurduğu ses, orijinal akustik kaynağın sadık bir temsilidir.

CA59'un Harmonic Imaging XL standardı, genişletilmiş örnek belleğinden tam olarak yararlanarak, piyano sesinin önemli atak bölümünü %120'ye kadar genişleterek, her bir notanın doğal ayrıntı ve rezonans özelliklerini daha net bir şekilde ifade eder ve enstrümanın organik ton kalitesini iyileştirir. 

Deneyimli bir piyano teknisyeninin bilgisi ve becerisi, görkemli bir akustik piyanonun en iyisini ortaya çıkarmak için başlıca gereken özellikler arasındadır. Her notanın akort edilebilmesine ek olarak, teknisyen ayrıca enstrümanın gerçekten şarkı söylemesine izin veren çok sayıda düzenleme ve ayarlamalar gerçekleştirir.
CA59’un sahip olduğu Virtual Technician ‘Akıllı Mod’, bu arıtmaları dijital olarak simüle ederek, kuyruklu piyanoların farklı özelliklerini, farklı müzik tarzlarına uyacak şekilde akıllıca ayarlayan, on adet önceden ayarlanmış yapılandırmasını kullanıcılarına sunuyor.
Daha fazla esneklik için, ‘Gelişmiş Mod’ ile kullanıcılarının dokunma ağırlıklarını ve ses ayarlamalarını yapmalarına, çekiç ve tuş serbest bırakma seslerini düzenlemelerine, dize ve sönümleme rezonanslarını ince ayar yapmasına Virtual Technician iPad uygulamasını kullanarak olanak tanımaktadır.

Japonya'nın önde gelen premium ses ekipmanı üreticilerinden biri olan Onkyo ile işbirliği içinde geliştirilen CA59, yeniden tasarlanmış bir ana kart, amplifikatör ve ses dağıtım sistemine sahiptir. Bu birinci sınıf bileşenler, sınıfının en iyisi ses kalitesini sunmak için bir araya gelerek minimum bozulmayla son derece zengin, net bir ses üretir.Gerçekçi akustik piyano seslerini tamamlayan CA59, ayrıca dijital piyanolar, drawbar, church organs, strings, human choirs, synth pads gibi ek enstrüman sesleri seçenekleri sunuyor.
İkili çalma modu, akustik bir piyano ve bir yaylı topluluğu gibi iki farklı sesin, müzik yaratıcılığına daha fazla ilham veren, daha karmaşık bir sese sahip olabilmek için bu iki sesin birlikte çalınmasına izin verir.
Bir diğer özellik olarak dört el modu ile klavye 44 tuştan oluşmak üzere ikiye bölünebilmektedir. Böylece öğretmen ve öğrencinin (veya öğrenci ve öğrencinin) aynı anda tek bir enstrüman kullanarak, birlikte aynı oktav üzerinden çalım yapabilmelerine imkan tanımaktadır.

CA59 anakart ve ses donanımı, hassas sinyal dönüşümü ve optimum ses kalitesi için tasarlanmıştır. Onkyo'nun birinci sınıf ses bileşenleri üretmedeki rakipsiz bilgi ve deneyimi, minimum bozulmayla net, yüksek kaliteli ses sağlar.CA59, bir kuyruklu piyanonun ses projeksiyonunu yakından yansıtan güçlü bir 100W, 4 hoparlörlü çıkış sistemine sahiptir; alt aralıklı frekanslar enstrümanın alt tarafından iletilir ve orta ila yüksek aralıklı frekanslar üstten monteli hoparlörler aracılığıyla dışarıya yansıtılır. Enstrümanın sınıfının lideri Grand Feel Compact ahşap tuşlu klavye hareketini ve Harmonic Imaging XL piyano seslerini tamamlayan CA59 ayrıca kişinin müzikal zevkini daha da artıran güçlü bir dijital piyano özellikleri yelpazesi sunar.

USB-MIDI ve standart MIDI konektörlerine ek olarak CA59, entegre Bluetooth MIDI teknolojisine sahiptir ve dijital piyanonun, desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasına izin verir.
Bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirildikten sonra CA59 sahipleri, cihazın işlevselliğini çok çeşitli eğitim, performans ve puanlama uygulamaları ile kolayca genişletebilir. Ayrı bir Kawai Virtual Technician uygulaması da ek olarak adaptör veya kabloya ihtiyaç duymadan çekici bir dokunmatik arayüzden öğrenmek ve çeşitli akustik piyano karakteristiklerini ayarlamak için eğlenceli bir yol sağlamaktadır.

Kablosuz işlevselliğe ek olarak, CA59 ayrıca enstrümanın MIDI kullanımı için doğrudan bir bilgisayara bağlanmasına veya verileri USB bellek cihazlarına yükleyip kaydetmesine izin veren USB bağlantı noktaları ile donatılmıştır.
Bu son USB'den Cihaza işlevi, dahili bellekte saklanan favori enstrüman ayarlarının, kayıtların ve unutulmaz kaydedici şarkılarının USB flash sürücülerde güvenli bir şekilde saklanmasına veya internetten indirilen standart MIDI dosyalarının (SMF), enstrümanın zarif Harmonic Imaging XL sesleri ek donanım veya kablolar olmadan ses çıkarır.
USB bellek cihazları, MP3 veya WAV ses dosyalarını çalmak için de kullanılabilir, bu da müzisyenlerin yeni bir parça için akorları veya melodiyi öğrenmelerine veya en sevdikleri şarkılarla birlikte çalmalarına olanak tanır.
Aileye ve arkadaşlara e-posta göndermek veya piyanodan uzakta rahat bir şekilde dinlemek için tüm performansları doğrudan MP3 veya WAV ses dosyaları olarak kaydetmek ve üzerine kayıt yapmak bile mümkündür.

Fiyat aralığında CA59'un en gerçekçi dijital piyanolardan biri olma özelliğini güçlendiren Kawai, Grand Feel Pedal Sistemi'dir. Bu benzersiz özellik, CA59'in akustik piyano benzeri özgünlüğünü daha da geliştirmek için bir Shigeru Kawai SK-EX model piyano pedallarının konumunu ve ağırlıklandırmasını kopyalar.

CA59'un Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi kulaklık ile dinlerken piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırır. Piyano sesinin mekansal konumlandırılmasını ayarlayan üç farklı akustik ön ayarından birini seçebilirsiniz ve bu sayede uzun süreli çalımda işitsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur.
Buna ek olarak, CA59, optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık türlerini (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) seçmelerini de sağlar.

Özellikler:

Klavye・ Grand Feel Compact Action Piyano Mekanizması 
 • 88 ahşap tuş
 • Sentetik fildişi kaplı beyaz tuş yüzeyleri
 • Let-off etkisi
 • Üçlü sensör yapısı
Pedal
 • Damper (Yarım Pedal Desteği ile)
 • Yumuşak (Soft)
 • Sostenuto
   
Piyano SesiHarmonic Imaging XL (HI-XL)
 • 88 Tuşlu Stereo Örnekleme
 • SK-EX, SK-5, EX model piyanoların sesleri
256 nota polifoni
Piyano Rezonansı 
 • Akustik Rendering
 • Damper Rezonansı
 • Tel Rezonansı
 • Kabin  Rezonansı
Piyano Ayarlarıı

Virtual Technician (21 parametre)

 • Touch Curve (incl. User Touch Curve)
 • Voicing (incl. 88-key User Voicing)
 • Damper Resonance
 • Damper Noise
 • String Resonance
 • Undamped String Resonance
 • Cabinet Resonance
 • Key-off Effect
 • Fall-back Noise
 • Hammer Noise
 • Hammer Delay
 • Topboard Simulation
 • Decay Time
 • Release Time
 • Minimum Touch
 • Stretch Tuning (incl. 88-key User Tuning)
 • Temperament (incl. User Temperament)
 • Temperament Key
 • Key Volume (incl. 88-key User Key Volume)
 • Half-Pedal Adjust
 • Soft Pedal Depth

Virtual Technician Smart Mode (10 preset)

Ses Sayısı44
Reverb6 tip
Brilliance Efekti
Diğer Efektler24 tip
   
Hoparlörler13 cm x 2 
(8 x 12 cm) x 2 (üst hoparlörler)
Çıkış Gücü100 W (50 W x 2)
Kulaklık Geliştirmeleri
 • Spatial Headphone Sound Teknolojisi
 • Kulaklık Tİpi Seçebilme
Ekran128 x 64 pixel OLED ekran
Tuş KapağıKaydırmalı Kapak
NotalıkKatlanır tip (3 ayarlanabilir pozisyonda)
ÖlçülerGenişlik142,5 cm
Derinlik46.5 cm 
Yükseklik91,5 cm  [notalık yatık]
109 cm  [notalık açık pozisyonda]
Ağırlık66 kg (280 lbs.)
   
Temel Fonksiyonlar
 • Dual
 • Split
 • Four Hands
 • Transpose
 • Tuning
 • Registration
 • Startup Setting
 • Low Volume Balance
Dahili ŞarkılarDemo33 şarkı
Piano Müziği29/42 şarkı *
Concert Magic Özelliği176 şarkı
Ders ŞarkılarıBurgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Czerny 100 (Hundert Übungsstücke, Opus 139)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
J.S. Bach: Inventionen
Sonatinen Album 1
Chopin Walzer (Chopin waltzes series 1-19)
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1A
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1B
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
Alfred’s Basic Adult Piano Course Lesson Book Level 1
  

Dahili Kaydedici

Toplam HafızaYaklaşık 90,000 Nota
Şarkı Sayısı10 şarkı
Parçalar2 parça
MetronomZamanlar1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8
Davul Ritimleri100 hazır şablon
   
Bluetooth *Bluetooth (Ver. 4.1; GATT uyumlu)
Bluetooth Düşük Enerji MIDI Özelliği ile uyumlu
Bluetooth Audio (aptX destekli)
USB KaydediciKaydetme / OynatmaMP3
WAV
SMF
Diğer FonksiyonlarOverdubbing (Üst üste kayıt)
Line in kayıt
  
BağlantılarKulaklık1 x 1/4", 1 x 1/8" Stereo jacks
MIDIMIDI IN, MIDI OUT, Bluetooth MIDI
Line Out1/4" L/MONO, R [unbalanced]
Line In1/4" L/MONO, R [unbalanced]
USB - MIDI
USB - Bellek 
   
Güç Tüketimi20 W
Benzer Ürünler
Yükleniyor...