KAWAI CA701R Gül Ağacı Renk Dijital Duvar Piyanosu (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Adet
CA701R kodlu KAWAI ürünüdür.

Yeni Kawai CA701 serisi, Kawai'nin endüstri lideri Grand Feel III ahşap tuşlu klavye mekanizması, yepyeni SK-EX Competition Grand piyano sesleri, birinci sınıf amplifikasyon teknolojileri ve güçlü 6 hoparlörüyle, kuyruklu piyano hissiyatını en iyi şekilde sunmaktadır.

Oturma odanızı büyük konser salonlarına dönüştürecek bir piyano. Kawai'nin en yeni Concert Artist serisinin arkasındaki iddialı felsefe budur: Muhteşem bir kuyruklu konser piyanosu çalmanın özünü yakalayan ve müzisyenlere gerçek sanatsal potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham veren birinci sınıf enstrümanlar.

Bir akustik piyanoyla ilişkili köklü ilkelerin birçoğunu kucaklayan CA701 tarafından kullanılan Grand Feel III klavye mekanizması, en iyi kuyruklu konser piyanolarının olağanüstü dokunuşunu yeniden yaratmak için gerçekçi malzemeleri, hareketi ve mekanizmayı birleştirir. Seksen sekiz tuşun tümü, nemi emmek ve kontrole yardımcı olmak için uygulanan ince dokulu fildişi ve abanoz benzeri yüzeylerle tamamen uzun ahşap parçalarından yapılmıştır. Her bir ahşap tuş, bir denge pimi üzerinde sorunsuz bir şekilde döner - uçları, bir akustik piyano hareketinin tanıdık "tahterevalli" hareketini taklit etmek için yükselir ve alçalır.

Genişletilmiş, tamamen ahşap tuşlara sahip olmanın yanı sıra, Grand Feel klavye mekanizması aynı zamanda bir Kawai kuyruklu piyanonunkiyle eşleşen en uzun tuş pivot uzunluğuna sahiptir. Bu uzatılmış tuş pivot uzunluğu, her bir tuşun önünden arkasına daha dengeli bir dokunma ağırlığı sağlayarak daha fazla akıcılık ve ifade kontrolü sağlarken aynı zamanda bir akustik kuyruklu piyano çalarken kişinin tekniğini yeniden ayarlama ihtiyacını en aza indirir. Derece ağırlıklı çekiçlere ek olarak, Grand Feel III aksiyonu ayrıca her bir tuşun altına takılı ve klavye boyunca derecelendirilmiş metal karşı ağırlıklara sahiptir. Bir akustik piyanoda olduğu gibi, bu ek ağırlıklar, kuvvetle çalarken daha büyük bir madde ve sağlamlık hissi sağlarken, pianissimo pasajları sırasında klavyenin dokunuşunu dengelemeye yardımcı olur.

Grand Feel III klavye mekanizması, gelişmiş çalma gerçekçiliği için hassas bir üçlü sensör tuş algılama sistemine de sahiptir. Eklenen üçüncü sensör, aynı tuş tekrar tekrar çalınırken yanıt verme hızını artırır ve birçok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemlerinin aksine, tek bir notanın sesinin önceki ton kaybolmadan kademeli olarak "katmanlı" hale getirilmesine olanak tanır. Ayrıca Kawai'nin aksiyon teknolojisi, her bir tuşun kaldırılma hızını izleyerek piyano seslerinin serbest bırakma karakterini etkiler ve staccato ile legato çalma arasında daha geniş bir ifade aralığı sağlar.

Olağanüstü CA701, standart olarak Kawai'nin çok beğenilen Ivory Touch beyaz tuş yüzeylerine sahiptir. Bu ince dokulu malzeme, kontrole yardımcı olur ve pürüzsüz ama kaygan olmayan doğal, mat bir yüzeye sahiptir. Bu birinci sınıf beyaz tuşları tamamlamak için Kawai, gerçek abanoz ağacının ince dokulu dokusunu ve zengin parlaklığını yeniden üreten özel bir siyah tuş malzemesi olan Ebony Touch'ı da geliştirdi. Sonuç, dünyanın en iyi kuyruklu piyanolarından bazıları kadar lüks görünen ve hissettiren, her seviyeden müzisyene daha iyi piyanistler olmaları için ilham veren bir klavye yüzeyidir.

En otantik dijital piyano klavyesi olan Grand Feel III, akustik piyano tuş mekanizmalarındaki "Let-Off" özelliğini yeniden üretir. Bu ince 'çentik' hissi, bir kuyruklu piyanonun tuşlarını çok nazikçe çalarken hissedilebilir ve deneyimli piyanistler tarafından pianissimo pasajlarını çalarken kontrole yardımcı olması için kullanılabilir. Ek olarak, Grand Feel III, en gelişmiş piyano tekniklerinin icra edilmesine izin vererek notaları bırakma noktasından çalmayı destekler.

Adını şirketin ikinci başkanından alan Shigeru Kawai lüks kuyruklu piyano serisi, piyano sanatını geliştirmede bir sonraki adım olarak tasarlandı. Her birinci sınıf enstrüman, optimum dokunuş, ton ve sanatsal ifade sağlamak için mevcut en iyi malzemeler kullanılarak deneyimli piyano ustaları tarafından el yapımıdır. Yaygın bir şekilde "Japonya'nın önde gelen piyanosu" olarak kabul edilen amiral gemisi SK-EX kuyruklu piyano, dünya çapındaki konser salonlarının ve müzik kurumlarının sahnelerini süslüyor ve ton netliği ve olağanüstü dinamik aralığıyla evrensel beğeni topluyor. SK-EX'in muhteşem tonu CA701'in kalbinde yer alıyor ve en son model bu eşsiz enstrümanın iki farklı versiyonunu sunuyor.

Kawai R&D'nin son derece deneyimli ses mühendisliği ekibi tarafından geliştirilen CA701, üst düzey ses üretimi için tasarlanmış uzman bileşenleri kullanır. Akustik piyano sesleri için özel olarak geliştirilmiş benzersiz bir filtreleme işlemi kullanan yüksek performanslı bir DAC (dijital analog dönüştürme) sistemi, Shigeru Kawai SK-EX seslerini çarpıcı bir zenginlik ve netlikle yeniden üretmek için CA serisi piyanonun yüksek özellikli güç amplifikatörleriyle birleşir.

En yeni Concert Artist serisi, derin bas ve net tiz frekansları iletmek için özel olarak tasarlanmış yüksek kaliteli hoparlör sistemlerine sahiptir. Yüksek özellikli CA701, gelişmiş 6 hoparlörlü bir çıkış sistemine sahiptir; düşük aralık frekansları enstrümanın alt kısmından iletilir ve orta ve yüksek frekanslar, üste monte edilmiş hoparlörler ve öne bakan tweeter'lar aracılığıyla dışarıya yansıtılır. Sonuç, akustik bir kuyruklu piyanonun sürükleyici ses alanını yakından yansıtan geniş, yankılanan bir tondur.

Enstrümanın sınıfında lider Grand Feel III klavye hareketini ve çarpıcı SK-EX Rendering piyano ses motorunu tamamlayan CA701, ayrıca kişinin müzik zevkini daha da artıran güçlü bir dijital özellik yelpazesi sunar. Bluetooth® V5 bağlantısı ve USB ses kayıt/oynatma, müzisyenlerin piyanolarının işlevselliğini genişletmelerine veya en sevdikleri sanatçılarla birlikte çalmalarına olanak tanırken, kullanışlı metronom ve entegre ders işlevleri, gelecek vadeden piyanistler için ilgi çekicidir. Tüm işlevlere CA701'in 5 inç parlama önleyici dokunmatik ekranından erişilebilir; bu, seslerin ve ayarların yalnızca ekrana bir parmakla dokunarak veya kaydırarak seçilmesine olanak tanır. Ekran, çalarken otomatik olarak kararacak şekilde de ayarlanabilir, böylece piyanonun akustik piyano benzeri görünümü korunur ve icracının dikkatini dağıtacak görsel unsurlar en aza indirilir.

CA701 kabin tasarımı, yuvarlatılmış kenarlar ve zarif bir şekilde konik destek ayakları ile dengelenmiş keskin, şık hatlar içerir. Daha uzun, daha ince gövde, önceki nesil modellere göre daha az yer kaplar ve piyanonun hafif karakterine katkıda bulunur, ancak bir denge ve sağlamlık hissi sağlayan klasik ahşap parmaklıkları korur. Hem geleneksel hem de modern tasarım öğelerinin bu kombinasyonu, Kawai'nin zengin akustik piyano mirasını yansıtırken, en yeni enstrümanların içindeki en son dijital teknolojinin altını çiziyor. Ayrıca CA701'in geniş nota sehpası, pürüzsüz yuvarlak kenarları ve tabanı simüle edilmiş deri kaplamasıyla en iddialı müzik eserlerini barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

Benzer Ürünler
Yükleniyor...