KAWAI CA901EP Parlak Siyah Dijital Duvar Piyanosu (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Adet
CA901EP kodlu KAWAI ürünüdür.

Kawai'nin sınıfında lider Grand Feel III ahşap tuşlu klavye mekanizmasını, çok kanallı örnekleme ve rezonans modellemeli yepyeni SK-EX Competition Grand piyanosunun seslerini, birinci sınıf ses işleme teknolojilerini ve otantik bir ahşap ses tahtasını bir araya getiren CA901, dijital bir enstrümandan alınabilecek en iyi piyano deneyimlerinden birini sunar.

Hevesli müzisyenleri başarılı piyanistler olmaya teşvik edecek ve oturma odalarını büyük konser salonlarına dönüştürecek bir piyano. Kawai'nin en yeni Concert Artist serisinin arkasındaki iddialı felsefe budur - muhteşem bir kuyruklu konser piyanosu çalmanın özünü yakalayan ve müzisyenlere gerçek sanatsal potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham veren birinci sınıf enstrümanlar.

Grand Feel III klavye mekanizması, en iyi kuyruklu konser piyanolarının olağanüstü dokunuşunu yeniden yaratmak için gerçekçi malzemeleri, hareketi ve mekanizmayı birleştirir. Seksen sekiz tuşun tümü, eldeki nemi emmek ve kontrole yardımcı olmak için ince dokulu fildişi ve abanoz benzeri yüzeylerle tamamen uzun ahşap parçalarından yapılmıştır. Her bir ahşap tuş, bir denge pimi üzerinde sorunsuz bir şekilde döner - uçları, bir akustik piyano hareketinin tanıdık "tahterevalli" hareketini taklit etmek için yükselir ve alçalır.

Adını şirketin ikinci başkanından alan Shigeru Kawai lüks kuyruklu piyano serisi, piyano sanatını geliştirmede bir sonraki adım olarak tasarlandı. Her bir enstrüman, optimum dokunuş, ton ve sanatsal ifade sağlamak için mevcut en iyi malzemeler kullanılarak deneyimli piyano ustaları tarafından el işçiliğiyle üretilmektedir. Yaygın bir şekilde "Japonya'nın önde gelen piyanosu" olarak kabul edilen amiral gemisi SK-EX kuyruklu piyano, dünya çapındaki konser salonlarının ve müzik kurumlarının sahnelerini süslüyor ve ton netliği ve olağanüstü dinamik aralığıyla evrensel beğeni topluyor. SK-EX'in muhteşem tonu CA901'in kalbinde yer alıyor ve en son model bu eşsiz enstrümanın iki farklı versiyonunu sunuyor.

Kawai son derece deneyimli ses mühendisliği ekibi tarafından geliştirilen CA901, üst düzey ses üretimi için tasarlanmış uzman bileşenleri kullanır. Yüksek performanslı dijital-analog çevrim sistemi, Shigeru Kawai SK-EX seslerini çarpıcı bir zenginlik ve netlikle yeniden üretmek için CA serisi piyanonun yüksek özellikli güç amplifikatörleriyle birleşir.

Concert Artist serisinin amiral gemisi modeli olan CA901, birinci sınıf sürücü birimlerini Kawai'nin son derece saygın ses tahtası hoparlör teknolojisiyle birleştirerek kristal netliğinde tiz frekanslar ve sıcak, yankılanan bas sağlayan güçlü bir hibrit hoparlör konfigürasyonuna sahiptir. Birinci sınıf ses işleme ve amplifikasyon donanımına ek olarak CA901, ses uzmanları tarafından geliştirilmiş yüksek özellikli bir hoparlör sistemine de sahiptir. Birinci sınıf hoparlör sürücüleri, orijinal Shigeru Kawai SK-EX kuyruklu piyanonun en doğru şekilde yeniden üretilmesini sağlayan düz frekans yanıtı ve ultra düşük bozulma özellikleri nedeniyle seçilmiştir ve difüzör panelleri sesi daha eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olmaktadır. CA901, aynı zamanda Kawai'nin son derece saygın ses tahtası hoparlör sisteminin en son sürümünü içerir. Bu benzersiz ses teknolojisi, daha doğal, organik bir ton üretmek için ses enerjisini büyük bir ses tahtasına kanalize etmek için dönüştürücüler kullanarak ahşabın zengin, harmonik niteliklerini kucaklıyor. Ses tahtasına güvenli bir şekilde tutturulmuş uzun ahşap kirişler, yankılanan sesin frekans aralığını ve hacmini daha da genişleterek, icracıyı içine çeken ve bir akustik piyanonun tonal ambiyansını aslına sadık bir şekilde yeniden üreten, son derece özgün bir çalma deneyimi ile sonuçlanır.

CA901, ayrıca kişinin müzik zevkini daha da artıran güçlü bir dijital özellik yelpazesi sunar. Bluetooth® V5 bağlantısı ve USB ses kayıt/oynatma, müzisyenlerin piyanolarının işlevselliğini genişletmelerine veya en sevdikleri sanatçılarla birlikte çalmalarına olanak tanırken, kullanışlı metronom ve klasik etütler ve Alfred ders kitapları içeren entegre ders işlevleri, düzenli olarak pratik, gelecek vadeden piyanistler için hem üretken hem de ilgi çekicidir. Tüm işlevlere CA901'in 5" parlama önleyici dokunmatik ekranından erişilebilir; bu, seslerin ve ayarların çekici bir kullanıcı arabiriminden yalnızca ekrana bir parmakla dokunarak veya kaydırarak seçilmesine olanak tanır. Ekran, çalarken otomatik olarak kararacak şekilde de ayarlanabilir, böylece enstrümanların akustik piyano benzeri görünümü korunur ve icracının görsel olarak dikkatinin dağılması en aza indirilir. 

En yeni Concert Artist serisi piyanolar, enstrümanların hafif ve modern karakterine katkıda bulunan konik ayaklar ve yuvarlak kenar detayları ile üstün kaliteli ahşap kabinler içinde yer alır. Serinin amiral gemisi modeli olan CA901, geniş nota sehpası ve Kawai'nin Yumuşak Düşme (Soft Fall) kapak kapatma mekanizmasına sahip, çağdaş bir duvar piyanosu tasarımını benimsiyor. CA901'in başına oturmak, çalan kişiye bir Kawai duvar piyanosunun önünde oturuyormuş izlenimi verir. Önden arkaya yaklaşık 47 cm'lik derinliğiyle CA901 nispeten küçük alanlarda da kullanılabilir ve hatta tanıdık bir görünüm arayan müzisyenler için akustik duvar piyanosuna bir alternatif olarak değerlendirilmektedir. Çoğu dijital piyanonun aksine, CA901 tek parça gövdeden oluşan bir enstrüman olarak üretilir. Bu, yalnızca geleneksel dijital piyanolara kıyasla ekstra dayanıklılık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enstrümanın tüm gövdesi boyunca yankılanan titreşimler yaratan benzersiz ses tahtası hoparlörü ile CA901'in tam gövdeli sesine katkıda bulunur.

 

 

Özellikler:

KlavyeGrand Feel III Action Piyano Mekanizması 

88 ahşap tuş
Ağırlık ve çekiç mekanizması
Sentetik fildişi kaplı beyaz tuş yüzeyleri
Sentetik abanoz kaplı siyah tuşlar
Let-off etkisi
Üçlü sensör yapısı

Pedal

Grand Feel pedal sistemi
Damper (Yarım Pedal Desteği ile)
Yumuşak (Soft)
Sostenuto

Piyano Sesi

SK-EX Rendering

88 Tuş Çoklu Kanal Örnekleme
SK-EX Competition Grand, SK-EX model piyanoların sesleri

Harmonic Imaging XL (HI-XL)

88 Tuşlu Stereo Örnekleme
SK-EX, SK-5, EX model piyanoların sesleri
256 nota polifoni

Piyano Rezonansı

Akustik Rendering
Damper Rezonansı
Tel Rezonansı
Kabin  Rezonansı

Piyano Ayarları

Virtual Piano Artisan (20 parametre)

Touch Curve (incl. User Touch Curve)
Voicing (incl. 88-key User Voicing)
String Resonances
Damper Noise
Undamped String Resonance
Cabinet Resonance
Key-off Effect
Fall-back Noise
Hammer Noise
Hammer Delay
Topboard Simulation
Decay Time
Release Time
Minimum Touch
Stretch Tuning (incl. 88-key User Tuning)
Temperament (incl. User Temperament)
Temperament Key
Key Volume (incl. 88-key User Key Volume)
Half-Pedal Adjust
Soft Pedal Depth

Virtual Piano Artisan presets (10 presets)

Ses Sayısı

SK-EX Rendering: 5+5 
Harmonic Imaging XL: 96 ses

Reverb

SK-EX Rendering: Ambience (10 tip)
Harmonic Imaging XL: Reverb (6 tip)

Brilliance Efekti
Diğer Efektler24 tip
HoparlörlerTwinDrive Soundboard Ses Tahtası Sistemi
(8 x 12) cm x 2 (difüzörlü üst hoparlörler)
8 cm x 2 (ön hoparlörler)
5 cm x 2 (tweeterlar)
Çıkış Gücü

135 W (50 W + 50 W + 35 W)

Kulaklık Geliştirmeleri

Premium Kulaklık Amfisi
Uzlamsal Kulaklık Sesi
Kulaklık Tipi Seçimi
Kulaklık Amfisi

Ekran

5" LCD Dokunmatik Ekran (480 x 800 pixels)
Parlama Önleyici

Tuş KapağıSoft Fall (Yavaş Kapanma) Sistemli Duvar Piyanosu Tipi Tuş Kapağı
Notalık

Duvar Piyanosu Tipi

ÖlçülerGenişlik145,5 cm
Derinlik47,5 cm 
Yükseklik101 cm
Ağırlık82,5 kg [Ebony Polish - Parlak Siyah: 91,5 kg] 
   
Temel Fonksiyonlar

Dual
Split
Four Hands
Transpose
Tuning
Low Volume Balance

Dahili ŞarkılarDemo39 şarkı
Piano Müziği29/42 şarkı *
Concert Magic Özelliği176 şarkı
Ders ŞarkılarıBurgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Czerny 100 (Hundert Übungsstücke, Opus 139)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
J.S. Bach: Inventionen
Sonatinen Album 1
Chopin Walzer (Chopin waltzes series)
Chopin Etudes (Opus 10)
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1A
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1B
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
Alfred’s Basic Adult Piano Course Lesson Book Level 1
  

Dahili Kaydedici

Toplam HafızaYaklaşık 90,000 Nota
Şarkı Sayısı10 şarkı
Parçalar2 parça
MetronomZamanlar1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8
Davul Ritimleri100 hazır şablon
   
Bluetooth *Bluetooth (Ver. 5.0; GATT uyumlu)
Bluetooth Düşük Enerji MIDI Özelliği ile uyumlu
Bluetooth Audio (Ver. 5.1; A2DP compatible)
USB KaydediciKaydetme / OynatmaMP3
WAV
SMF (Sadece Oynatma)
Diğer Fonksiyonlar

Overdubbing
Line In recording

  
Uygulama Fonksiyonu

PianoRemote    (iOS/Android)
PiaBookPlayer  (iOS/Android)

BağlantılarKulaklık1 x 1/4", 1 x 1/8" Stereo jacks
MIDIUSB - MIDI, Bluetooth MIDI
Line Out1/4" L/MONO, R [unbalanced]
Line In1/4" L/MONO, R [unbalanced]
USB - MIDI
USB - Bellek 
DİğerGüncelleme için USB bağlantısı
Güç Tüketimi55 W


 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...