ROLAND TM-1 Davul Trigger Modülü

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
TM-1 kodlu ROLAND ürünüdür.

Hibrit Davulculuk Buradan Başlar


Hiçbir iki davulcu birbirinin aynısı değildir ve her davulcunun kendine özgü bir tarzı vardır. Konserlerinize uygun bir sese sahip olmanın verdiği memnuniyet çok önemlidir. Ancak, sahnede neyin işe yaradığını bulmaya çalışmak pahalı ve zaman alıcı olabilir. Akustik bateri kitinize daha fazla ses eklemenizi kolaylaştıran benzersiz bir tetikleme modülü TM-1 ile giriş yapın. Bu ekleyeceğiniz sesler; TM-1'in dahili kick, snare, tom, zil ve perküsyon ses örneklerinden, kendi ses örneklemeleriniz veya loop'larınıza kadar istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Herhangi bir uyumlu Roland tetikleme padini TM-1'e bağlayın ve ihtiyacınız olan sesleri doğrudan çalın veya bir RT serisi tetikleyiciyi akustik davullarınızdan birine monte edin ve tercih ettiğiniz ses örneğiyle mükemmel senkronizasyonda üst üste yerleştirilmiş sesleri hiçbir gecikme olmadan çalın. Mac/Windows ve iOS/Android için ücretsiz editör uygulaması sayesinde kendi özel seslerinizi TM-1'e aktarmanız son derece kolaydır. Basitçe TM-1'i cihazınıza bağlayın, uygulamayı açın, kütüphanenizden örnekler alın ve ayarları gerektiği gibi değiştirin. Sahnede performans söz konusu olduğunda, pil veya ana güç kaynağı olan TM-1, dahili kontrol pedallarıyla ayağınızla kolayca kontrol edilebilir. Hibrit sesi ayağınızın bir hareketiyle susturmanız mümkündür, bu da size tamamı akustik davullu bölüme geçmeden önce şarkının nakaratında ekstra bir hibrit gücünü kolayca getirecektir. Her çalışan davulcu bugünlerde hibrit bir kurulumdan faydalanabilir ve TM-1 bu hibrit kuruluma başlamak için en kolay ve en uygun yerdir.

 

 

 • Hibrit davulların gücüyle başlamanın en kolay yolu
 • Tüm tetikleme fonksiyonları için doğrudan kontrollerle basit ve sezgisel kullanım
 • Küçük boyut, pil ile kullanımı ve sağlam zemin tabanlı tasarım normal davul setinize kolayca entegre olur.
 • Sesleri tetiklemek, kitleri değiştirmek ve modülü susturmak için iki dahili ayak kontrol pedalı
 • Rock, metal, elektronik müzik ve daha da ötesine kadar her müzik tarzına uygun
 • 15 adet kullanıma hazır yerleşik kit ve uygun bir editör uygulaması ile neredeyse sınırsız ses uyarlaması
 • Ücretsiz TM-1 Editör (Mac/Windows, iOS/Android) 150'den fazla ek sese erişim sağlar, ayrıca kullanıcının ses örneklemelerinin aktarımı ve çok daha fazlasını sağlar.
 • Roland RT serisi akustik davul trigger ve çok çeşitli Roland trigger padleri ile uyumludur.
 • En fazla iki adet pad veya trigger bağlayın. (İki adet tek trigger cihaz veya bir adet çift trigger cihaz)
 • Ayrıca, bir bilgisayara bağlandığında trigger bir MIDI dönüştürücüsü olarak da çalışır.
 • Editör iletişimi ve Trigger-MIDI dönüşümü için USB

 

 

Akustik Davul Setinize Hibrit Gücü Getirmenin Basit Çözümü


Hibrid davul kurulumları bugünlerde stadyum konserlerinden küçük kulüplere ve barlara kadar her yerde. Yoğun çalışan davulcular, stüdyo tarzı bir etkiyi kendi akustik seslerine getirme yeteneğini ve modern müzik stilleri için çok önemli olan elektronik vurmalı seslerini kolaylıkla setlerine ekleyebiliyorlar. İlk başta, hibrit bir akustik-elektronik kurulum yaratmak göz korkutucu görünebilir. Ancak TM-1 ile, herhangi bir kullanıcının hibrid yolculuğuna başlaması oldukça kolaydır. Kurulumunuza yalnızca bir veya daha fazla Roland trigger aygıtı monte edin, bunları TM-1'e bağlayın ve ihtiyacınız olan tüm seslere erişin. Üzerindeki özel kontroller sayesinde, hassasiyet, pitch ve daha fazlası ile ilgili ayarlar için teknik bilgi gerekli değildir; ses size uygun olana kadar sadece düğmeleri çevirin ve çalmaya başlayın!

 

 

15 Çalıma-Hazır Kitiyle, Herhangi Bir Sahnenize Götürün


Sadece akustik kitinizle sahnede çalarken, anında sesinizi değiştirmek zor hatta imkansızdır. Ancak hibrit bir davul kiti ile anında değişiklik yapılabilir. Artık konsere getiremediğiniz kayıtlarınızda kullandığınız o benzersiz davulun sesini çalabilir veya ana davul sesini geliştirmek ve genişletmek için örnekler ve looplar kullanabilirsiniz. Kutudan çıkarıldığında, TM-1'de iki giriş için 15 kullanıma hazır kit bulunur. Ücretsiz editör uygulaması kick, trampet ve diğer davullar ve hatta synth döngüleri dahil olmak üzere 150'den fazla ek ses kütüphanesine erişim sağlar. Ayrıca editör üzerinden kendi seslerinizi de ekleyebilme becerisi ile sonik olanaklar neredeyse sonsuzdur. Neyi başarmak istiyorsanız, setinizin kitinin sesini değiştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

 

 

Örnekleme Ses Alma ve Hızlı Ses Oluşturma için Editör Uygulaması


Hibrit bir davul ayarı, tüm listeniz için sesleri seçmenize ve özelleştirmenize izin verir, böylece her şarkı mükemmel davul sesine sahip olur. TM-1 Editor ile, tüm modülün dahili seslerine erişebilir, kendi orijinal samplelarınızı ekleyebilir, her pade ses atayabilir ve istediğiniz şekilde ve hızla özelleştirebilirsiniz. Altı saniyeye kadar olan samplelar bilgisayarınızdan, tabletinizden, akıllı telefonunuzdan ve hatta bulut depolama alanınızdan alınabilir. Ve son saniyede sesleri değiştirmek için dizüstü bilgisayarınızı işe almak zorunda değilsiniz; sadece akıllı telefonunuz bile yeterli.

 

 

Roland RT Serisi Triggerlarla Akustik Davul Seslerinizi Geliştirin


Eminiz akustik davul sesiniz kraldır, ancak canlı konserlerde bazı sonik takviyelerden neredeyse her zaman faydalanılabilir. Davulun imza soundu bir grubun soundunun bel kemiğidir, ancak yüksek seste gitar, bas ve klavyeler çalarken net bir ifade sağlamak zor olabilir. Roland'ın RT serisi akustik triggerlarını kullanarak, TM-1'in seslerini kendi vuruşunuzla katmanlaştırabilir ve bunları PA ile birlikte duyurabilir ve çoğaltabilir, böylece çekirdek akustik sesinizi mükemmel bir şekilde tamamlayan daha yüksek netlik ve derinlik sağlayabilirsiniz. Yıllardır metal davulcular, özellikle hızlı bir şekilde çift vuruşlu cümle parçaları çalarken elektronik sesler ile kick soundlarını geliştiriyorlar. Ancak bu teknik sadece hızlı davulcular için değildir; her davulcu, bu güçlü hibrit avantajlardan TM-1 ile faydalanabilir.

 

 

Perküsyon Paletinizi Roland Trigger Padleri ile Genişletin


TM-1 ayrıca akustik davul kitinizde mevcut olan ses çeşitlerini genişletmenin harika bir yoludur. Bir elektronik davul padi ekleyerek, kendisine atanmış herhangi bir ses ile özgün sesler çalabilirsiniz. İki adet single trigger ya da bir adet dual trigger pad bağlamanıza izin veren iki adet girişi vardır. Roland davul padlerinin çoğu, BT-1 Bar Trigger Pad, KT-10 Kick Trigger Pedal, V-Pad ve V-Cymbals da dahil olmak üzere TM-1 ile uyumlu çalışır. FS-5U veya FS-6 gibi BOSS footswitchleri bağlamak ve bunları kompakt zemin tabanlı tetikleyiciler olarak kullanmak bile mümkündür. Üstelik, TM-1’in yerleşik ayak pedalını da sesleri tetiklemek için kullanabileceğinizi unutmayın.

 

 

Ultra Taşınabilir ve Yol İçin Geliştirilmiş


TM-1'in kompakt boyutu, istediğiniz yere koymanıza olanak tanır ve zemine monteli donanımınıza kolayca sığar. Daha da iyisi, pille çalışma desteği, aceleniz olduğunda veya açık alanda performans göstermeniz gerektiğinde AC gücü bulma zorluğunu ortadan kaldırır. TM-1, bir çantaya veya alet çantasına atmak için yeterince hafif ve metal gövde yapısı ve sağlam footswitchleri sayesinde konserden konsere seyahat edebilecek kadar sağlam.

 

 

Bilgisayarınız için Triggerdan MIDI'ye Dönüşüm


İster evde ister stüdyoda çalışıyor olun, ister canlı performans sergileyin, bir pade vurduğunuzda bazen sadece bir MIDI sinyali göndermeniz gerekir. TM-1 bu MIDI-to-MIDI dönüşümünü, USB üzerinden bir bilgisayara bağlayarak, davul samplerlarında ve eklenti cihazlarındaki sesleri tetiklemenize, Ableton Live gibi bir performans DAW'da MIDI'leri kaydetmenize veya klipleri ve diğer işlevleri kontrol etmenize olanak tanır.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Kitler

15

Ön Tanımlı Sesler

30

Kullanıcı Ses Örnekleri

Kullanıcı Ses Özrnekleri Sayısı: 30
Ses Uzunluğu: Yaklaşık 6 Saniye/Sample

Veri Formatı

Mac OSX: WAV, AIFF, MP3, AAC, Apple Lossless
Windows: WAV (44.1 kHz, 16/24 bits)
iOS: WAV, AIFF, MP3, AAC, Apple Lossless
Android: WAV (44.1 kHz, 16 bits), MP3
*“TM-1 Editor” uygulaması gereklidir.

Ekran

7 segmentli, 1 karakter (LED)

Kontroller

[SENS] düğmesi (TRIG1, TRIG2)
[PITCH] düğmesi (TRIG1, TRIG2)
[DECAY] düğmesi (TRIG1, TRIG2)
[LEVEL] düğmesi (TRIG1, TRIG2)
[MODE SELECT] butonu
[MUTE] anahtarı
[KIT SHIFT] anahtarı
[POWER] anahtarı

Gösterge

Trigger göstergesi (TRIG1, TRIG2)

Bağlantılar

TRIGGER IN jak: 1/4-inç phone tipi, mono
OUTPUT jak: Stereo 1/4-inç phone tipi
*Çıkış Ayarını "MIX" olarak ayarlarken, trigger 1 ve 2'nin karışık sesi mono olarak verilir.
*Çıkış Ayarını "INDIVIDUAL" olarak ayarlandığında, her trigger sesi sola ve sağa ayrı ayrı seslendirir. (TRIG1: L-Side, TRIG2: R-Side)
PHONES jak: Stereo 1/4-inç phone tipi
USB port: USB tip B
DC IN jak

USB

MIDI

Güç Ünitesi

Alkalin pil (9 V, 6LR61)
AC adaptör (DC 9 V, ayrıca satılır)
USB portu ile bilgisayardan temin edilir

Akım Gücü

100 mA (DC IN)
250 mA (USB)
Sürekli kullanım altında beklenen pil ömrü: Yaklaşık. 3 saat
*Pillerin teknik özelliklerine, kapasitelerine ve kullanım koşullarına bağlıdır.

Aksesuarlar

Kullanım Kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
Alkalin Pil (9 V, 6LR61)
USB tip B Kablo

Opsiyonlar (ayrıca satılır)

AC adaptör (PSA-S serisi)
Akustik Davul Trigger (RT serisi)
Pad (PD serisi, PDX serisi, BT-1)
Ziller (CY serisi)
Kick (KD serisi)
Kick pedal (KT serisi)
Ayak Kontrol Pedalı (DP serisi, BOSS FS-5U, FS-6, FS-7)
Stereo Split Kablo (PCS-31L)
Kişisel Davul Monitörü (PM serisi)

ÖLÇÜLER ve AĞIRLIK

Genişlik: 150 mm (5-15/16 inç)
Derinlik: 95 mm (3-3/4 inç)
Yükseklik: 60 mm (2-3/8 inç)
Ağırlık (piller dahil): 550 g (1 lb 4 oz)

Yükleniyor...