ROLAND TM-6 PRO Trigger Modül

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
TM-6 PRO kodlu ROLAND ürünüdür.

Sesleri Tetiklemek ve Sahnede Akustik Davulları Tamamlamak İçin Profesyonel Yol


Üzerinde baskı hissetmeyen bir davulcudan söz etmek neredeyse imkansız.. Bir işten diğerin hızlı hareket etmeniz ve kitlenizi, diğer müzisyenleri, mühendisleri ve çok önemli ödeme yapan müşteriyi tatmin ederek mükemmel davul sesi bulmanız beklenir. Ancak, geleneksel bir davul seti kullanırken büyük zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Akustik mekandan mekana büyük ölçüde değişebilir. Ses mühendislerin hepsi farklı bir yaklaşım benimser. O sahnede yeni bir soundu ortaya koymak isteyebilir veya daha önce yapmış olduğunuz bir kayıttaki soundu tekrarlamak isteyebilirsiniz. Roland TM-6 PRO'yu en sevdiğiniz akustik davul kitine eklediğinizde hayat daha da kolaylaşır. Akıllı, basit ve size özel bu yeni trigger modülü, çaldığınız her sahnede kütüphanenizdeki her davul sesine anında ve güvenilir bir şekilde erişmenizi sağlar.

 

 

500 Premium Sampledan Davul Stiliniz İçin Mükemmel Tonu Seçin


Her baterist, soundcheck esnasında saat geçerken o meşhur baskıyı hisseder, grup bekliyor ve setinizin soundu hala pek doğru gelmiyor. TM-6 PRO, herhangi bir konserde soundunuzu hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Hibrit davul için tasarlanan bu trigger modülü, elektronik ve işlenmiş seslerden akustik davul seslerine ve ses öğelerine kadar 500 yeni örneklenmiş ses ile dolu halde gelir. İşler arasında mekik dokuyan davulcular saniyeler içinde ses kütüphaneleri arasında geçiş yapabilirler. Fat synth kickler, vintage drum machine sesleri, clapler ve SFX gibi elektronik sesleri deneyin, ayrıca kompreslernmiş trampetler ve güçlü kickleri de deneyin. Real World ve Rockfield gibi dünyaca ünlü stüdyolarda kaydedilmiş olağanüstü kalitede önceden yüklenmiş akustik davul sesleri ile old school soundun en iyisini elde edin. Hepsi parmak uçlarınızda.

 

 

Dahili V-Drums Sesleri ile Çalımınıza Güçlü İfadeler Katın


Çalışan bir davulcu olarak hiçbir şeyin swinginizi öldürmemesinin perfromansınız için hayati önemi var. Dahili ses kütüphanesini doğal ve etkileyici V-Drums sesleri ile tamamlayan TM-6 PRO ile kendinizi daha fazla talep edilebilir hale getireceksiniz. Hibrit konsepti henüz keşfedememiş davulcular için bu özellik, akustik davullarda olduğu gibi aynı çalma tekniğini kullanmanıza izin vererek muazzam derecede güven vericidir; V-Drums seslerini hatta üzerinde bulunan hi-hat bağlantısı ile açık kapalı hi-hat seslerini bile kontrol etmeniz mümkün.

 

 

Stüdyo Kayıtlarından İmza Davul Seslerini Tekrar Yaratın


İster bir cover grubunda sahne perfromansında ya da büyük bir sanatçı ile turnede, profesyonel davulculardan çoğu zaman, ünlü bir stüdyo kaydında bulunan o davul sesini yeniden oluşturmaları istenecektir - bu konudaki ününüz bu talebi doğru anlama ve doğru cevap verebilme üzerine kuruludur. bu durumda kaydedilen parçalardan enstruman seslerini SD kartı ile almanızı ve akustik kitinizi kullanarak bunları çalmanızı sağlayan, kullanıcı sample özelliği sayesinde TM-6 PRO'ya güvenin. Ve bu sadece başlangıç! Grup üyeleriniz sizden bu sounda taze bir dokunuş katmanızı rica ediyorsa, içe aktarılan ses örneklerini özelleştirmek, bunları modülün dahili sesleri ile birleştirmek, güçlü dahili efektler eklemek veya baget vuruşlarınıza göre katmanlı örnekleri değiştirip karıştırmak kolaydır.

 

 

Bir Hibrit Kite Yönelik iddialı İlk Adım


Bir davulcu olarak geliştikçe, kitinizin de büyüyebilmesi hayati önem taşır. TM-6 PRO, daha çeşitli komisyonlar kazanmanıza yardımcı olabilecek iddialı bir hibrit kitin oluşturmanızı sağlar. Akustik kitinizi genişletmeyi düşündüğünüzden daha kolaydır; modülün altı trigger girişi (isteğe bağlı Y kablosu ile maksimum 12 ped) aracılığıyla Roland'ın pedleri, triggerlar ve pedallardan ekleyebilirsiniz. Esneklik için TM-6 PRO'nun dört doğrudan çıkışı, sesi tek tek işlemek için dört mono kanal veya iki stereo kanal işlevi görür (ana çıkışları doğrudan çıkışlara ayarladığınızda altı mono kanal veya üç stereo kanal çıkışı ayarlamak da mümkündür). Hatta bir şarkı parçasını veya belirli click tracki doğrudan ayrı bir çıkışa yönlendirebilirsiniz. Bu senin setin - ve görevinin başındasın.

 

 

Sahnenin Sıcağında Sesleri Hızla Değiştirin


Sahnede planlar hızlı bir şekilde değişebilir - ve geleneksel bir kit çalan davulcular için bu gerçekten büyük bir baş ağrısına dönüşebilir. TM-6 PRO ile, bu trigger modülünün kolay ve sezgisel çalışması ile sizi rahatlatabilir ve tam güven verir. Ön panelin üç Ses Değiştirme düğmesini kullanarak hızlı ve esnek düzenleme seçeneklerine (derin menü düzenleme işlemlerine girmeden) sahip olursunuz; Ses, Pitch ve Decay gibi ortak parametreleri doğrudan +/- 2 oktav aralığı hızında kontrol ederek akustik davullarla aynı tonaliteyi kolayca ayarlayabilirsiniz. Kontrol düğmesi grubunu değiştirirseniz, attack / release veya MFX bu üç düğme kullanılarak değiştirilebilir. Ve 30 MFX türünün parametrelerini değiştirdiğinizde, her tür için en etkili parametreler, sezgisel düzenleme için bir düğmeye önceden atanmıştır. Müzik direktörü sizden her ne talep ederse etsin teslim etmeye hazırsınız.

 

 

LED Göstergeler Bir Bakışta Algılanabilir ve Komple Kontrol Sağlar


Canlı Perfromans Davulcuları için sahne sırasında çalımlarına odaklanmışken setuplarında oluşan bir sorundan daha can sıkıcı birşey olamaz. Sahnenin sıcağında TM-6 PRO 6 bağımsız triggera ait LED ışıklı head/rim göstergeleri ve ayar butonlarındaki aydınlatma ile ihtiyacınız olan tüm bilgiyi hızlıca gözlerinizin önüne sunar. Bu sayede setupınızın tüm ayarlarına bir bakışla hakim olursunuz ve herşeyin güven içinde olduğundan emin olarak rahatlıkla perfrormansınıza odaklanabilirsiniz.

 

 

Altyapı Parçaları ve Click Tracklere Eşlik Çalarak Sahnenizi Geliştirin


Altyapı şarıkıları ve click trackler sayısız durumda davulcular için paha biçilemez cankurtaranlardır ve TM-6 PRO, canlı performanslar ve prova için bunları kullanmayı kolaylaştırır. SD kartta depolanan ses kayıtlarını doğrudan hafızadan oynatabilirsiniz - böylece canlı bir şov için bütün bir şarkıyı saklayabilir veya provada grubun kalanının olup olmamasına bakılmaksızın çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. DAW'ınızdan altyapı parçaları çıkartırken, aynı anda bir metronom kanalı oluşturun. Ardından, altyapı parçasını ve metronom kanalına ait WAVE dosyalarını bir SD karta yerleştirin ve aynı anda ve eşzamanlı olarak kulaklık çıkışı üzerine yönlendirin (click kanalını veya altyapıyı istediğiniz outputa yönlendirebilirsiniz, ister sadece kendinize isterseniz grup üyelerine)

 

 

Bilgisayar Temelli Müzik Prodüksiyonu İçin Esnek Bir Partner


Modern bir müzik yapımcısı olarak, teçhizatınıza yeni eklenen herhangi bir şey, bilgisayarınızın kurulumu ile uyumlu olmak zorundadır. Oldukça esnek olan TM-6 PRO, ses arabirimine sahip MIDI dönüştürücüsünün tetikleyicisi olarak çalışır, böylece bir USB kablosuyla bilgisayarınızdaki parçaları destekleyip oynatabilirsiniz. Ses / MIDI arabirimi işlevleri, 44.1kHz / 48kHz / 96kHz etkileyici bir örnekleme hızı ve ayrıca MIDI girişi / çıkışı özelliği ile 8-inç / 8-çıkış (max) ses sunar. Her ses girişi / çıkışı her TM-6 PRO'nun Fono Sol / Sağ, Ana Çıkışlar Sol / Sağ ve Doğrudan Çıkış 1-4'e atanır. Olasılıklar açık uçlu: Altyapıyı bilgisayarınızdan doğrudan çıkabilir veya doğrudan çıkıştaki belirli bir sesi USB yoluyla DAW'a kaydedebilirsiniz.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Davul Setleri

100

Enstrumanlar

Kayıtlı Enstrumanlar: 268
Önceden Yüklenmiş Kullanıcı Sampleları: 500

Kullanıcı Sample Import

Kullanıcı Sample Sayısı: Maksimum 1,000 (Önceden Yüklenmiş 500 Kullanıcı Sample dahil)
Sound length (total): Mono 48 dakika, Stereo 24 dakika
Yüklenebilen Dosya Formatı: WAV (44.1 kHz, 16/24 bits)

Efekt Tipleri

Pad Ekolayzır: her pad (HEAD/RIM bağımsız)
Pad Transient: her pad (HEAD/RIM birlikte)
Pad Compressor: her pad (HEAD/RIM birlikte)
Pad Multi-Efekt: 30 tip: her pad (HEAD/RIM birlikte)
Reverb Tipi: 5 tip
Master Compressor
Master Equalizer

Song Player (SD Card)

Ses Dosyası: WAV (44.1 kHz?16/24 bit), MP3

*Ses dosyaları Sd karta kayıtlı olmalıdır.

Ekran

Grafik LCD 128 x 64 dot

Harici Hafıza

SD card (SDHC destekli)

Bağlantılar

TRIGGER IN jack x 6: 1/4-inc TRS fono tip
PHONES jack: Stereo 1/4-inc fono tip
MASTER OUT jacks (L, R): 1/4-inc fono tip
DIRECT OUT jack x 4: 1/4-inc fono tip
HH CTRL jack: 1/4-inc fono tip
FOOT SW jack: 1/4-inc TRS fono tip
MIDI OUT bağlantısı
USB COMPUTER port: USB B tip (USB Hi-Speed AUDIO/MIDI)
DC IN jack

USB Audio Record/Playback Kanal Sayısı

Sampling rate (Original): 44.1 kHz
Sampling rate (with Sampling rate converter): 96 kHz, 48 kHz
Kayıt: 8 kanal
Playback: 8 kanal

Güç Birimi

AC adaptor (DC 9 V)

Akım Gücü

453 mA

Aksesuarlar

AC adaptor
Quick Start
Leaflet "USING THE UNIT SAFELY"
Screw x 4 (*Bağlantı plakasına bağlandığında kullanılır.)

Opsiyonlar(ayrıca satılır) 

Akustik Davul triggerı: RT serisi
Padler: PD serisi, PDX serisi, BT-1
Ziller: CY serisi
Kick: KD serisi
Kick pedal: KT serisi
Hi-hat: VH-11
Hi-hat Kontrol pedalı: FD serisi
Footswitch: BOSS FS-5U, FS-6
Kişisel Davul Monitörü: PM serisi
Pad standı: PDS-10
Çok amaçlı clamp: APC-33
SD card

ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK

 

Genişlik

228 mm
9 inç

Derinlik 

233 mm
9-3/16 inç

Yükseklik

66 mm
2-5/8 inç

Ağırlık

1.0 kg
2 lbs 4 oz

Yükleniyor...