KAWAI CN301B / Siyah Renk Dijital Piyano (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Adet
CN301B kodlu KAWAI ürünüdür.

Yeni Kawai CN301 tüm ihtişamıyla huzurlarınızda! Profesyonellerin tercihi Responsive Hammer III klavye mekanizması ile ünlü SK-EX, SK-5 ve EX model kuyruklu piyanoların eşsiz seslerini bir araya getiren; 4 hoparlörlü güçlü ses sistemi, Bluetooth® bağlantısı ve en yeni aplikasyonlarla uyumlu çalışma özelliğiyle dijital piyanoda yeni standardı belirleyen Kawai CN301, her seviyeden müzisyenin gözdesi olacak.

Yenilenen Responsive Hammer III klavye mekanizması, bir kuyruklu piyanonun eşsiz dokunuşunu yansıtmak için tasarlanmıştır. Cihazın üçlü sensörlü tuş algılama sistemi duyarlılığı ve doğruluğu arttırırken, hareket düzeneğindeki yapısal takviyeler, staccato ve fortissimo geçişleri sırasında gürültüyü ve tuşların salınımı en aza indirmeye yardımcı olur.
 
Klavyenin ağırlığı, akustik piyanonun daha ağır bas tellerinin çekiçlerini ve daha hafif tiz tellerin çekiçlerini yansıtmak için uygun şekilde derecelendirilirken, let-off simülasyonu bir kuyruklu piyanonun tuşlarını yumuşakça çalarken hissedilen “çentik” hissini yeniden yaratır. Bu önemli özellikler, seçici piyanistlerin genişleyen repertuarlarını güvenle uygulamalarını sağlar ve en iyi akustik piyanoları kullanmaları istendiğinde hoş olmayan sürprizlerin olmamasını sağlar.

Kademeli olarak artan çekiç ağırlıklarına ek olarak, Responsive Hammer III klavye mekanizması ayrıca her siyah ve beyaz tuşa gömülü ters ağırlıkları da içeriyor. Akustik piyanoda olduğu gibi bu ince dengeli ağırlıklar, pianissimo geçişleri sırasında klavyenin dokunuşunu hafifletmeye yardımcı olurken, sert çalımlarda daha fazla alt nüans hissi katar.  

Responsive Hammer III klavye mekanizması, gelişmiş çalım gerçekliği için doğru bir üç sensörlü tuş algılama sistemi kullanmaktadır.

Eklenen üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar tekrar basıldığında yanıt verme yeteneğini geliştirir ve birçok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye mekanizmalarından farklı olarak, tek bir notanın sesini, önceki tonu kaybolmadan yavaş yavaş katmanlı hale getirir.
Ek olarak Kawai'nin mekanizma teknolojisi, piyano seslerinin serbest bırakma karakterini etkileyen ve staccato ile legato çalma arasında daha fazla ifade alanı sağlayan her bir tuşun kaldırılma hızını da izler.

 

Kawai’nin son derece beğenilen Ivory Feel tuş kaplaması CN301 modelinin de öne çıkan detaylarından. Bu ince dokulu malzeme, çalım kontrolüne yardımcı olmak için parmak uçlarındaki teri nazikçe emer ve pürüzsüz fakat kaygan olmayan doğal, mat bir yüzey sağlar.
Ayrıca bu nem, yüzeye nüfuz eden kir veya yağ olmadan emilir, böylece tuşların sadece nemli bir bez kullanılarak kolayca silinmesini sağlar.

 

Sınıfındaki en yenilikçi dijital piyano klavye mekanizması olan Responsive Hammer III, akustik piyano mekanizmalarının “Let-Off” özelliğini simüle ediyor.

Bu ince “çentik” hissi, bir kuyruklu piyanonun tuşlarına yavaşça basıldığında hissedilir ve deneyimli piyanistler tarafından pianissimo vuruşlar çalınırken maksimum seviyede kontrol ve hassasiyet sağlaması açısından önemlidir.

 “Japonya'nın ilk piyanoları” olarak ün kazanan Shigeru Kawai enstrümanları, dünyanın her yerindeki konser salonlarının ve müzik kurumlarının sahnelerini süslüyor ve olağanüstü ton netliği ve olağanüstü dinamik aralıkları için ödüllendiriliyor.

CN301 amiral gemisi Shigeru Kawai SK-EX konser piyanosunun görkemli tonunu yakalar. Bu eşsiz enstrüman, Japonya, Ryuyo'daki Shigeru Kawai Piyano Araştırma Laboratuvarı'nda Usta Piyano işçileri tarafından el yapımıdır ve sınıfındaki en iyi enstrümanlardan biri olarak kabul edilir.

Ek olarak CN301, Kawai’nin, Chopin, Tchaikovsky ve Rubinstein uluslararası piyano yarışmalarında olduğu gibi prestijli etkinliklerde profesyonel piyanistler tarafından seçilen, çok beğenilen EX konseri kuyruklu piyanonun kendine özgü sesine de sahiptir.

Hem SK-EX hem de EX, dijital piyano ton kalitesinde yeni bir standart oluşturmak ve müzisyenlerin her birinin zıt özelliklerini takdir etmelerini sağlamak için gelişmiş Harmonic Imaging ™ ses teknolojisi kullanılarak tam 88 tuş örnekleme ile tam anlamıyla tekrar üretilir.

SK-EX ve EX konser piyanolarının zengin ve etkileyici sesi, CN301'in merkezindedir. Bu birinci sınıf enstrümanların 88 tuşunun tamamı titizlikle kaydedilir, analiz edilir ve yüksek kalitede dijital dalga formları olarak doğru şekilde üretilir. 

Her tuşun bu şekilde ayrı ayrı kaydedilmesi - aynı tonun birkaç farklı nota üzerine gerilmesi yerine - büyük piyanoların eşsiz harmonik karakterini korur ve CN301'in ağırlıklı tuşlarından herhangi birini çalarken duyulan sesin orijinal akustik kuyruklu piyanoya sadakatli bir temsili olduğunu garanti eder.

İyi bir piyanoyu çalarken, klavyeye uygulanan basınç miktarı yalnızca üretilen sesin yüksekliğini değil, aynı zamanda her notanın benzersiz ton karakterini de etkiler. Bu nedenle, her kuyruklu piyanonun gerçekçi bir akustik portresini oluşturmak için, her bir tuş tek tek kaydedilmez, aynı zamanda yumuşak pianissimo’dan, şiddetli fortissimo’ya kadar değişen çok çeşitli ses seviyelerinde de kaydedilir.

CN301, Kawai’nin tescilli Progressive Harmonic Imaging örnekleme teknolojisini kullanarak, klavye boyunca ve tüm dinamik aralık boyunca yumuşak ton geçişleri sağlamak için oldukça ayrıntılı bir akustik portre sunuyor.

Fiyat aralığında rakipsiz olan CN301'in yüksek performanslı 4 hoparlörlü çıkış sistemi, bir akustik piyanonun harmonik spektrumunu üretmek için tasarlanmıştır. Düşük aralıktaki frekanslar cihazın altından iletilirken, orta ve yüksek frekanslar üste monte edilmiş hoparlörler aracılığıyla dışarıya doğru yansıtılır ve böylece bir kuyruklu piyanonun ses projeksiyonunu yakından yansıtan geniş bir ton elde edilir.

Standart USB ve MIDI bağlantı noktalarına ek olarak, CN301 dijital piyanonun desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasını sağlayan entegre Bluetooth MIDI teknolojisine de sahiptir.
Bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşlendikten sonra, CN301 sahipleri geniş bir eğitim, performans ve puanlama uygulaması yelpazesiyle cihazın işlevselliğini kolayca genişletebilir. Özel olarak geliştirilmiş Kawai Sanal Teknisyen kontrol uygulaması, ek adaptörlere veya kablolara ihtiyaç duymadan çekici bir dokunmatik arayüzden çeşitli akustik piyano özelliklerini öğrenmek ve ayarlamak için eğlenceli bir yol sağlar.

Bluetooth® işlevinin kullanılabilirliği, bulunduğu ülkeye bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi için, lütfen Bluetooth MIDI Bilgi destek sayfasına bakın.

CN Serisi’nin fiyat aralığında en gerçekçi dijital piyano olarak ününü güçlendirmek adına eklenen bir özellik de Kawai’nin Grand Feel Pedal System’dir. Bu benzersiz özellik, CN301’in akustik piyano benzeyen orijinalliğini daha da artırmak için Shigeru Kawai SK-EX konser kuyruklu piyanonun amortisör, yumuşak ve sostenuto pedallarının konumunu ve bireysel ağırlıklarını doğru bir şekilde kopyalar. 

CN301’in Boyutsal Kulaklık Sesi (SHS) teknolojisi, kulaklıkla enstrümanınızı dinlerken sesinin derinliğini ve gerçekliğini artırır. Çalıcı, uzamsal konumlarını ayarlayan üç farklı akustik ön ayardan birini seçebilir, aynı zamanda uzun süre kulaklık kullanırken işitsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur. Ek olarak, CN301 çalıcıların optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık tipleri (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) Seçmelerine de izin verir.
 

 

 

 

 

Özellikler:

KlavyeResponsive Hammer III action Piyano Mekanizması 

88 tuş ağırlıklı çekiç sistemi
Sentetik fildişi kaplı beyaz tuş yüzeyleri
Let-off etkisi
Üçlü sensör yapısı

Pedal

Damper (Yarım Pedal Desteği ile)
Yumuşak (Soft)
Sostenuto

   
Piyano SesiProgressive Harmonic Imaging (PHI)

88 Tuşlu Stereo Örnekleme
SK-EX, SK-5, EX model piyanoların sesleri
256 nota polifoni

Piyano Rezonansı

Akustik Rendering
Damper Rezonansı
Tel Rezonansı
Kabin  Rezonansı

Piyano Ayarlarıı

Dokunma Eğrisi (Kullanıcı Dokunma Eğrisi dahil)
Seslendirme (88 tuşlu Kullanıcı Seslendirmesi dahil)
Damper Rezonansı 
Damper Gürültüsü
Yaylı Rezonansı
Engelsiz Dize Rezonansı
Kabin Rezonansı
Anahtar Teslim Etkisi
Geri Gürültü
Çekiç Gecikmesi
Çekiç Sesi
Topboard Simülasyonu
Bozulma Süresi
Bırakma Zamanı
Minimum Dokunma
Streç Ayarlama (88 tuşlu kullanıcı ayarları dahil)
Mizaç
Mizaç Anahtyarı
Anahtar ses Düzeyi (88 tuşlu kulanıcı anahtarı dahil)
Ses seviyesi
Yarım Pedal Ayarı
Yumuşak Pedal Derinliği
Sanal Teknisyen Akıllı Modu (10 ayar)
Ses Sayısı

 45 ses
Reverb6 tip
Brilliance Efekti
Diğer Efektler24 tip
   
Hoparlörler13 cm x 2  low-mid iç hoparlörler
(8 x 12 cm) x 2  mid-high difüzörlü üst hoparlörler
Çıkış Gücü40 W (20 W x 2)
Kulaklık Geliştirmeleri

Spatial Headphone Sound Teknolojisi
Kulaklık Tİpi Seçebilme

Ekran128 x 64 pixel OLED ekran
Tuş KapağıKaydırmalı Kapak
NotalıkKatlanır tip (3 ayarlanabilir pozisyonda)
ÖlçülerGenişlik141,5 cm
Derinlik43.5 cm 
Yükseklik87 cm  [notalık yatık], 104,5 cm  [notalık açık pozisyonda]
Ağırlık47,5 kg
   
Temel Fonksiyonlar

Dual
Split
Four Hands
Transpose
Tuning
Registration
Startup Setting
Low Volume Balance

Dahili ŞarkılarDemo33 şarkı
Piano Müziği29/42 şarkı *
Concert Magic Özelliği176 şarkı
Ders ŞarkılarıBurgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Czerny 100 (Hundert Übungsstücke, Opus 139)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
J.S. Bach: Inventionen
Sonatinen Album 1
Chopin Walzer (Chopin waltzes series 1-19)
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1A
Alfred’s Premier Piano Course Lesson 1B
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
Alfred’s Basic Adult Piano Course Lesson Book Level 1
  

Dahili Kaydedici

Toplam HafızaYaklaşık 90,000 Nota
Şarkı Sayısı10 şarkı
Parçalar2 parça
MetronomZamanlar1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8
Davul Ritimleri100 hazır şablon
   
Bluetooth *Bluetooth (Ver. 5.0; GATT uyumlu)
Bluetooth Düşük Enerji MIDI Özelliği ile uyumlu
Bluetooth Audio
USB KaydediciKaydetme / OynatmaMP3
WAV
SMF (Sadece Oynatma)
Diğer Fonksiyonlar

Overdubbing (Üst üste kayıt)

Bluetooth Audio - USB diske kayıt

  
Uygulama Fonksiyonu

PianoRemote    (iOS/Android)
PiaBookPlayer  (iOS/Android)

BağlantılarKulaklık1 x 1/4", 1 x 1/8" Stereo jacks
MIDIUSB - MIDI, Bluetooth MIDI
Line Out1/4" L/MONO, R [unbalanced]
Line In1/4" L/MONO, R [unbalanced]
USB - MIDI
USB - Bellek 
 
Güç Tüketimi17 W


 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...