KOZMOS KUP-118 BK / Duvar Piyanosu

Adet
KUP-118 BK kodlu KOZMOS ürünüdür.

Kozmos akustik piyanoları eski dönemlerdeki gibi usta el işçiliğiyle ve geleneksel yöntemleri teknoloji ile destekleyerek üretilmektedir. İnsanların hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir piyano için ne kadarlık bir bütçe ayırmayı yeniden tanımlama misyonu ile pazara giriş yapmıştır. Bu misyonumuzdan ilham alarak ve en iyi işçilik tutkumuzla birleştirerek oluşturduğumuz piyanolarımızın olağanüstü değeri sayesinde Kozmos Piyanoları, “profesyonel” fiyatlı olmayan ama profesyonel bir piyano isteyen öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin favorisi haline gelmiştir.

Kozmos akustik piyanolarda kullanılmak üzere Almanya'dan gelen çekiçler ve ünlü Roslau telleriyle birlikte, Kanada’dan gelen masif ladin ses tahtaları dahil olmak üzere Avrupa'dan yüksek kaliteli bileşenler ithal edilip, geleneksel usta işçilikle üretilmektedir. Tüm piyanolarımızda bu usta işçiliğe ek olarak günümüz teknolojisinden de faydalanılarak Japonya ve Almanya'dan gelen CNC makinaları kullanılarak üretim standartı ve kalite unsuru da eklenmektedir.

Kullanım alanlarınıza göre tasarladığımız, birçok farklı ölçü ve boyuttaki kuyruklu piyanolarımızın en küçük modelinde bile, daha dolgun bas frekans tepkileri için benzersiz şekilde eşleştirilmiş masif ladin ağacından oluşturulan ses tahtası ve doğrudan katmanlanmış akçaağaçtan oluşturulan ses köprüleri yüksek kaliteli malzeme ve işçiliğe sahiptir. Tasarımlarımız ayrıca, en bas frekanslı sesten en yüksek frekanstaki seslere kadar tüm aralık boyunca bir ton düzgünlüğü ve karaktere sahiptir.

Kozmos piyanolarının ses tahtalarında mükemmel ton kalitesi sağlayan Kuzey Amerika kökenli masif ladin ağaçları kullanılmaktadır. Ses tahtalarımız hem ton karakteri hem de sesin sürekliliğini (sustain) artırmak için bombeli yapıda olarak, kenarlardan içe doğru kalınlaşan şekilde farklı kalınlık ölçülerindedir. Ayrıca piyanonun sağlamlığını ve mukavemetini sağlayan gövde direkleri, kuyruk çerçevesi özenle seçilmiş birinci-sınıf malzemelerden üretilmiştir.

Bir piyanonun sesinin güzelliğinde üç önemli etken bulunur. Piyanonun ses seviyesi, ses karakteri ve kalite; piyano mekanizmanın sesi üretirken hassasiyeti ve ifadelerinizdeki tutarlı hareketleridir. Her bir Kozmos piyanonun mekanizması geleneksel Avrupa dizaynıyla tasarlanmış ve masif ağaçlardan üretilmiştir. Mekanizma içerisinde bulunan parçalardan her biri 5/100 mm'lik bir hata toleransı ile üretilmiş ve aşırı kullanımdan kaynaklanan deformasyona karşı koymak için sert akçaağaçtan yapılmış yaklaşık 4.500 parçadan oluşur.

Piyanolarımızın klavyeleri, piyanistin daha duyarlı bir dokunuş sağlaması için masif ladin ağacından üretilmekte ve klavye üzerindeki her bir tuş ağırlık ve dengesi için ince ayarlar yapılmaktadır.

Piyanolarımızın çekiçleri performanslarınız anında ifadelerinizi en hızlı şekilde tellere iletecek şekilde dizayn edilmiştir. Mekanizmamızdaki çekiçleride Alman çekiç başlıkları kullanıyoruz ve her özenle seçilmiş akçaağaç veya maun ağacından imal edilmiştir. Çekiç başlıklarındaki keçeler ton kalitesini ve daha uzun ömrü en üst düzeye çıkarmak için çift katmanlı soğuk pres ile yapılmaktadır.

Akustik teoriye göre, bir piyanonun demir şasesi 20 tona kadar tel gerginliği taşımalıdır. Aynı zamanda demir şase tellerin hizalanmasında da önemli bir rol oynar. Piyanolarımızdaki demir şaseler, geleneksel yöntem olan kum ile döküm şeklinde yapılmakta olup, CNC teknolojisi ile işlenmektedir. Bunun üzerine piyanonun büyüleyici görüntüsünü tamamlayacak parlak bronz renk boyalar ile boyanmakta ve uzun yıllar boyunca piyanolarımızın sağlamlık ve dayanıklılığı oluşturulmaktadır.

Yeni geliştirilen gövde kaburga tasarımı, ses tahtasının rezonansını optimize ederek daha verimli tepki, çok daha uzun ses süresi (sustain) ve genel ses karakterinde en bas seslerden en ince seslere kadar çok daha dengeli bir yapı sağlamaktadır.

Bir konser salonunda veya bir okulun oditoryumunda bir piyano bulunuyorsa, burada piyanonun tonun sürekliliği önemlidir. Akort çivilerininn yatak gerginliğini sağlamak ve akortlu kalabilmesini sağlamak için, Kozmos piyanolarının akort çivi yatağı birbirini dik açılarda kesecek şekilde yapıştırılmış 11-kamana sahiptir. Bu katmanlar sert akçaağaçtan oluşturulmuş ve her bir katmanın birleşiminde özel organik tutkallar kullanılmıştır.

Masif ağaçlardan üretildiğinden ağır olan tuş kapağı Soft-Fall kapak sistemi sayesinde istenmeyen kazalara karşı sizleri korumak üzere tasarlanmıştır. Ultra-yavaş “Yumuşak Düşme”sağlayan kapak sistemi, ellerinizi piyanonun tuşları ve kapak arasında sıkışmasından korumak içindir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Mekanizma:

Geleneksel Avrupa Dizayn, Masif Ağaçlar

Mekanizma Rayı:

Aliminyum

Gövde Direkleri:

Gövde Çerçevesine Gömme - Ladin Ağacı

Ses Köprüleri:

Masif Akçaağaç Kapaklı, Dikey Olarak Lamine Edilmiş Akçaağaç

Tuş Kapağı:

Soft-Fall, Kendiliğinden Yavaş Kapanabilen

Aksam:

Masif Pirinç

Çekiçler:

Alman Çekiçler, 2-Katmanlı Soğuk Pres Keçeler

Tuş Yatağı:

Ladin Ağacı

Orta Pedal:

Full sostenuto

Demir Şase:

Geleneksel-Kumla Döküm Demir, CNC ile İşlenmiş, Parlak-Bronz Cila

Tuş Materyali:

Özenle Seçilmiş-Düz Damar Yapılı Ladin Ağacı

Ses Tahtası:

Tamamı Masif, Kuzey Amerika Kökenli Ladin Ağacı

Teller:

Alman Röslau Teller, Bakır-Sarılı Bas Telleri

Akort Çivileri:

Nikel Kaplama Çelik, Kesik Başlıklı

Yükselik:

118 cm.

Renk:

İpeksi Parlak Siyah

Benzer Ürünler
Yükleniyor...