ROLAND JUPITER-X Synthesizer

  • Barkod: Z-2242005279458
  • Kategori: Synthesizer
  • 249.458 TL
  • Havale/EFT ile 241.974 TL
Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
JUPITER-X kodlu ROLAND ürünüdür.

JUPITER YÜKSELİYOR


JUPITER-4'ün 1978'de piyasaya sürülmesinden bu yana, JUPITER adı Roland sesinin ve çalınabilirliğinin zirvesini oluşturdu. JUPITER adındaki Roland synthesizer'lar en gelişmiş ses teknolojilerimizi taşırlar, olağanüstü çalınabilirlik ve üst-sınıf malzemelerden üretilirler.

JUPITER-X, klasik Roland tasarımını ve üstün yapım kalitesini güçlü bir yeni synth ses işlemcisiyle birleştiriyor. Uzun geçmişimizden gelip müzikal türleri tanımlayan sesleri ve tarihimizdeki en çok aranan enstrümanları sadık bir şekilde yeniden yaratır. Birden fazla katman, çok seslilik ve derin pratik kontrolleri sayesinde, sıcak ve ışıldayan devasa, geniş sesler üretebilirsiniz.

 


Efsanevi Sesi ve Tasarımıyla İkonik Synth


61 tuşlu JUPITER-X, Roland ses kalitesi ve tasarımının zirvesidir. Tamamen metal yapısında baştan sona birinci sınıf malzemeler kullanılmıştır ve tamamen yeni hassasiyet özellikli klavyesi şimdiye kadar yaptığımızın en iyisidir. Tanıdık bir düzendeki geniş kontrol dizisi, ister stüdyoda beste ya da ister sahnede performans sergiliyor olun seslerinizi bulmanıza ve kolayca şekillendirmenize izin verir.

 


Klasik Analog'dan Vintage Dijital'e ve Daha Ötesine!


JUPITER-X, uzun geçmişimizden gelen ve müzikal türleri tanımlayıcı efsanevi sesler dönüşmeyi başaran en yeni ses işlemcimizle donatılmıştır. JUPITER-8, JUNO-106 ve SH-101 gibi vintage ve en çok aranan klasiklerimizin yanı sıra yine klasikleşmiş XV-5080 ve modern RD piyanoları gibi dijital enstrümanları üretebilecek kadar esnektir. Ayrıca TR-808, TR-909, CR-78 ve daha fazlası gibi elektronik ve dans müziğinin temelini oluşturan çok sayıda Roland davul makinesine de sahip oluyorsunuz. Modern imkanlara ve derin bir synth ses işlemcisine sahip olmasıyla klasik ekipmanlarla dolu bir stüdyoya benziyor, böylece eşsiz ve sonik ses alanlarını keşfedebiliyorsunuz.

 


Akıllı ve İlham Verici


Harika ve hızlı bir şeye mi ihtiyacınız var? JUPITER-X’in I-Arpeggio'su, sadece size eşlik etmek için değil aynı zamanda size ilham vermek için yapay zeka kullanan yeni nesil bir arpej düzenleyicisidir. I-Arpeggio giriş notalarınızı alır, ritimler, pattern'ler ve tamamlayıcı davul bölümleri, bas yürüyüşleri, akorlar ve belirlenmiş dizilimler oluşturur. JUPITER-X’in beş bölümünün her birinde aynı anda çalışır ve üretilen pattern'ler özelleştirilebilir ve hatta DAW yazılımınıza aktarılabilir. Bunlar altyapı destek parçaları değil - akıllı vuruşlar ve ifadelerle canlı performansa enerji veren, besteciye veya performansçıya yeni kapılar açan özelliklerindendir.

 


Sesin Tatlı Noktasını Bulun


Bilgilendirici ekranına ek olarak, JUPITER-X'in geniş bir dizi büyük, konforlu düğme, sürgü ve butonları vardır. Bu kontroller inanılmaz derecede yumuşak ses geçişleri ve ince değişiklikler için güçlü ve hassas hissiyatla donatılmıştır. Özel efektler bölümü ve synth katmanları arasında hızlı geçiş sayesinde, bir sesin herhangi bir yönünü hemen kontrol altına alabilirsiniz. Bu tarzda doğal, elle kontrol imkanı size o an için doğru ayarları bulmak üzere sesi şekillendirme ve dokunma hissi verir.

 


Polifoninin Gücü


JUPITER-X, synth sesleri için dört ve davullar için bir adet olmak üzere beş bölüme kadar sesi katmanlayabilir. Ses işlemcisi, JX-8P veya JUPITER-8 gibi birden fazla vintage Roland klasiklerini, dolgun katmanlar ve karmaşık altyapı bölümlerini üretebilecek güce sahiptir. SH-101 ve JUNO-106 ile mükemmel bas ve solo seslerini ayrıştırın, JX-8P'nin akışkan yaylı sesleri ile zengin bir RD piyanosunu kaplayın veya JUPITER-8'in canavar synth seslerini oluşturun.

 


Çalmak için En Son Üretilen


İster kişisel bir stüdyo, ister bir profesyonel bir stüdyo ya da bir tur ekipmanı olsun, JUPITER-Xm bulunduğu her yerde en güçlü konuma sahip olacaktır. Sert metal ve birinci sınıf bileşenler, canlı performansın zorluklarına dayanabilecek şekilde dizayn edilirken her zaman sağlam ve hassas bir deneyim sunuyor. Yüksek kaliteli, dengeli bağlantılar ve çoklu pedal girişleri JUPITER-X'yi her duruma hazır hale getirir.

 


Sürekli Genişleyen


JUPITER-X genişletilebilir bir platformun parçası olduğundan, kullanıma sunuldukça yeni içeriklerle güncellenebilir. Aynı zamanda, son derece mobil JUPITER-Xm ile sesleri ve diğer içerikleri doğrudan paylaşabilir.

 


ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Klavye61 Tuşlı (yarı-ağırlaştırılmış klavye ve aftertouch özellikli)
Ses İşlemcisi
ZEN-Core
Various MODEL ses oluşturucusu
Bölümler5 Bölüm (Çalma Bölümleri: 4, Rhythm Bölümü: 1)
TonlarÖn Tanımlı Tonlar: 4,000 ve daha üzeri
Kullanıcı Tonları: 256
Davul Kiti: 90 ve daha üzeri
Sahne256
EfektlerÇoklu-Efektler: 4 sistemde, 90 tipte
Part EQ: 5 sistemde
Overdrive
Reverb: 7 tipte
Chorus: 4 tipte
Delay: 5 tipte
Mic NS / Compressor
Master EQ / Compressor
ArpeggiatorI-ARPEGGIO (Çalma Algılamasıyla Çok Bölümlü Arpeggiator)
Arpeggio Bölümleri
5 bölümlü
KontrollerPitch Bend/Modulation Seviye Sürgüsü
Teker x 2
Görev Atanabilir Sürgü x 2
Görev Atanabilir Anahtarı x 3
BluetoothVer 4.2
Profil Desteği: A2DP (Audio), GATT (MIDI over Bluetooth Low Energy)
Codec: SBC (SCMS-T yönteminin içerik korumasına destekli)
EkranGrafik LCD 128 x 64 noktalı
Hoparlör Çıkış Gücü4 W x 2
HoparlörTam Sürümlü (3.5 x 8 cm) x 2
Tweeter 2 cm x 2
BağlantılarHEADPHONES jak: Stereo minyatür phone tipi (ön), Stereo 1/4-inç phone tipi (arka)
MAIN OUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi
MAIN OUT jak (L, R): XLR tipi
MIC INPUT jak: 1/4-inç phone tipi/XLR tipi
AUX INPUT jak: Stereo minyatür phone tipi
HOLD PEDAL jak
CONTROL PEDAL jak
MIDI bağlantıları (IN, OUT)
USB COMPUTER bağlantısı (AUDIO/MIDI)
USB HAFIZA bağlantısı
Harici HafızaUSB Flash drive (ayrıca satılır)
Güç ÜnitesiAC 117–240 V, 50/60 Hz
Aksesuarlar
Kullanım Kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
Güç Kablosu
Opsiyonlar (ayrıca satılır)Klavye Standı: KS-10Z, KS-12
Pedal: DP serisi
Expression Pedal: EV-5
USB Flash drive (*)

* Piyasada satılan bir USB flash sürücü kullanın. Ancak, piyasada satılan tüm USB flash sürücülerinin çalışacağını garanti edemeyiz.
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK
Genişlik1,090 mm42-15/16 inç
Derinlik447 mm17-5/8 inç
Yükseklik
119 mm
4-11/16 inç
Ağırlık16.9 kg37 lbs 5 oz
Benzer Ürünler
Yükleniyor...