STEINWAY & SONS K-132 Parlak Siyah 132 CM Duvar Piyanosu

Adet
K-132 E/P kodlu STEINWAY & SONS ürünüdür.

1853 yılından beri, Steinway & Sons ürettiği piyanolar ile piyanoda ses, dokunma, güzellik ve yatırım değeri standartlarını belirlemektedir. El üretimi her Steinway & Sons piyano, dünyada nadir rastlanan kalitesi ile ün salmış ve tüm dünyada her 10 konser piyanistinin 9'unun, sayısız piyanistin ve bestecinin seçimi olmuştur. Bir asırı aşan süredir, dünyanın en başarılı ve tanınmış piyanistleri, müzikal dehalarını ifade etmek için Steinway & Sons piyanolarını tercih etmişlerdir. Bir Steinway & Sons piyanoyu çalma zevki ve sahip olma şansı sadece virtüözlere özgü bir ayrıcalık değildir. Konser piyanisti, besteci, müzik eğitmeni ya da sadece amatör bir müzisyen, kim olursa olsun müzik aşkını kusursuz el işçiliği ve sürekli kalite tutkusunu paylaşan herkes için bir Steinway & Sons vardır.Steinway & Sons her zaman en yüksek kalitedeki duvar ve kuyruklu piyanoları üretmeye kendini adamıştır. Sahip olduğu 125 adetin üzerindeki patent ile modern piyano yapısının kurucu firması olmuştur. Her bir Steinway kuyruklu piyano, en yüksek kalitedeki malzemeler ve el işçiliği ile üretilerek eşsiz bir esere dönüşür.

160 yılı aşkın süredir dünyanın en ünlü piyanistleri bir Steinway tarafından sunulan kusursuz ve ilham kaynağı seslere takdirlerini iletirler. Sanatçıların da dahil olduğu Steinway ailesi klasikten jazz'a, müzik tiyatrolarından pop müziğe kadar tüm müzik tarzlarında performanslarını sunarlar – işte bu insanların tümü Steinway & Sons markasının efsanesinde birleşmiştir. Tüm dünyada konser piyanistlerinin %98' i Steinway kullanmayı tercih etmiştir. Bunun yanında, bir Steinway sahibi olmanın veya bir Steinway'i çalmanın verdiği keyifi almak için sadece profesyonel olmaya gerek olmadığını söylemeliyiz. Çünkü; Steinway modelleri müziğe olan tutkuyu, işçiliği ve dayanıklılığı yumuşak bir noktada paylaşan herkes içindir.

Bir Steinway piyanonun ses tahtası aynı kemanlarda olduğu gibi işlenmiş, 8 mm - 5 mm kalınlığında sık damar yapılı, Sitka ladin ağacından yapılmaktadır. Bu dizaynın sese doğrudan etkisi vardır. Çerçeve, özenle seçilmiş sert akçaağaçtan 13 kat lamine edilmekte; iç ve dış çerçevesi bu laminasyon ile tek parça olarak üretilmektedir. Akort burgularında ise karşımıza çıkan Hexagrip patentli tasarım, 7 kat lamine edilmiş sert akçaağaç ve bubinga ağaçlarından oluşmaktadır. Bu ağaçların damarları simetrik olarak 45 ve 90 derece olarak tasarlanmış olup, pinlerin tellerin yüksek çekiş gücü altında çok daha yumuşak hareket etmesine olanak sağlamakta ve çok daha uzun süreli akort tutmasını sağlamaktadır. Bütün bunlar Steinway & Sons'ı dünyanın en iyi piyano markası yapan özelliklerden sadece bir kaçıdır.

Karşınızda en yüksek standartlara sahip bir duvar piyanosu: K-132, mükemmel denge ve geniş ses yelpazesinin kusursuz uyumunun bir sonucu. Bu piyano, Steinway konser piyanolarıyla aynı malzemeler kullanılarak üretilmiştir.

 

Teknik Özellikler:

Yükseklik132 cm
Genişlik154 cm
Derinlik67 cm
Ağırlık273 kg
Üretim YeriHamburg, Almanya


 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...