KAWAI KDP120W Beyaz Dijital Duvar Piyanosu (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Adet
KDP120W kodlu KAWAI ürünüdür.

Responsive Hammer Compact II teknolojisi ile geliştirilmiş klavye, geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanmaktadır.

Eklenmiş olan üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığını artırıyor ve pek çok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemcisinin aksine; basılan tek bir notayı, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli olarak "katmanlı" hale gelmesini sağlıyor.

Shigeru Kawai SK-EX Konser Grand piyano, piyano sanatının gelişmesindeki bir sonraki adım olarak tasarlandı. 'Dünyanın önde gelen Japon piyanosu' olarak ün kazanan Grand piyanolar, konser salonları ve müzik kurumlarını onurlandırarak, olağanüstü netlik ve dinamik aralıkları ile evrensel müziği desteklemektedir.

Kawai'ye ait Responsive Hammer Compact II teknolojisi her tuşun kaldırılma hızını izlemektedir. Bu durum, karakteristik piyano seslerinin serbest bırakılmasını etkileyerek, staccato ve legato çalma arasında daha geniş bir ifade yelpazesi sunar.

SK-EX, profesyonel piyanistler tarafından sık sık Chopin, Tchaikovsky ve Rubenstein Uluslararası Piyano Yarışma’ları gibi prestijli etkinliklerde kullanılmak seçildi. Gerçekten muhteşem ses tonuyla ve olağanüstü duyarlı dokunuşuyla SK-EX, tek bir sözcükle ile eşsiz olarak tanımlanabilir.

 

Piyano hissiyatını ve tonunu, olağanüstü SK-EX ve EX Konser Grand piyanolarının zengin etkileyici seslerinden alan KDP120, birinci sınıf bir akustik piyanonun 88 tuşunun da Harmonic Imagining teknolojisi ile titizlikle analiz edilip, özenle kaydedilerek, dijital notalara en doğru şekilde yansıtılmıştır. Dolayısıyla, her bir tuşun verdiği notayı doğru kılmak, bu büyüklükteki akustik piyanoların eşsiz harmonik karakterini de korur. Böylece, KDP120 ile performans sergileyen bir konser sanatçısının herhangi bir tuşa basarken duyurduğu ses, orijinal akustik kaynağın sadık bir temsilidir.

İyi bir piyano çalarken klavyeye uygulanan basınç miktarı, sadece üretilen sese değil aynı zamanda her bir notanın eşsiz ton özelliğini de etkilemektedir. Bu nedenle, Kawai SK-EX Grand piyanonun gerçekçi bir akustik yansımasını oluşturabilmek için, her bir tuş tek tek kaydedilmekle kalmamakta, ayrıca çeşitli tuş hassasiyet noktalarında (en düşük-en yüksek) belirli aralıklarla da kaydedilmektedir.

KDP120'de, klavye ve tüm dinamik aralıklar boyunca düzgün ve doğru ton geçişleri sağlamak için; Kawai'nin tescilli harmonik görüntüleme ses teknolojisi Harmonic Imagining kullanarak, oldukça ayrıntılı bir akustik portre sunmaktadır.

KDP120'un güçlü dijital efekt motoru sayesinde bir resital odasının, canlı sahnenin veya konser salonunun akustik ortamını dijital piyanolara yansıtan, ek yansıtma efektleri ile piyanonun temel sesleri daha da geliştirilir ve performanslar mükemmel bir şekilde hayata geçirilmektedir.

Sonuç; nefes kesen gerçekçilik, özgünlük sağlayan zengin ve canlı piyano tonu!

 

KDP120'nin 40 watt gücündeki yüksek kalite hoparlörleri , orta ölçekli bir odayı müzikle doldurmaya yeter de artar bile.

Dahası; piyanonuzu düşük ses seviyelerinde kullanırken ​Kawai'nin yeni Low Volume Balance teknoloji devreye girer. Bu sayede düşük tuşeli çalımda bile bütün notalar tane tane, net bir şekilde duyulur.

USB-MIDI ve standart MIDI konektörlerine ek olarak KDP120, entegre Bluetooth MIDI teknolojisine sahiptir ve dijital piyanonun, desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasına izin verir.

KDP120'yi telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirdikten sonra PianoRemote ve PiaBookPlayer uygulamalarını kullanarak cihazınızı kolayca kontrol edebilir, cihazın içindeki eğitim şarkılarının notalarını eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

KDP120, Kawai'nin iOS ve çeşitli Android cihazlarla çalışan PianoRemote uygulamasıyla uyumludur. Bu uygulamayı kullanarak, piyanonuzun Bluetooth özelliği ile kablosuz şekilde akıllı cihazlara bağlanarak, son derece pratik bir şekilde piyanonuzun sesleri arasında geçiş yapabilir, tüm yapılandırma ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

KDP120 ayrıca Kawai'nin PiaBookPlayer uygulamasıyla da uyumludur. Bu uygulamanın içeriğinde bulunan 370'ten fazla eserin notalarını takip edebilirsiniz. Üstelik piyanonuzun orta pedalını kullanarak ellerinizi piyanodan çekmeden kolayca nota sayfalarını da çevirebilirsiniz.

KDP120'nin kullanışlı ders fonksiyon özelliği sayesinde piyano çalışmak isteyen kullanıcılar Czerny, Burgmüller ve Beyer etüd koleksiyonunu kullanarak, klasik piyano çalışmasına veya popüler Alfred Temel Piyano ders kitaplarından zamana dayanan standartları öğrenmesine olanak tanır.

Her etüde veya şarkının sağ ve sol bölümleri, zamanlamayı ve ritmi iyileştirmeye yardımcı olan yerleşik metronom ve ayarlanabilir tempo kontrolleri ile ayrı ayrı uygulanabilir.

Gerçekçi akustik piyano seslerini tamamlayan KDP120 ayrıca dijital piyanolar, organlar, harpsichord, vibraphone ve telli çalgılar gibi ek enstrüman sesleri seçenekleri de sunar.

İkili çalma modu ile yaratıcılığı ortaya çıkaracak daha karmaşık bir ses elde edebilmek için akustik piyano sesi ile telli çalgılar gibi birbirinden farklı iki ses türünün birlikte çalınmasına izin verir.

KDP120'nin Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi, kulaklık ile dinlerken piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırmaktadır. Piyano sesinin mekansal konumlandırılmasını ayarlayan üç farklı akustik ön ayarından birini seçebilir, bu sayede de uzun süreli çalımda işitsel yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz.

Buna ek olarak, KDP120, optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık türlerini (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) seçmelerini de sağlamaktadır.

 

Fiyat aralıkları göz önünde bulundurulduğunda KDP120'nin en gerçekçi dijital piyanardan biri olma özelliğini güçlendiren Kawai Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi'dir. Bu benzersiz özellik, KDP120'nin akustik piyano benzeri özgünlüğünü daha da geliştirmek için bir Shigeru Kawai SK-EX model piyano pedallarının konumunu ve ağırlıklandırmasını kopyalayarak, yansıtmaktadır.
 

KDP120'nin Responsive Hammer Compact II Keyboard Action (RHCII) klavye mekanizması; dijital bir piyanonun, akustik bir Grand piyanonun ayırt edici dokunuşuna sahip olabilmeniz üzere geliştirildi. Oldukça beğenilen RH klavye mekanizması temel alınarak, yaysız teknolojisi ve dayanıklı yapısı ile pürüzsüz, doğal ve son derece klasik bir akustik piyano çalma deneyimine sahip olabilirsiniz.

Kawai'nin dijital piyano serilerinden yeni KDP120'nin başlıca öne çıkan özellikleri arasında Responsive Hammer Compact II klavye aksiyonu, 88 tuşlu muhteşem Shigeru Kawai SK-EX Grand piyanoya ait örnek sesler, Bluetooth® ve USB bağlantısı ile PianoRemote ve PiaBookPlayer gibi uygulamalara erişim imkanı sayılabilir.

Tıpkı akustik piyanolarda daha ağır bas çekiçleri ve daha hafif tiz çekiçleri kullandığı gibi, RHCII klavye mekanizmasında da çalma aralığına uygun, derecelendirilmiş farklı çekiç ağırlıkları kullanılmaktadır. Bu tür detaylar, seçici bir piyanistin bile taleplerini karşılamak için hassas tuşe kontrolünü korurken, ayrıca yüksek tuşeli pasajlarda da daha fazla istikrar sağlamaktadır.

Teknik özellikler

Klavye・ Responsive Hammer Compact II action Piyano Mekanizması 
 • 88 tuş ağırlıklı çekiç sistemi
 • Mat tuş yüzeyleri
 • Üçlü sensör yapısı
Pedal
 • Damper (Yarım Pedal Desteği ile)
 • Yumuşak (Soft)
 • Sostenuto
   
Piyano SesiHarmonic Imaging (HI)
 • 88 Tuşlu Stereo Örnekleme
 • SK-EX model piyanonun sesleri
192 nota polifoni
Piyano Rezonansı
 • Damper Rezonansı
Piyano AyarlarıVirtual Technician (Sanal Teknisyen) [13 parametre]
 • Touch Curve
 • Voicing
 • Damper Resonance
 • Hammer Delay
 • Topboard Simulation
 • Decay Time
 • Release Time
 • Minimum Touch
 • Stretch Tuning
 • Temperament
 • Temperament Key
 • Half-Pedal Point
 • Soft Pedal Depth
Ses Sayısı15 Ses
Reverb6 tip
Brilliance Efekti
   
Hoparlörler12 cm x 2 
Çıkış Gücü40 W (20 W x 2)
Kulaklık Geliştirmeleri
 • Spatial Headphone Sound Teknolojisi
 • Kulaklık Tİpi Seçebilme
EkranYok
Tuş KapağıKaydırmalı Kapak
NotalıkKatlanır Tip
ÖlçülerGenişlik136 cm
Derinlik40.5 cm 
Yükseklik85,5 cm  [notalık yatık]
Ağırlık37 kg (280 lbs.)
   
Temel Fonksiyonlar
 • Dual
 • Four Hands
 • Transpoze
 • Tuning
 • Low Volume Balance
Dahili ŞarkılarDemo15 şarkı
Concert Magic40 şarkı
  
Ders ŞarkılarıBurgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
  
Dahili KaydediciToplam HafızaYaklaşık 10,000 Nota
Şarkı Sayısı3 şarkı
Parçalar1 parça
MetronomZamanlar1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8
Davul RitimleriYok
Bluetooth *Bluetooth (Ver. 4.1; GATT uyumlu)
Bluetooth Düşük Enerji MIDI Özelliği ile uyumlu
Aplikasyon BağlantılarıPianoRemote (iOS/Android)
PiaBookPlayer (iOS/Android)
AdaptörKawai PS-154
BağlantılarKulaklık1 x 1/4", 1 x 1/8" Stereo jacks
MIDIUSB - MIDI, Bluetooth MIDI
Line Out-
Line In-
USB - MIDI
USB - Bellek -

 

Kawai KDP120 Kurulum Videosu İçin Tıklayınız

Benzer Ürünler
Yükleniyor...