Behringer MONOPOLY / Synthesizer

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
MONOPOLY kodlu BEHRINGER ürünüdür.

1980'ler elektronik müzik için inanılmaz bir on yıldı. Vince Clarke gibi sanatçılar ve Depeche Mode gibi gruplar, Just Can't Get Enough ve People is People gibi hitler yaratarak, synthesizerları harika bir etki yaratmak için kullandılar.
''Hangi synthesizer modellerini kullanmış olabilirler?'' diye sorabilirsiniz. Raflardan kaldırılmadan önce sadece 3 yıl boyunca mevcut olan ve gerçek bir koleksiyoner klavyesi haline gelen MonoPoly synth'den başkası değildi. Bugün, Behringer MONOPOLY modelini yeniden üreterek 80'lerin eşsiz tonlarını 21. yüzyıla taşıyor. Bu, orijinaline son derece yakın, uygun fiyatlı ve hatta daha fazla özellik dolu bir saygı duruşudur. İnanılmaz bir incelik ve kolaylıkla akla gelebilecek her türlü sesi canlandırın. Saf analog sinyal yolu, 80'li yılların VCO, VCF ve VCA tasarımlarının yanı sıra otantik MonoPoly devresine dayanmaktadır. MONOPOLY ile efsanelerin ruhunu birleştirerek kendi zamansız klasiklerinizi yaratın.

Orijinaline sadık analog devre, 4 VCO ve monofonik, çift sesli ve 4 sesli polifonik çalma tarzları için inanılmaz derecede esnek tuş modları dahil olmak üzere MONOPOLY'nin mühendisliğinde büyük özen gösterilmiştir. MONOPOLY'ye ultra esnek ses şekillendirme kabiliyetini kazandıran ve klasik elektronik müziği andıran tonları yeniden yaratmanıza izin veren ayrıntılara verilen bu son derece odaklanmış dikkattir. Çok sayıda harika tonu, hayal gücünüzün uzak noktalarından tam rüya gibi bir ambiyansa kadar uygulama yeteneği verir.

80'lerde progresif rock, wave ve synth-pop'ta ortaya konan synthesizer parçaları klasik hale geldi ve diğer birçok sanatçıya ilham verdi. MONOPOLY, tüm bu sihri yeniden yaratmanıza veya sizi başlı başına bir efsane haline getirecek inanılmaz ve orijinal sesler tasarlamanıza izin verir!

Tıpkı selefi gibi, MONOPOLY, her biri üçgen, reverse sawtooth, pulse modülasyonu ve pulse genişliği gibi dört değiştirilebilir dalga şekline sahip VCO ile birlikte gelir. Her VCO'nun oktavı, seviyesi ve akordu, ilgili düğmeleri ile ayrı ayrı ayarlanabilir. VCO'ları PWM moduna ayarlamak, sinyali daha gelişmiş ses oluşturma için dört seçilebilir dalga formu ve ayarlanabilir frekans ile iki analog LFO'dan birine yönlendirmenize olanak tanır. VCO'ları farklı dalga biçimleriyle bir araya getirin ve dinleyicilerinizin tüylerini diken diken edecek devasa bas notaları elde etmek için biraz çapraz modülasyon ekleyin.

MONOPOLY, her biri kendi ADSR'sine sahip bir VCF ve VCA içerir; bu, kısa ve vurmalı veya uzun ve atmosferik notlar oluşturmak için zarfın şeklini ayarlamanıza izin verir. Noise kontrolü ile biraz White Noise bile ekleyebilirsiniz. Bu, dalga formlarınızı çarpıcı bir şekilde renklendirir ve sesleriniz üzerinde tam kontrol sağlayarak tonunuzu istediğiniz gibi şekillendirmenize izin verir. Rezonansı tam doğru miktara ayarlarken VCF üzerindeki Cuttoff düğmesini soldan sağa doğru kaydırın ve notunuzun bir sonraki siberpunk destanınızda doğru atmosferi yaratmak için mükemmel olan alçak bir gürlemeden cızırdayan bir kreşendoya dönüşmesini dinleyin.

Tuş Atama Modu bölümü ile MONOPOLY'nin nasıl çalışacağını, bir tuşa basıldığında dört VCO'yu aynı anda çalan Unison modunda, Polifonik modda veya VCO'ları nota sayısına göre paylaşan Unison/Share modunda olup olmadığını seçebilirsiniz. Tek bir tuşa basarak karmaşık armoniler oluşturmak için bir Akor Hafızası modu da vardır. Poly modunda başlayın, hold düğmesine basın, akorunuzu çalın ve Chord Memory düğmesine basın. Artık o akoru tek bir tuşla çalabileceksiniz. Tüm bu modları bir sonraki prodüksiyonunuzda birleştirin ve kalabalığı gerçekten harekete geçirecek gerçekten harika bir şarkıya sahip olma yolundasınız.

Rakamları isteyenler için, MONOPOLY'nin tamamı eğilebilir bir ön panele yerleştirilmiş, son derece sezgisel bir formatta yerleştirilmiş 62 düğme ve kontrol butonu vardır. Bu da müziği yaratmanıza neşe katar. MONOPOLY ayrıca MIDI'nin yanı sıra filter cutoff, osilatör aralığı ve CV/Gate'i kontrol etmek için çoklu giriş ve çıkışlar içerir.

Modern synthesizer evrimi, 1919'da Lev Termen (Léon Theremin olarak da bilinir) adlı bir Rus fizikçinin ilk elektronik müzik enstrümanlarından biri olan Theremin'i icat etmesiyle başladı. Performansı sergileyen sanatçının elini enstrümanın anteninin yakınında hareket ettirerek çalınan basit bir osilatördü. Theremin'in kullanımının olağanüstü bir örneği, Beach Boys'un ikonik hit parçası “Good Vibrations”da duyulabilir.

 

 

Teknik Özellikler

Modlar

Akor hafızası, tek sesli mono, tek sesli paylaşım

Tür

 

Analog

Osilatörler

4 (32.7 Hz - 4.186 Hz)

LFO
MG1 / 0.1 Hz - 20 Hz

MG2 / 0.1 Hz - 30 Hz

VCF / Low passfilter, 24 dB/ oct. slope

ENVELOPE
VCA, VCF

MIDI Kanalları

16 Kanal

Bağlantılar

MIDI Giriş / Çıkış / Geçiş
5 Pimli DIN

USB (MIDI)

B Tipi USB Kablosu

Master (ana) Çıkış

 

1 x 1/4" TS, dengesiz (unbalanced)

Maksimum Çıkış Seviyesi

+6 dBu

İç direnç

700 Ω

Kulaklıklar

1 x 1/4" TRS, stereo

Maksimum Çıkış Seviyesi

-2 dBu

Boyutlar ve Ağırlık

Boyutlar (Y x G x D)
90 x 648 x 361 mm (3,5 x 25,5 x 14,2")

Ağırlık
10,3 kg (22,7 lb)

 

 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...