ROLAND VT-12-OR Vocal Trainer

  • Barkod: Z-2242005553435
  • Kategori: Vokal Efektleri
  • 8.850 TL
  • Havale/EFT ile 8.584 TL
Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
VT-12-OR kodlu ROLAND ürünüdür.

CEP BOYUTUNDA VOKAL EĞİTİM ARACI

 

 

 

 

 

 

Müzik okullarından ev kullanımlarına, kayıt stüdyosundan kulis ve soyunma odasına, VT-12 cep boyutunda ve rahat taşınabilir vokal koçunuz. Sizin vokal becerileri geliştirmeye yönelik alıştırmaları ve sesinizin ısınmasına yönelik alıştırma çeşitliliği ile, VT-12 size ilerlemenizi görselleştirmek için ekranıyla gerçek zamanlı analiz sağlar. Işıklı ses basamaklarını ölçer ve görüntüler. Hatta iki kişilik kullanımda eşit tonlar arasında uyum eğitimi için aynı anda iki şarkıcı algılayabilir.VT-12 ayrıca, Berklee Basın (Dünyaca ünlü Berklee College müzik yayıncılık bölümü), artı dünya standartlarında Concone klasik vokal derslerinden 50 etüdle birlikte kitabına dayalı dahili ses rehberlerinde destek parçaları vardır.


 

• Yarım ses basamakları ile artan ses kontrolü

 

• İki farklı şarkıcıyı aynı anda algılayabilme ve aynı ton yada harmoni uyum denetimi sağlayabilme

 

• Dahili hafızasında ses dosyası olarak kılavuz vokaller ve destek parçaları, artı Berklee Kitabıvile dahili ses egzersizleri; ısınma ve temel-seviye egzersizler için

 

• Dünya standardı Concone Op. 9 50 Etüd Dersleri klasik sesli piyano eşliği ve melodi kılavuzlu çalışmaları, VT-12 kılavuz melodi sesleri ve sizin seslerinizi aynı anda ölçebilme

 

• Performansınızı duyarak kullanım fonksiyonları

 

• Şarkı kayıdı ve diğer ders içeriği için REC Girişi (stereo mini)

 

• Tap tempo ile Metronom Kontrolü

 

• Masaüstü kullanım için dahilinde özel standı

 

• İki adet AA boyutunda pil ile çalışır (alkalin veya Ni-MH şarj edilebilir)

 

• Siyah, metalik turuncu, ve aqua mavi: Üç renk seçeneği

 

 

 

Notanız Görünür Olsun

 

 

 

Şarkı söylediğinizde VT-12 tonunuzu tanımlar ve eş zamanlı olarak yarım ton kademeli aydınlatmalı ton gösterge ekranında hızlıca ve dengeli olarak gösterir. Bu gösterge doğru tona yaklaştığınızda parlar, uzaklaştığınızda ise kararır. Eğer rehber bir tonla çalışıyorsanız bu ton ekranda görünür. Doğru tonu duyabilmek için rehber tonu tuş ile çalabilirsiniz (24 yarım ton aralığında). Kişisel egzersizlerin yanı sıra vokal eğitmenleri içinde öğrencilerinin doğru tonda söyleyip söylemediğini gösteren mükemmel bir cihazdır.

 

 

 

Armoni Kontrolü

 

 

 

VT-12'i tek başınıza kullanmak zorunda değilsiniz! Eğitmeninizle ya da diğer vokal dostunuzla birlikte egzersiz yapabilirsiniz, VT-12 iki sesi aynı anda tanımlayarak nota isimlerini gösterir. Dahili 3 ton tanımlama modu vardır; MONO EQUAL (There are three pitch-detection modes onboard: MONO EQUAL (eşit aralıklar kullanarak tek ses tanımlama); CHORD EQUAL (eşit aralıklar kullanılarak iki ses tanımlama) ve CHORD JUST (sadece entonasyon/major kullanarak iki ses tanımlama). Koro üyeleri ve akapella grupları VT-12 kullanarak armonilerinin doğruluğunu görsel olarak kontrol edebilirler.

 

 

 

Tempo Kontrolü

 

 

 

Şarkıcılar için doğru ton kadar zamanlamada oldukça önemlidir. VT-12’nin dahili metronomu zamanlama becerilerini geliştirmek için mükemmel bir yardımcıdır - sadece elinizle değer girerel yada tap tempo özelliği ile zamanı belirleyin. Vokal dersleri sırasında eğitmenler öğrencilerinin zaman algısını geliştirmek için egzersizler esnasında metronom eşliğinde upbeat veya diğer ritmik yapılarda el çırpmalarını isteyebilir. Bu özelliğin kullanımı sırasında tuner özelliğide eş zamanlı olarak çalışabilemektedir bu sayede metronomu takip ederken doğru tonda şarkı egzersizleri yapmaya devam edebilirsiniz.

 

 

 

Berklee Press'ten Vokal Dersleri

 

 

 

VT-12 içeriğinde Berklee Press (Berklee Müzik Koleji'nin yayın kuruluşu) tarafından geliştirilmiş kitap ve ses dosyaları barındırmaktadır. Vocal Workouts for the Contemporary Singer önemli fiziksel esneme egzersizleri (ilüstrasyonlu), nefes kontrol ve vokal bakım ipuçları ve daha fazlasını içerir. Dahili audio ısınma egzersizleri arasında kaydırmalar, beşli inişler ve farklı müzik tarzlarına uygun vokal ve eşlik şarkıları bulunmaktadır. Dahili ısınma egzersizleri içerisinde ses kaydırmalar, inici beşliler ve diğerleri de mevcuttur. Ayrıca dahili alıştırma şarkıları, kılavuz vokaller, farklı tarzlarda altyapılar da var. Eksiltilmiş altyapıların yanısıra iki ve üç part armoni egzersizleri sayesinde şarkılardaki part'ları susturarak da egzersiz yapabilirsiniz. Isınma alıştırmaları ve giriş seviyesi egzersizlerde, VT-12 kılavuz vokalin söylediği notaları ve sizin söylediğiniz notaları aynı anda göstermektedir.

 

 

 

Klasik İçerik

 

 

 

VT-12'de dünya standartı Concone Op. 9 Fifty Lesson klasik vokal egzersizleri bulunmaktadır. Her 50 etüd orta tonalitedeki sesler için gerçek zamanlı ton gösterimi ve piyano eşlikli rehber melodilere sahiptir. Dilerseniz rehber melodiyi kapatıp sadece piyano bölümlerine eşlik edebilirsiniz. Buna ek olarak klasik vokal eğitimi için Hal Leonard tarafından yayınlamış G. Schrimer koleksiyonundan 24 İtalyanca Şarkı ve Arialar bulunmaktadır.

 

 

 

Öz Değerlendirme

 

 

 

Dahili ısınma egzersizleri ve şarkıları çaldığınızda VT-12 perfroamnsınızı değerlendirebilmeniz için sesinizi otomatik olarak kaydeder. Geri dinlemek için REVIEW butonuna basın*.REVIEW özelliği ile zamanlama çalışmalarınızıda değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

VT Deneyiminizi Genişletin

 

 

 

VT-12 ayıt fonsiyonu ders ve egzersizlerinize diğer cihazları kolayca entegre etmenize olanak tanır. REC IN girişi üzerinden MP3 veya CD çalar bağlayarak kullanıcılar kendi içeriklerini VT-12'ye ekleyebilirler. On kayıt lokasyonunun herbirine 10'ar dakikalık kayıtlar yapabilirsiniz. Kayıt süreci oldukça kolaydır; müzik çalar cihazınızı REC IN girişine bağladığınızda VT-12 otomatik olarak kayıda hazır moda geçer. Kolayca 10 bölümden birini seçin, Start/Stop tuşuna basın ve harici cihazınızı başaltın. Bitirdiğinizde tekrar Start/Stop tuşuna basın. işte bu kadar kolay! Ardından kayıt ettiğiniz şarkı ile birlikte performansınızı kaydedebilir ve REVIEW butonu ile gelişiminizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Tuner 
Akort AralığıC2 (65.4 Hz) den A5 (880.0 Hz)'e
Akort Doğruluğu+/-1 cent
Referans TonReference Ton A4 = 415 den 465 Hz'e (1 Hz adım)
Referans Ton AralığıA3 – G#5 (Kromatik dizide 24 nota)
Metronom 
Tempo30 to 250
Doğruluk+/-0.1 %
Kullanıcı Şarkıları 
Şarkı UzunluğuMaksimum 10 dk (her şarkı)
Şarkı SayısıMaksimum 10 şarkı
Girişler/Çıkışlar 
Nominal Giriş SeviyesiREC IN jack: 0 dBu
Giriş EmpedansıREC IN jack: 9.5 k ohms
Çıkış SeviyesiOUTPUT/PHONES jack: 15 mW + 15 mW (In case 16 ohms load)
Önerilen Yükleme Empedansı16 ohms veya daha fazlası
Diğer 
HoparlörMono
BağlantılarOUTPUT/PHONES jack (Stereo miniature phone type) REC IN jack (Stereo miniature phone type) DC IN jack
Ekran7 bölüm, 3 karakter (LED) ton belirteci
Güç ÜnitesiAlkalin pil (AA, LR6) veya Şarj Edilebilir Ni-MH pil (AA, HR6) x 2, AC adaptor (PSB-6U: ayrı satılır)
Akım Gücü380 mA
Devamlı Kullanım Halinde Beklenen Pil ÖmrüAlkaline (AA, LR6): yaklaşık 6 saat * Bu değerler pil özellikleri ve gerçek kullanım koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
AksesuarlarAlkalin pil (AA, LR6) x 2 DoReMi sayfası Kullanım Kılavuzu Egzersiz Rehberi Şarkı Listesi
Opsiyonlar (ayrı satılır)Taşıma kesesi (OP-RP1) AC adaptor (PSB-6U)
Ölçüler ve Ağırlık 
Genişlik70 mm
2-13/16 inches
Derinlik134 mm
5-5/16 inches
Yükseklik28 mm
1-1/8 inches
Ağırlık150 g
0 lbs. 6 oz.
Yükleniyor...