Focal CLEAR MG PROFESSIONAL Stüdyo Referans ve HiFi Kulak Üstü Kulaklık

Adet
CLEAR MG PROFESSIONAL kodlu FOCAL ürünüdür.

Clear Mg Professional, seçici ses mühendisleri ve yapımcıları için üretilen olağanüstü profesyonel bir kulaklıktır. Bu arkası açık kulaklıkların 1 5/8" (40 mm) tam aralıklı hoparlör sürücülerini M şeklinde ters çevrilmiş kubbelerle donatmak için; Focal mühendisleri yeni bir malzeme tasarladı: bir magnezyum koni. Bu, aşırı hassasiyet sunar.Ton dengesi dikkat çekicidir , tüm ses spektrumunda bas artikülasyonu ve ayrıntı seviyesi gibi.Yüksek performanslı teknolojilere ek olarak, Clear Mg Professional etkileyici konfor ve benzersiz bir estetik imza sunar.Kafa bandının kıvrımı, yüksek dirençli hafızalı köpük kulaklık yastıkları, eşit dağıtılmış ağırlık... Kulaklık taktığınızı unutmanız için her şey basit ve hafif hale getirildi. Bu arada, kulaklık kapaklarındaki “honeycomb” imzasıyla birleşen siyah ve kırmızı renkler, modern bir dokunuşu sunuyor.

Clear Mg Professional, magnezyum 'M' şeklindeki ters çevrilmiş kubbelere sahip 1 5/8” (40 mm) tam aralıklı hoparlör sürücüleri içerir. Çerçevesiz 1" (25mm) çaplı ve 1/4" (5,5mm) yüksekliğindeki bakır ses bobini ile birleştirilen bu yepyeni koni sayesinde, ses deneyimi son derece hassas hale getirilerek tüm spektrumda etkileyici ayrıntılar sunarken, mükemmel ton dengesini oluşturur.

Çevrenin esnekliği hafiflik, dolayısıyla özellikle basta daha fazla dinamik ve etki sunar. Kulaklığın içindeki açık ızgara, olumsuz etkileri daha da azaltmak için koninin 'M' profilini yakından takip eder. 24kHz'lik bir kesinti ile, yüksek frekanslar son derece doğrusaldır ve geçici sinyallere uyulur. Kulaklıklar, tavizsiz ve daha da hızlı aktarım kalitesiyle ses sinyalinin yararına ortadan kalkar.

Bu kulaklıkların en iyi şekilde çalışması için bir alışma süresi gerekir.Birkaç saatlik dinleme süresinden sonra doğal olarak kendilerini göstereceklerdir.İşlemi hızlandırmak istiyorsanız, nispeten yüksek bir ses seviyesinde en az 24 saat boyunca çok baslı müzikler çalmanızı öneririz.Bu, hoparlör sürücülerini dengeleyecek ve kulaklığınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak sağlayacaktır.

Kafa bandı tasarımı, başın döndüğü her yerde sabit bir eğri oluşturur. Kulaklıkların ağırlığı eşit olarak dağıtılarak bölgesel basınç noktası olgusu önlenir. Sağlam alüminyum boyunduruk, şık tasarım ve çizilmeye karşı dayanıklılık için yapılandırılmış siyah bir boya ile kaplanmıştır. Geleneksel dikey olarak dönen mekanikler yerine, bunlar daha da fazla konfor için kafa bandı içinde hareket ettirildi. Bu, önemli bas kaybıyla eşanlamlı herhangi bir akustik sızıntıyı önlemek için özellikle kulakların altında mükemmel sızdırmazlık sağlar. Son olarak, son derece dayanıklı hafızalı köpük kulak yastıkları, rahat ve açık hissi tamamlar. 

Kulaklıkların dış yüzeyi, daha sofistike ve zarif bir görünüm için petek desenlidir. Klasisizm ve modernliğin bir karışımı için siyah ve kırmızı kaplama ile geliştirilmiştir. Bu açıklık, uzamsallaştırma hissini teşvik eder ve ses sahnesinin görüntüsünü iyileştirir. Kompakt taşıma çantası, kulaklığın şekline göre ısıyla biçimlendirilmiştir ve aynı renklerde dokunmuştur. Son olarak, iki adet düşük dirençli OFC 24 AWG bakır kablo sağlanır.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLERCLEAR MG PROFESSIONAL
TipÇevresel işitsel arkası açık kulaklıklar
Empedans55 Ohm
Hassasiyet104dB SPL / 1mW @ 1kHz
THD0.25% @ 1kHz / 100dB SPL
Frekans Tepkisi5Hz–28kHz
Hoparlör Sürücüleri15/8" (40 mm) "M" şekilli magnezyum kubbe
Ağırlık450gr
Sağlanan Kablolar16.5 feet (5m) asymmetric cable (1/4" - 6.35mm TRS jack)
3.94 feet (1.2m) asymmetric cable (1/8" - 3.5mm TRS jack)
1/8" (3.5mm) to 1/4" (6.35mm) stereo jack adapter
Yedek Kulaklık Yastıkları 2 x yedek kulak yastığı birlikte verilir
Yükleniyor...