ROLAND GAIA-2 Virtual Analog Synthesizer

 • Barkod: Z-2242005840573
 • Kategori: Synthesizer
 • 48.698 TL
 • Havale/EFT ile 47.237 TL
Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10

GAIA-2 SYNTHESIZER

Sesinizin Şekli


GAIA 2, ilham verici ses yaratımında sonsuz bir evreninin kapısını açar. Dalgalanabilir ve sanal analog synthesizer'ı birleştiren güçlü bir hibrit ses işlemcisiyle donanmış olarak, keşfedilmemiş sonik bölgeye roket atmadan önce temel bilgileri hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kullanıcı dostu panel düzeni, hızlı ses tasarımı için synthesizer iş akışını mantıksal olarak özetlerken, tam boyutlu tuşlar performans göstermeye hazır olduğunuzda olağanüstü çalınabilirlik sağlar. Ve sequencer ve Motional Pad ile, dinamik hareketle dolu karmaşık sesler ve cümleler oluşturmak ve bunları anında değiştirmek kolaydır. GAIA 2 ile sesin şeklini keşfedin ve tüm müzikal vizyonlarınızı hayata geçirin.

 

Öne Çıkanlar

 • Gelişmiş sonik yeteneklere sahip güçlü Roland synthesizer
 • Sezgisel panel düzeni ve uygulamalı iş akışı, synth ve ses tasarımını öğrenmeyi kolaylaştırır
 • Bir dalgalı osilatör ve iki sanal analog osilatör içeren yeni geliştirilmiş hibrit ses işlemcisi
 • Yüksek kaliteli düğmeler ve sürgülerle dolu çekici alüminyum panel
 • Hızlı ses oluşturma için serbestçe atanabilir modülasyon yönlendirmeleri
 • Seslere gerçek zamanlı hareket ve ifade eklemek için Motional Pad
 • Gerçek zamanlı ve adım kayıt seçeneklerine sahip sequencer
 • 53 benzersiz efekt türüne sahip MFX bölümü
 • JUNO Chorus efektleri, Shimmer Reverb, Modulation Reverb ve daha fazlası dahil olmak üzere çoklu tiplere sahip özel Chorus ve Delay/Reverb bölümleri
 • Bilgilendirici yüksek kontrastlı OLED ekran
 • USB hafıza birimi veya harici USB MIDI kontrol ünitesi bağlamak için USB Tip-A bağlantı noktası
 • Bilgisayar ve mobil cihazlardaki müzik yazılımlarıyla iletişim için sınıf uyumlu USB-C bağlantı noktası
 • USB-C bağlantı noktası Roland AIRA cihazlarıyla iletişim için AIRA Link'i de destekler
 • Roland Cloud'da Model Eklentileri ve diğer içerikler için destek (SH-101 Model Eklentisi önceden yüklenmiştir)
 • Roland Cloud Connect ve WC-1 Kablosuz Adaptör (opsiyonel) ile Model Eklentilerini ve Ses Paketlerini kablosuz olarak dinleyin ve indirin

 

 


 

 

+SES İŞLEMCİSİ
Synth konuşabiliyor musun?

 

GAIA 2'nin yeni geliştirilen ses işlemcisi, parmaklarınızın altına hiç bitmeyen bir tonal keşif alanı koyuyor. Geçmiş ve günümüz synth ikonlarından ilham alan tanıdık sesler oluşturun. Ardından, geleneksel analog synth'lerle ifade edilemeyen karmaşık üst tonlara sahip son teknoloji dokuları ortaya çıkarmak için benzersiz phase ve şekil modülasyon araçlarına dalın. Daha aşırı bir şeye mi ihtiyacınız var? Daha fazla kumlu ve güçlü çok modlu filtre bölümündeki Drive düğmesini çevirmeniz yeterli. Vintage synth'leri anımsatan yumuşak tonlardan sinirli, ısırıcı lead'lere ve bilim kurgu ses manzaralarına kadar ne arzu ederseniz edin, GAIA 2 bunu yapabilir.

 

 

 

 

 

+OSCILLATOR 1
Wavetable


Hepimizin bildiği ve sevdiği temel şekilleri tamamlayan GAIA 2'deki dalgalı osilatör bölümü birden fazla dalga formu sunar ve dramatik değişimlerden yavaşça gelişen dokulara kadar her şey için bunlar arasında atlayabilir veya geçiş yapabilirsiniz. Dalgalanabilir osilatörün eklenmesi, karışıma zıt dokular katarak öngörülemeyen ve heyecan verici sonuçlara yol açar.

 


+OSCILLATOR 2 & 3
Sanal Analog


GAIA 2 size tüm zamanların en ünlü analog synth'lerini yeniden yaratmanız ya da daha önce hiç duyulmamış yepyeni sesler üretmeniz için gerekli araçları sunar. İkili sanal analog osilatörler, synthesizer'ın yapı taşlarını sağlayarak geçmiş klasikleri tam bir özgünlükle canlandırmanıza olanak tanır. Ya da tam tersi yönde ilerleyin ve geleceğin tonlarını şekillendirin. Sadece istediğiniz sesi düşünün ve onu hayata geçirmek için ince ayar yapmaya başlayın.


+KONTROLLER
Seslere Dokunun


GAIA 2'nin mantıksal iş akışı ses oluşturmayı hızlı, kolay ve eğlenceli hale getirir. İşlev başına bir kontrol paneli düzeni, yaratıcılığı öldüren menü dalışlarına başvurmak zorunda kalmadan anında programlama sağlar. Ve aerodinamik düğmeler ve beyaz anodize alüminyum panel ile görünüm bile ilham verici. Sahne aydınlatması altında nasıl parladığını görene kadar bekleyin!

 

+EKRAN
Sesi Görün


Öne ve ortaya yerleştirilen bilgilendirici ekran, çıkış ses dalga formunun yanı sıra Motional Pad'in kaydedilen hareketinin yolunu gösterir. Sadece bir bakışla, en karmaşık seslerin içinde neler olduğunu anında kavrayacaksınız.

 

 

 

+ÖN TANIMLI
SH-101


GAIA 2'nin önceden yüklenmiş SH-101 Model Eklentisi ile monofonik efsane, yeni ve heyecan verici olanaklara sahip bir polisynth olarak yeniden doğuyor. 1982'de piyasaya sürüldüğünden beri, küçük ama güçlü SH-101 elektronik müziğin şekillenmesinde önemli bir bileşen olmuştur ve sezgisel arayüzü ve baş döndürücü sesleriyle favori olmaya devam etmektedir.

 

 

 

+MODEL EKLENTİ SES PAKETLERİ
Yeni Sesleri Roland Cloud üzerinden indirin


Roland Cloud'a giriş yapın ve GAIA 2'nizi ek sesler ve sanal enstrümanlarla daha da güçlendirin. Model Eklentileri, önde gelen ses tasarımcıları ve yapımcıları tarafından oluşturulan geniş ve büyüyen bir Ses Paketi seçkisini çalıştırabilir, böylece müziğiniz her zaman güncel kalacaktır.

 

+MODULATION
Yapana Kadar Şekillendir


Modern ses tasarımı esnek ve bol miktarda modülasyon gerektirir. GAIA 2 ile karmaşık modülasyon yönlendirmelerini hızlı ve sezgisel bir şekilde oluşturabilirsiniz. Adım modülasyonu da dahil olmak üzere klasik ve modern dalga şekilleriyle donatılmış iki LFO'nun her birine dört adede kadar parametre atayın. Bu tür zahmetsiz parametre atamaları, fikirleri neredeyse anında seslere dönüştürmenizi sağlar.

 

 

+SEQUENCER
İlham Dizisi


GAIA 2'deki serbest akışlı sequencer ile ilhamınızı kolayca yakalayabilir ve en çılgın vizyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak kayıt yapın, adımları girin ve anında düzenleyin; bunların hepsini çalmayı durdurmadan yapın. Veya yaratıcı ses işlemcinizi spontane müzikal enerji ile ateşlemek için Rastgele Desen özelliğinden yararlanın.

 

Nota bilgilerinin yanı sıra sequencer, pitch ve modülasyon tekerlekleri, düğmeler ve sürgülere yapılan ince ayarlar da dahil olmak üzere panel hareketlerinizi kaydeder. Harici senkronizasyon da MIDI veya USB aracılığıyla desteklenir ve bir davul makinesi, DAW veya başka bir cihazla senkronize kalırken sesleri ve kalıpları sorunsuz bir şekilde değiştirmenizi sağlar.

 

 

 

+EFEKTLER
Zengin FX


GAIA 2, sonik kreasyonlarınızı bir sonraki seviyeye taşımak için klasik Roland efektleriyle yüklü olarak gelir. Filtreler, phaser'ler ve distorsiyonlardan scatter, lo-fi ve daha fazlasına kadar çok çeşitli MFX tipleri ile tonları renklendirin, geliştirin ve karıştırın. Özel Chorus bölümü ile genişlik ve boyut ekleyin. Ardından, her sese ferahlık ve zengin harmonik içerik katan yeni geliştirilmiş bir Shimmer Reverb içeren çeşitli Reverb/Delay bölümü ile ortam derinliği sağlayın. Son bir dokunuş eklemenin yanı sıra, gerçek zamanlı ilgi ve hareketlendirmek için efekt parametrelerini bir LFO'ya veya Motional Pad'e atayabilirsiniz.

 


+MOTIONAL PAD
Hareketlerle Ses Dizaynı


GAIA 2'nin güçlü Motional Pad'i, statik sesleri hayata geçiren dinamik ve etkileyici bir araçtır. X/Y noktalarının her birine neredeyse herhangi bir synth veya efekt parametresi atayabilir, ardından ped üzerinde bir parmağınızı hareket ettirerek bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Kendi başlarına çalan karmaşık, modüle edilmiş dönüşümler oluşturmak için hareketlerinizi kaydetmek de mümkündür. Birçok ön ayarda, kendi ihtiyaçlarınız için keşfetmeye veya özelleştirmeye hazır Motional Pad ayarları bulunur.

 


+TAM BOY TUŞLAR
Anahtarınız Olan Tuşlar


37 tam boy tuş ile donatılmış GAIA 2, zengin ve ödüllendirici bir çalma deneyimi sunar. Derin hareket, dengeli ağırlık ve zarif bir his sunan bu birinci sınıf klavye, Roland'ın ünlü olduğu tüm yapı özelliklerini içerir.

 

 

 

 

+ÇOK YÖNLÜ BAĞLANTI
Partiye Katılın


GAIA 2, MX-1 Mix Performer gibi uyumlu bir Roland AIRA cihazına ses/MIDI bilgisi göndermek için AIRA LINK'i destekler. Ayrıca verileri yedeklemek ve geri yüklemek için bir USB hafıza birimi bağlayabilir veya genişletilmiş çalışma için standart bir USB MIDI kontrol cihazı takabilirsiniz.

 

+USB-C ARAYÜZÜ
Bilgisayarlar ve Mobil Cihazlarla Entegrasyon


Bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza veya tabletinize USB-C ile bağlanın ve GAIA 2'yi DAW'lar ve diğer müzik uygulamalarıyla bir ses/MIDI arabirimi olarak kullanın. Sınıf uyumlu bağlantı, sürücü kurulumu gerektirmeden tak ve çalıştır özelliğine sahiptir.

 

 

+YENİ SESLERE KABLOSUZ ULAŞIM
Roland Cloud Bağlantısı


GAIA 2, Roland Cloud içeriğine erişmek için isteğe bağlı bir kablosuz sistem olan Roland Cloud Connect'i destekler. Basitçe kompakt USB adaptörünü takın, ardından mobil cihazınızdaki özel bir uygulamayı kullanarak içeriği dinleyin ve seçimleri klavyeye indirin. Roland Cloud Connect satın alımı, binlerce ses, Model Eklentileri ve çok daha fazlasını sınırsız kullanmanızı sağlayan bir yıllık Pro üyeliği içerir.

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Klavye37 Tuşlu
Ses İşlemcisi

GAIA-2 ses işlemcisi 

Ön-Tanımlı Model Expansion SH-101 

Diğer Model Expansions (opsiyonel olan Roland Cloud yoluyla)

Maksimum Polifoni

22 ses (Her bir ses için 3 x oscillator)
* Maksimum polifoni ses ayarlarına veya seçilen Model Expansion'a bağlı olarak değişir.

TonlarÖn Tanımlı Tonlar: 256
Kullanıcı Tonları: 512
OscillatorOSC 1 (Wavetable): 63 waveform
Modülasyon Tipleri: Wave position, Phase modulation (P-MOD),Shaping modulation (S-MOD)
OSC 2/3 (Classic waveform): Sine, Triangle, Saw, Square, Super Saw ve 5 noise waves
Modülasyon Tipleri: Shape, Ring modulation, Oscillator sync, Cross modulation 1, Cross modulation 2
Envelope: Attack, Decay
Envelope Etkisi: Pitch, Oscillator 1 position, Oscillator 2 shape, Oscillator 3 shape, P-MOD X, P-MOD Y, S-MOD Depth, S-MOD Drive
FiltrelerFiltre Tipleri: LPF, BPF, HPF
Filtre Slope: -12dB/Oct, -18dB/Oct, -24dB/Oct
Envelope: Attack, Decay, Sustain, Release
Filter Drive
AmpEnvelope: Attack, Decay, Sustain, Release
LFO2 LFOs, 5 waveforms ve 1 programlanabilir step LFO wave
LFO ataması: Her bir LFO'da panel düğmesi ve sürgülerinden 4 parametreye kadar atanabilir (klik girilmesi hariç)
EfektlerÇoklu Efektler: 53 tipte
Reverb/Delay: 7 tipte
Chorus: 3 tipte (Toplamda 9 mod)
* Yukarıdaki efektlerin ses yolu sırası değiştirilebilir.
Master EQ
Master Compressor
Diğer İşlevlerPortamento
Unison
Chord Hafızası
 

Step Sequencer

64 Adımlı : Her adım 8 nota ve 4 kontrol kaydedebilir
Kayıt modları: Gerçek Zmanlı/Adım-Adım/TR-REC
Olasılık
Rastgele Pattern Üretici

Arpejitör

 

Mod: Up, Down, Up&Down, Random, Note Order
Skala: 16 varyasyonlu

Motional PadP-Mod X/Y veya S-Mod Derinlik/Drive için iki boyutlu düzenleme
Panel düğmeleri ve sürgülerin parametrelerine iki boyutlu atanabilir kontrol (Klik girilmesi hariç)
Hareket kaydı ve oynatma işlevi
Sürükleme işaretçili menü arayüzü
Diğer KontrollerPitch Bend tekeri
Modulation tekeri
EkranOLED 128 x 64 noktalı
BağlantılarHEADPHONES jak: Stereo minyatür phone tipi (ön),Stereo 1/4-inç phone tipi (arka)
OUTPUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi
PEDAL jak: Stereo 1/4-inç phone tipi (bir hold pedalı veya bir kontrol pedalı için kullanılabilir)
MIDI bağlantıları (IN, OUT)
USB COMPUTER port: USB Tip-C(R) (Ses ve MIDI için Sınıf Uyumlu/ Ses ve MIDI için Roland sürücüsü)
USB MEMORY/EXT DEVICE port: Tip-A (Hafızalama, MIDI)
Güç ÜnitesiAC adaptör (DC IN port)
USB üzerinden güç ünitesi (USB Type-C(R) port)
* USB Tip A bağlantı noktasından harici güç kaynağı kullanılamaz.
Akım Gücü600 mA (AC adaptör)
1,800 mA (USB üzerinden sürülen güç)
Harici HafızaUSB Hafıza Birimi (ticari olarak satılan)
AksesuarlarBaşlangıç Kılavuzu
Broşür "ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM"
AC adaptör (PSB-5U)
Güç Kablosu
Opsiyonlar (ayrıca satılır)
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIKGenişlik: 655 mm
Derinlik: 336 mm
Yükseklik: 92 mm
Ağırlık: 4.4 kg
Benzer Ürünler
Yükleniyor...