ROLAND SH-4D Masaüstü Synthesizer

 • Barkod: Z-2242005401057
 • Marka: Roland
 • Kategori: Synthesizer
 • 65.825 TL
 • Havale/EFT ile 63.851 TL
Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10
SH-4D kodlu ROLAND ürünüdür.

SYNTHESIZER SH-4d

Masaüstü Synthesizer

 

 

 

GELECEĞİN RETROSU

 

Dünün, bugünün ve yarının seslerini tasarlamak için kolay kullanımlı iş akışına ve derin synthesizer araçlarına sahip bir masaüstü güç merkezi olan SH-4d Synthesizer ile tanışın. 11 OSC Modeli, çok sesli bir pattern sequencer'ı, kapsamlı efektler ve bol miktarda polifoni ile spontane müzikal anlar yaratın. Güçlü ve dolu paneli, dinamik kontroller, hareket kaydı ve daha fazlasıyla, fikirler gelir gelmez gelişen sesler ve besteler oluşturabilirsiniz. Stüdyo, sahne ve seyahat için son derecede uygun olan SH-4d, gücünü açtığınız andan itibaren ilham veren inanılmaz derecede çok yönlü bir synthesizer'dır.

 

 

Öne Çıkanlar:

 

 • Profesyonel ses tasarım araçları, sezgisel uygulamalı iş akışı ve yerleşik model sequencer ile kompakt masaüstü synthesizer
 • 11 OSC Modeli, klasik analog ve klasik PCM tonlarından son teknoloji dijital dokulara kadar her şeyi kapsar
 • OSC Modelleri, yeni SH-4d dahili ses işlemcisi, Wavetable, Cross FM, JUNO-106, SH-101 ve daha fazlasını içerir
 • Dört bağımsız synth bölümü ve 60 adede kadar toplam polifoni sesine sahip özel bir ritim bölümü*
 • Enstrüman başına ayrı ses tasarımı için seçilebilir ses dalga formları, güçlü synthesizer kontrolleri, katmanlama yeteneği ve daha fazlasına sahip ritim bölümü
 • 32 düğmeli, dört sürgü kontrollü ve çok sayıda düğmeli tam yüklü doğrudan erişim paneli
 • Üst düzey bir arayüzle iş akışı, menü atlama ve yaratıcı yavaşlamaları ortadan kaldırmak için Model veya performans modu için LCD ve panel kontrollerini yeniden yapılandırır
 • Kapsayıcı kontrollerle birlikte özel atanmış Filter, Amplifier ve LFO bölümleri
 • Birden çok atanabilir parametreyi modüle etmek için gelişmiş Matrix
 • Mobil müzik üretimi için iki artı oktav aralığına sahip butonlu klavye
 • 128 şablon, gerçek zamanlı kayıt, iki kademeli giriş modu ve hareket kaydına sahip çok sesli sequencer
 • Kalıp dizilerindeki tonlar ve ritim bölümleri için nota başına olasılık ve alt adım ayarları
 • SH-4d'yi fiziksel olarak hareket ettirerek performans efektleri yaratmak için benzersiz D-Motion ve Visual Arpeggio
 • Her Ton için MFX ile kapsamlı yerleşik ses işleme artı global MFX, reverb, chorus, delay ve daha fazlası
 • USB-C Ses/MIDI arabirimi ve 5 pinli MIDI Giriş/Çıkış
 • Modüler synthesizer ve diğer Roland ekipmanlarıyla senkronizasyon için saat girişi
 • Stereo 1/4 inç ses çıkışları ve kulaklık jakı
 • AIRA Compact ve Roland Boutique enstrümanları gibi diğer synth'leri mikslemek için 3,5 mm stereo ses girişi
 • Piller veya USB-C ile çalışan sağlam taşınabilir tasarım

*Maksimum polifoni, OSC Modeli ses ayarlarına ve ses üreteci yüküne göre değişir.


 

 

 

 

TUM MODELLER TEK BİR CİHAZDA

 

11 OSC Modeli, eski analog synthesizer'ların ve PCM tabanlı seslerden son teknoloji dijital tonlara kadar çok çeşitli ses oluşturma gücünü emrinize verir. Sıfırdan özel kitler oluşturmak için zengin ton şekillendirme özelliklerine sahip esnek bir davul synthesizer da vardır.

 

 

KLASİK:


Efsanevi Roland SH synthesizer'lardan ilham alan yeni SH-4d Modeli, dört adede kadar farklı ses dalgası biçimiyle dolgun eski analog tarzı sesler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca dördüncü bölüm için fazladan bir LFO'yu değiştiren SH-3D Modeli'ni seçebilirsiniz. Tek notalar ve basit sürgüleri kaydırma hareketleriyle karmaşık akor değişiklikleri oluşturmak için karıştırılabilir bir Chord Modeli vardır.


GELECEK:


İki operatörlü Cross FM Modeli ile canlı, modern dokular oluşturun. Güçlü Wavetable Model ile karmaşık dönüşümlü tonlar geliştirin. Veya kendi ses dalgası formlarınızı tasarlamak ve daha önce hiç duyulmamış sesler oluşturmak için Drawing Modeli'ni kullanın.

 

 

MODÜL:


Crossfade parametreleri, ses dalgası şekilleri, akort ve daha fazlasıyla derin ses şekillendirme sunan Ring Modeli ile cesur metalik dokuları modaya uygun hale getirin. Ve Sync Modeli ile, gelişen armonik zenginlik ve güçlü envelope kontrolü ile osilatör senkron tonları oluşturmak kolaydır.

 


EFSANE:


SH-4d ayrıca Roland'ın tarihi geçmişinden etkili seslerle dolu olarak gelir. SH-101 ve JUNO-106 Modellerinin özgün sesleriyle klasik analog tatlar yaratın. Ve PCM Modeli ve onun tarihi ses kitaplığımızdaki ses örneklemesi tabanlı geniş ses yelpazesiyle parçalarınızı sabitleyin.

 

 

RİTM:


Özel ritim bölümü, 49 ön ayar kitine ve kendinizinkini hafızalamak için 64 hafızaya sahiptir. Bir sette, her biri iki adede kadar katmanlı ses dalgası formu, özel EQ'lar ve sesleri mükemmel şekilde şekillendirmek için bir dizi synthesizer aracı içeren 26 enstrüman alırsınız.

 

 

 

 

 

SONİK KEŞFEDİŞ

 

SH-4d, anında erişilebilen kontroller ve hayal gücünüzün hızında çalışmanıza izin veren akıllı, dinamik bir arayüz ile profesyonel ses tasarımı için ihtiyacınız olan her şeyi parmaklarınızın ucuna getiriyor.

 

 

TAM YÜKLÜ PANEL

 

32 düğme, dört sürgü kaydırıcı ve çok sayıda çok işlevli düğme ile tonlar oluşturun ve performans gerçekleştirin. LCD, sürgü kaydırıcıları ve düğmeler, işlevlerini seçilen modu takip edecek şekilde otomatik olarak yeniden yapılandırarak yaratıcı akışınızı yavaşlatan menü dalışı engellerini ortadan kaldırır.

 

 

 

HIZLI ERİŞİMLİ SYNTH KONTROLLERİ

 

İster ton oluşturun, ister şablon oluşturun, Filter, Amp ve LFO bölümleri, üzerinde çalıştığınız sesi şekillendirmeye her zaman hazırdır. Yeni geliştirilen sıralama filtresi, etkileşimli Drive ve Resonance, tam bir envelope kontrolü ve herhangi bir sesi anında sıkılaştırmak için bağımsız bir HPF ile çok modlu çalışma sunar. Amp bölümü, ADSR ve hızlı seviye ayarı sağlarken, derin LFO bölümü çok sayıda ses dalga formu türü, fade, filtre, pitch ve daha fazlasını içerir.

 

 

 

 

SH TONLARI

 

Carl Craig, Cristian Varela, Byron The Aquarius, Jeremy Blake, Alex Ball, Cuckoo, BoBeats, Tammy Lakkis, Stefan Ringer ve daha fazlasının sunduğu SH-4d'nin sonik tonlarını keşfedin.

 

 

 

 

 

HIZLICA SESLERI YARATIN

 


Dinamik OSC bölümü, en önemli kreatif parametrelerine kolay erişim sağlar. Temiz bir sayfadan başlayarak sesleri sıfırdan şekillendirin. Veya her Model için ön ayar ve kullanıcı tonu kitaplıklarını çağırın ve oradan ayarlamaya başlayın.

 

 


MATRIX'E GİRİN

 


Güçlü Matrix bölümü ile, Model parametrelerini modüle etmek için LFO'ları, envelope'ları veya harici MIDI kaynaklarını kullanabilirsiniz. Düğmeleri kavrayarak atamaları kolayca ayarlayın ve sezgisel menü yapısı aracılığıyla ayrıntılı ayarlara derinlemesine dalın.

 

 


HAREKET EDEN MÜZİK

 


SH-4d'nin birçok püf noktası arasında, performansınızı gerçekleştirirken fiziksel hareketlerle sentezleme ve ince ayar yapmanızı sağlayan yerleşik hareket sensörleri bulunur. X/Y ekseni için atanabilir iki parametreyi kontrol etmek için D-Motion'ı kullanın. Veya eğlenceli etkileşimli ekranlar aracılığıyla nota kalıplarını şekillendirmek için benzersiz Visual Arpeggio'yu çağırın.

 

 

 

 

 

 

ÇOK SESLİ SEQUENCER

 


SH-4d sequencer, ses fikirlerinizi kompakt döngülere veya genişletilmiş kompozisyonlara dönüştürmeye hazır, her zaman elinizin altındadır. Dokunsal arayüz, ses tasarımı hareketlerinizle birlikte çalışarak desenler çalarken yeni tonları ve dokuları keşfetmenizi kolaylaştırır. 60 notaya kadar polifoni ile, cihazda eksiksiz müzikal fikirler gerçekleştirmek için yeterli güce sahipsiniz.

 

 


İLHAM MAKİNESİ

 


SH-4d, dört synth bölümü ve özel bir ritim bölümü ile hızlı Roland sequencer'ını sunar. Adım başına sekiz adede kadar nota girmek için iki farklı adımlı kayıt modunu veya performans halindeyken çalmayı kaydetmek için gerçek zamanlı kayıt modunu kullanın. Ayrıntılı liste düzenleme ile nota hızına ve diğer ayarlara ince ayar yapın. Ters/rastgele çaldırma, ilk adım/son adım ve diğer güçlü performans özellikleriyle pattern'leri değiştirin.

 

 

 

MİX VE SUSTURMA

 


Pattern modunda, SH-4d'nin OSC bölümü ve LCD'si, seviyeleri hassaslaştırmak ve yerinde düzenlemek için bir miksere dönüşür. Parça hacimlerini, sessize almayı ve kaydırmayı kontrol edin ve bir bakışta efekt gönderme seviyelerini görüntüleyin. Ritim modunda değilken, hızlı düğmelere basarak bölümleri ve tek tek model adımlarını sessize alabilir/açabilirsiniz.

 

 

 

HAREKET KAYDI

 


Hazır olduğunuzda düğme ve sürgü hareketlerini yakalamak için gerçek zamanlı kayda geçin. Hareketlerinizi iyileştirmek için başka bir geçiş kaydedin veya liste düzenleyiciyi açın ve düzenlemeye başlayın. Baştan başlamak istiyorsanız, bir modeldeki tüm hareketi tek bir komutla kolayca temizleyebilirsiniz.

 

 

 

SÜRPRİZLER İÇİN ARAÇLAR

 


SH-4d, kreasyonlarınıza renk ve ayrıntı katmak için birçok ek yol sunar. Öngörülemezliği davet etmek için adım başına olasılık miktarlarını ayarlayın ve flam için alt adımlar ekleyin. Görsel Arpej özelliğinin yanı sıra, siz kayıt yaparken hareketli nota kalıplarını yakalamak için geleneksel bir arpejleyici vardır.

 

 

 

 

 

GİTTİĞİNİZ HER YERDE AKIŞTA KALIN

 


SH-4d, her türlü yaratıcı senaryoya uyum sağlayan taşınabilir bir tasarıma çok yönlülük sığdırır.

 

 

 

ARKADAŞLARINI GETİR

 

 

SH-4d, 5 pinli MIDI Giriş/Çıkış, özel zaman kontrolü girişi ve AIRA Compact, Roland Boutique veya başka bir harici cihaz için 3,5 mm stereo ses girişi ile daha kapsamlı bir donanım kurulumunda bir ses modülü ve kontrol ünitesi olarak öne çıkar.

 

 

 

GÜÇLÜ PRODÜKSİYON YARDIMCINIZ

 

 

Dahili USB-C Ses/MIDI arayüzü ile 12 ayrı ses kanalını doğrudan DAW yazılımınıza kaydedebilirsiniz. Birincil panel düğmeleri, D-Motion ve Visual Arpeggio da CC mesajları göndererek SH-4d'yi yazılım enstrümanları ve MIDI donanımı için tam özellikli bir kontrol yüzeyi olarak kullanmanızı sağlar.

 

 

 

MOBİL SYNTH STÜDYONUZ

 

 

SH-4d, standart bir USB-C telefon şarj cihazı veya AA pillerle dört saate kadar çalışır. Sağlam, yanınıza alıp götürebileceğiniz tasarım, stüdyoda, yolda veya evin içinde uzanırken hiç durmadan yaratmanıza olanak tanır.

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Kullanıcı Hafızası

Ses Yamaları: 256
Pattern: 128

OSC MODEL

SH-4d
SH-3D
SYNC
SH-101
JUNO-106
Cross FM
RING
WAVETABLE
CHORD
DRAWING
PCM
RHYTHM (only for RHYTHM part)

Maksimum Polifoni

60 ses (ses üreteci yüküne göre değişir)

Bölümler

 

5 bölümlü (Tone bölümü: 4, Rhythm bölümü: 1)

Efektler

Çoklu-Efektler: 5 sistemli, 93 tipte
Reverb: 9 tipte
Chorus: 5 tipte
Delay: 5 tipte
Genel Efektler: 93 tipte
Genel EQ / Compressor

Arpeggiator

 

5 Tipte

 

Sequencer

 


Bölümler: 5
Steps: 64
Sub Steps
Flam
Probability

Kontroller

 

Anahtarlı Klavye
Step butonları
D-Motion (hareket sendörü)

Ekran

Grafik LCD 128 x 64 noktalı

Bağlantılar

PHONES jak: Stereo 1/4-inç phone tipi
OUTPUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi
MIX IN jak: Stereo minyatür phone tipi
EXT CLK IN jak: Mono minyatür phone tipi
MIDI bağlantıları (IN, OUT)
USB port: USB Tip-C(R) (Ses, MIDI)

Güç Ünitesi

USB üzerinden beslenen güç ünitesi (USB Tip-C(R) port)
Ni-MH piller (AA, HR6) (ticari olarak satılan) x 4
Alkalin piller (AA, LR6) (ticari olarak satılan) x 4

Akım Gücü

500 mA (USB üzerinden beslenen güç ünitesi)

Sürekli kullanımda beklenen pil ömrü

Alkalin piller: Yaklaşık 4 saat
Ni-MH piller: Yaklaşık 5 saat
* Bu, pillerin özelliklerine, pillerin kapasitelerine ve kullanım koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Aksesuarlar

Hızlı Başlangıç
"Güvenlik Ön Bilgilendirme" broşürü
USB Tip-C'den USB Tip-A kablo
Alkalin piller (AA, LR6) x 4

ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK 
Genişlik

360 mm

Derinlik

195 mm

Yükseklik

66 mm

Ağırlık (piller hariç)

1,780 g

Benzer Ürünler
Yükleniyor...