ROLAND XPS-30 / Ses Atılabilir Synthesizer

Stokta yok veya sipariş üzerine tedarik edilir. Lütfen iletişime geçiniz: 0 (533) 592 49 10

GÜÇLÜ PERFORMANSÇI

 

Popüler XPS-10’nun mükemmel özellleri ve bunlara ilave edilen birçok güçlü geliştirmeler ile başlayan XPS-30, performansçıların beğenisini kazanıyor. Sahnenin temeli olan akustik ve elektrik piyanolar çok daha iyidir ve Roland’ın Axial Web Sayfasından ücretsiz olarak indireceğiniz genişleme paketlerini kolayca dahili waveform hafızasına ekleyebilirsiniz. Özenle seçilmiş bölgesel enstrüman sesleri daha da arttırılmış ve iki katına çıkarılmış sample hafıza kapasitesiyle kullanıcı sample seslerinizi yükleyebilirsiniz. Ayrıca dahilindeki sekiz-kanal pettern sequencer’ı gelen ilhamınız ile şarkı taslak ve fikirlerinizi kolayca yakalayabilir, buna ek olarak kullanışlı mikrofon girişi ve bu girişe özel vokal efektlerini kullanabilirsiniz.

 

  • Profesyonel seslerle mobil performans klavyesi, genişletilmiş özellikler ve pil ile kullanım imkanı
  • Popüler XPS-10 ve JUNO-Di modellerinden gelen tüm seslere ek olarak, güncellenmiş akustik ve elektrik piyano sesleriyle, ilave bölgesel etnik sesler
  • Roland Axial Web Sayfası üzerinde ücretsiz bulunan yeni ses paketlerini ücretsiz indirebilir ve dahilindeki sanal genişleme hafızasına atarak kullanabilirsiniz.
  • XPS-10’a göre iki katına çıkarılmış hafıza kapasitesi ile sample yükleme fonksiyonu
  • Geniş grafik ekran, elle kontrol slider ve düğmeleri ile kolayca kullanım ve ayarlamalar
  • USB hafıza biriminde kayıtlı olan şarkı veya sample seslerinizi tetiklemek için Sekiz Pharse Pad’i
  • Etkileyici vokal performansları için mikrofon girişi ve bu girişe özel Reverb, Vocoder ve Auto Pitch efektleri
  • Sezgisel sekiz-kanal pattern sequencer ile kolayca şarkı fikirlerinizi geliştirebilmek için durmaksızın kayıt imkanı
  • USB audio/MIDI ve DAW Kontrol modları

 

 

Mobil ve Performansa Hazır

 

Kolay taşınabilir ve kolay kullanımlı XPS-30, performans klavyecileri için idealdir. Piyanolar, orglar, yaylılar, üflemeliler, synth sesleri ve buna ek olarak tüm dünyadan etnik sesler gibi daima-çalıma hazır seslerle doludur. Pil kullanım veya AC adaptör ile çalışabilme imkanıyla, XPS-30’u dilediğiniz yere götürüp dilediğiniz yerde çalabileceksiniz.

 

Yüksek Kalitede Piyanolar ve Bölgesel Sesler

 

Sahne ve tur yapan klavyeciler için akustik ve elektrik piyano sesleri gerçekten hepsinden önemlidir. Bu temel sesler XPS-30’da yenilenerek tonları ve tepkileri geliştirilmiştir. Buna ek olarak, bölgesel enstrüman seçenekleri genişletilmiş, lokal çalımlar için çok daha yönlülük sağlanmıştır. XPS-10 ve JUNO-Di modellerinden gelen komple ses seti ve patch’leri tam anlamıyla XPS-30’a uyumludur.

Derin Ayarlar ve Eş-Zamanlı Kontroller

 

Sezgiselliği ve hızlı-ulaşım dizaynı ile XPS-30’da mükemmel sesleri spotlar altında kolayca çağırabilirsiniz. Eğer bu sesleri kişiselleştirmek isterseniz, daha da derinlere dalabilir ve detaylı ve hassas bir şekilde performans ve patch’lerinizi ayarlayabilirsiniz. Ön panelinde bulunan birçok elle kontrol düğmesi ve slider’ları ile performansınız anında seslerinizi ayarlayabilir, patch’lerinizi yaratabilirsiniz. Arka panel özellikerinde bulunan jak girişleriyle size aynı and tutma (hold) ve expression pedalını bağlayabilme imkanını sunarak, eş zamanlı kontrol sağlar.

 
Kolayca Ses Genişletme için Wave Expansion Slot

 

Etkileyici dahili ses bankalarını tamamlayabilmek için XPS-30, USB yoluyla dahili waveform hafızasını genişletme imkanı sunarak limitsiz ton aralığını sizlere sağlamaktadır. Üst-kalitede akustik piyano koleksiyonları, dünya enstrümanları, stüdyo standartları, perküsyonlar, loop’lar ve daha da fazlasını içeren 1000 adedin üzerindeki EXP seslerini ücretsiz olarak indirebileceğiniz şekilde Roland Axial Web Sayfasında bulacaksınız. Eğer aradığınız sesi burada bulamıyorsanız, kişisel ses kitaplığınızdaki wav dosyalarını yükleyip klavyeniz üzerinden çalabilirsiniz. XPS-30 kutu içeriğinde sanal genişleme hafızasında çok yönlü EXP-06 Stüdyo Koleksiyonu ile ön yüklü olarak gelmektedir.

Şarkılarınızı ve Sample Seslerinizi Çaldırmak için Phrase Pad

 

XPS-30 sekiz adet Phrase Pad ile (XPS-10’dan 2 adet daha fazladır) donatılarak, klavye performansınıza USB hafıza biriminizdeki sample dosyalarınızı veya müzik kanallarınızı eklemenize olanak verecektir. Sadece pad’lere ihtiyacınız olanı yüklemeniz yetecektir - One-Shot sample sesler, vokaller, ses efektleri, loop’lar veya komple müzik kanalları—kolayca yapacağınız bir dokunuşla ihtiyacınız olanı çaldırabilir ve tetikleyebilirsiniz.

Mikrofon Girişi ile Vocoder ve Auto Pitch

Eğer bir solo performansçı iseniz veya solist/besteci iseniz, mükemmel vokal seslerini verebilen ve ekstra hiçbir ekipman taşımanıza gerek bırakmayan XPS-30’ Un mikrofon girişini çok seveceksiniz.Bu girişe özel vokal reverb’üne ek olarak, bugünlerin müziğinde popüler olan elektronik vokal efekti “stepped” için Auto Pitch efektini de şarkıcılar için sunar. Dahilindeki vocoder ile de büyük keyif yaşayacaksınız. Klavye üzerinde çaldığınız sesler ile vokal pitch ve notanızı kontrol edebileceksiniz.

 

Sekiz-Kanal Pattern Sequencer

Bir şarkı veya beat için ilhamınız gelip, fikire sahip olduğunuzda dahili pattern sequencer’ı sayesinde fikirlerinizi yakalayabilir ve geliştirebilirsiniz. Sezgisel ve durmayan operasyonu sizin yaratıcı akışınızı bozmayacak, sahip olduğunuz az vakitte bile birçok sound ile tam bir aranje yapabilmenize imkan sağlayacaktır. Sequencer ayrıca önceden hazırlayacağınız altyapılar ve looplar ile canlı performanslarınızı genişletmek için mükemmel bir yol sunar.

Müzik Prodüksiyon Partneriniz

XPS-30 sadece sahneler için mükemmel değildir. Aynı zamanda bilgisayar temelli müzik prodüksiyonlarında da kusursuzdur. Entegre USB arayüzü, mobil veya stüdyo kayıt ekipmanlarınıza güçlü bir ön pencere olarak, mikrofon girişinden gelen sesler dahil olmak üzere MIDI ve audio dosyalarınızı kaydetmenize imkan verir. Sahip olduğu özel DAW kontrol modu, kullanıdığınız DAW yazılımını XPS-30’ un ön panelinden kontrol edebilmenizi sağlayacaktır.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Klavye61 Tuş (hassasiyetli)
SES İŞLEMCİSİ 
Maksimum Polifoni128 ses
Bölümler16 part
Ön Tanımlı HafızaPatch'ler: 1400 Üzerinde
Davul Kitleri: 35 Üzerinde
Performanslar: 28
GM2 uyumlu sesler dahildir.
Kullanıcı HafızasıPatch'ler: 256
Davul Kitleri: 8
Performanslar: 128
Favorite Hafızası: 100
Ses Genişletme Hafızası1 slot
wave expansion slot'u üzerine yeniden yazılabilir dahili waveform hafızasındadır. Axial ses kütüphanesinden indireceğiniz sesleri, USB yoluyla XPS-30'un dahili wave hafızasına yazdırabilirsiniz.
SAMPLE YÜKLEME FONKSİYONU 
Dosya FormatıSes formatı: WAV (44.1 kHz, 16 bits)
EfektlerÇoklu-Efektler: 3 sistemde, 80 tipte
Chorus: 3 tipte
Reverb: 5 tipte
Mic input reverb: 8 tipte
AUDIO DOSYASI ÇALICI BÖLÜMÜ 
Dosya FormatıSes Dosyası: WAV, AIFF, MP3
DİĞERLERİ 
Ritim PatternÖn Tanımlı: 30 grupta x 8
ArpeggioÖn Tanımlı: 128
KontrollerPitch bend/Modulation lever
Control düğmesi x 4
Level slider kontrolü x 4
Çok renkli pad x 8
EkranGrafik LCD 256 x 80 noktalı
Harici Hafıza CihazıUSB flash hafıza (USB 2.0 Hi-Speed flash hafızasını destekler)
BağlantılarPEDAL HOLD jak
PEDALCONTROL jak
MIC INPUT jak: 1/4-inç phone tipi
EXT INPUT jak: stereo minyatür phone tipi
OUTPUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi
PHONES jak: stereo 1/4-inç phone tipi
MIDI bağlantıları (IN, OUT)
USB MEMORY port
USB COMPUTER port (USB MIDI/AUDIO destekler)
DC IN jak
Güç ÜnitesiDC 9 V: AC adaptör veya şarj edilebilir Ni-MH piller (AA, HR6) (ayrıca satılır) x 8 * Yaklaşık Pil Ömrü (kullanım şartlarına göre değişim gösterebilir) şarj edilebilir nickel metal karışım piller: Yaklaşık 5 saat (1900 mAh kapasiteli piller kullanıldığı zaman) (Yaklaşık 4 saat eğer USB flash hafızası bağlı olduğunda)
* Carbon-zinc veya alkalin piller kullanılmaz.
Akım Gücü600 mA
AksesuarlarKullanım Kılavuzu
Güvenli Kullanım ve Bilgi Kartı
AC adaptör
Güç Kablosu
Opsiyonlar (ayrıca satılır)Klavye standı (*1): KS-18Z, KS-12, KS-G8B


USB flash hafızası (*2)
*1 KS-18Z kullanıldığında, yüksekliğin bir metre veya daha aşağıda olacağını unutmayın.
*2 Roland tarafından satılan USB Hafıza Birimlerini kullanınız. Diğer markalı birimlerin kullanılmasında çalışması garanti edilmez.
İndirmelerXPS-30 System Program Version 1.06     
XPS-30 System Program (Ver.2.00) 
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK 
Genişlik1,008 mm
39-11/16 inç
Derinlik300 mm
11-13/16 inç
Yükseklik97 mm
3-7/8 inç
Ağırlık5.3 kg
11 lbs. 12 oz.
Yükleniyor...